Skip to main content
Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli?

Opis dla: Czy depilacja laserowa boli?

Każdy z nas ma inny próg bólu – to, co dla jednych jest błahostką, inni uważają za barierę nie do przejścia. Depilacja laserowa, poprawnie epilacja, pozwala na trwałe usuwanie owłosienia. Seria takich zabiegów to najskuteczniejsza droga do uzyskania idealnie gładkiego ciała. Z obawy przed bólem, długim czasem oczekiwania, niepowodzeniem i kosztem często rezygnujemy – oczywiście niesłusznie! Poznaj fakty na temat doznań w czasie depilacji laserowej!

Na czym polega depilacja laserowa? 

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja, od dawna nie jest nowym tematem. Obecnie chyba już każdy zainteresowany idealnie gładkim ciałem wie, że to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia.

Energia urządzeń laserowych stosowanych w klinikach medycyny estetycznej i dermatologii cechuje się wysoką mocą. W zależności od wykorzystanego urządzenia możliwe jest usuwanie nawet jasnych włosów. Co więcej, w odróżnieniu od pierwszych sprzętów, aktualnie możliwe jest przeprowadzanie epilacji niezależnie od fototypu cery czy pory roku, oczywiście przy odpowiednim zabezpieczeniu skóry.

Epilacja polega na trwałym zniszczeniu nie samego włosa, ale macierzy odpowiedzialnej za jego wzrost. W trakcie zabiegu wiązka światła zostaje zaabsorbowana przez znajdujący się w niej barwnik (melaninę). Zostaje wytworzona energia cieplna, która doprowadza do trwałej destrukcji mieszka włosowego. W efekcie nie jest on już w stanie wyprodukować kolejnego włosa. Tym samym po pełnej serii zabiegowej obszar ciała poddany epilacji przez lata pozostaje idealnie gładki, bez grudek i odrostów.

Ewentualne, pojedyncze włoski są tymi nowymi, które w trakcie zabiegów pozostawały w fazie uśpienia. Wszystkie włosy, które podczas sesji były w fazie czynnego wzrostu (anagen), zostają trwale usunięte i już nigdy nie odrastają. W ten sposób możliwe jest usunięcie przeszło 95% włosów z danej partii ciała.

Jak wygląda sesja depilacji laserowej? 

Do depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować, jednak nie wymaga szczególnych działań. Trzeba tylko pamiętać, że skóra musi być czysta i naturalna. Przede wszystkim przed zabiegiem nie można się opalać. Pamiętaj, że melanina obecna we włosach znajduje się też w skórze. Świeża opalenizna może więc utrudnić docieranie energii lasera do mieszka włosowego, a tym samym zmniejszyć skuteczność zabiegu. Skóra opalona jest też bardziej podatna na oparzenia.

Ponadto przeciwwskazane jest stosowanie samoopalaczy czy przyjmowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym. Bez obaw, o postępowaniu przed zabiegiem, jak i po nim poinformuje lekarz w trakcie konsultacji wstępnej.

Sam zabieg epilacji jest stosunkowo krótki i komfortowy. W Bieńkowscy Clinic stosujemy najnowszy sprzęt, wyposażony w inteligentny czujnik melaniny. Dzięki temu moc urządzenia jest dostosowywana automatycznie, a to zwiększa zarówno efektywność, jak i bezpieczeństwo w trakcie zabiegu.

Pojedyncza sesja trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru zabiegowego. Aby perfekcyjnie dotrzeć do wszystkich włosów na obszarze pach, nóg, bikini, pleców, górnej wargi czy innej partii ciała, potrzeba czasu. Nasze innowacyjne urządzenia, wyposażone w głowice umożliwiające przeprowadzenie depilacji laserowej na różnych obszarach, znacznie ułatwiają i skracają czas trwania zabiegu.

Nowatorskie metody podnoszące komfort w trakcie epilacji 

Mieszki włosowe w trakcie depilacji laserowej są niszczone na drodze działania wysokiej temperatury. Intensywne impulsy generują ciepło, które jest odczuwane w trakcie zabiegu. Dawniej w pierwszych urządzeniach tego typu wyższa moc urządzenia wiązała się z mocniejszymi odczuciami w trakcie zabiegu. Obecnie jednak do epilacji stosuje się urządzenia z nowatorskimi systemami chłodzenia, np. Palomar Vectus.

Skóra jest chłodzona przed, w trakcie, jak i po emisji wiązki światła. Dzięki temu obecnie zabieg depilacji laserowej przeprowadza się w sposób możliwie najbardziej komfortowy dla pacjenta. Towarzyszące odczucia to miejscowe ciepło, ewentualnie lekkie, krótkotrwałe kłucie i pieczenie. W porównaniu do tradycyjnych metod usuwania owłosienia, takich jak depilacja woskiem i depilatorem, epilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym, a co więcej – skutecznym.

Dobór zabiegu oraz parametrów urządzenia do indywidualnych potrzeb pacjenta gwarantuje przeprowadzenie komfortowego zabiegu. Jeśli wciąż masz obawy i wątpliwości, zachęcamy do konsultacji w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy. Wyjaśnimy, na czym polega depilacja laserowa, czego możesz się spodziewać i na jakie efekty liczyć.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT depilacji laserowej? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Epilacja laserowa – skuteczna depilacja

Epilacja laserowa pach – poczuj komfort i ciesz się gładką skórą pod pachami


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-