Skip to main content
Co lepsze: mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?

Co lepsze: mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?

Opis dla: Co lepsze: mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?

Na drodze do wymarzonej, zdrowej i pełnej blasku skóry stoi… naskórek. Pielęgnacja tylko tej zewnętrznej warstwy skóry często nie daje satysfakcjonujących efektów. Znacznie głębiej można dotrzeć dzięki mezoterapii. Znana jest jej forma igłowa i mikroigłowa. Obie metody mają swoje zalety. Czym się różnią i którą z nich warto wybrać? Dowiedz się więcej!

Mezoterapia – zasada działania 

Medycyna estetyczna i dermatologia dysponują różnymi metodami poprawy wyglądu, leczenia niedoskonałości czy schorzeń skórnych. Mezoterapia należy do zabiegów o niskiej inwazyjności, opartych na stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Dzięki tej metodzie można uzyskać spektakularne, ale naturalne efekty.

Mezoterapia jest zabiegiem wymagającym niewielkiej ingerencji przezskórnej (z wyjątkiem mezoterapii bezigłowej). Podstawą działania tej techniki jest możliwość dotarcia do głębokich warstw skóry – tam, gdzie nie mają szans dotrzeć kosmetyki oraz inne związki aktywne z uwagi na niską transparentność skóry.

Ponadto kontrolowana ingerencja w ciągłość skóry inicjuje reakcje obronne organizmu. Do zasklepienia drobnych uszkodzeń konieczna jest produkcja przeciwciał, nowych, zdrowych komórek skóry, a także przebudowa kolagenu i elastyny. W efekcie miejsce poddane niewielkim nakłuciom intensywnie się regeneruje, dając efekt zdrowo wyglądającej, promiennej cery.

W zależności od problemu, z jakim boryka się pacjent, mezoterapia może znacznie przyspieszyć także regenerację blizn, porost włosów, redukcję przebarwień, leczenie chorób stawów i wiele więcej.

Na czym polega mezoterapia igłowa? 

Klasyczna forma tej techniki polega na wprowadzeniu do tkanek określonych substancji za pomocą cienkiej igły. Umożliwia to dotarcie związków aktywnych bezpośrednio do źródła problemu. Za pomocą mezoterapii igłowej można dotrzeć do poziomu nawet kilkunastu milimetrów, w zależności od potrzeb i obszaru zabiegowego.

Najczęściej mezoterapia igłowa jest przeprowadzana na obszarach, takich jak: twarz, szyja, dekolt czy skóra głowy, ale też brzuch, uda i pośladki. Stosuje się ją także w leczeniu blizn na ciele. Ilość wykonywanych nakłuć w tym przypadku zależy od rodzaju defektu, jaki chcemy zredukować.

Sama stymulacja tkanek do przebudowy w wyniku nakłuć nie jest w tym przypadku najważniejsza. Podstawą działania tej metody jest możliwość wprowadzenia przezskórnie substancji redukujących określone problemu. W Bieńkowscy Clinic wykonujemy mezoterapię za pomocą preparatów, takich jak np.:

  • Mezoterapia Nucleofill – preparat przeznaczony do biostymulacji i przebudowy skóry. Działa antyoksydacyjnie, nawilżająco i liftingująco;
  • Nithya – preparat zawiera mikrocząsteczki kolagenu typu I. Działa stymulująco na komórki skóry, pobudzając je do produkcji kolagenu, elastyny i GAG (glikozoaminoglikanów);
  • SOFT LIFTING – w trakcie zabiegu stosuje się preparat zawierający koktajl z kwasem hialuronowym, który jest wprowadzany za pomocą delikatnej kaniuli w owłosioną skórę głowy.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa? 

W odróżnieniu od klasycznej mezoterapii, metoda mikroigłowa opiera się głównie na stymulacji procesów przebudowy skóry poprzez zainicjowanie stanu zapalnego. Stosowane substancje mają w tym przypadku znaczenie drugorzędne. Nie są też wprowadzane tak głęboko, jak to ma miejsce w przypadku mezoterapii igłowej.

Zabieg przeprowadza się za pomocą różnych urządzeń, które wykonują nawet kilkaset nakłuć w obszarze zabiegowym. Celem takich metod jest głównie poprawa napięcia skóry, nadanie jej promienności, wygładzenie powierzchni i redukcja drobnych niedoskonałości.

Jaką metodę warto wybrać?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy lepsza będzie mezoterapia igłowa, czy mezoterapia bezigłowa. To inne zabiegi, różniące się m.in.:

  • sposobem wykonywania nakłuć,
  • głębokością ingerencji,
  • rodzajem zastosowanych substancji,
  • sposobem działania.

Wybór metody zależy przede wszystkim od rodzaju problemu. Mezoterapia igłowa, z racji możliwości dotarcia do epicentrum defektu, jest uznawana za najskuteczniejszą formę tej metody. Z kolei mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem nieco łagodniejszym.

Jeśli masz wątpliwości, zachęcamy do ustalenia wizyty w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy. Lekarz zapozna się z Twoim problemem i oczekiwaniami, a na tej podstawie zaproponuje najlepszą formę terapii.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT mezoterapii? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – odzyskaj utracone włosy i pożegnaj kompleksy

Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

Osocze bogatopłytkowe HD – poznaj wszystkie możliwości mezoterapii osoczem!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-