Skip to main content
Czy po zabiegu HIFU można ćwiczyć?

Czy po zabiegu HIFU można ćwiczyć?

Opis dla: Czy po zabiegu HIFU można ćwiczyć?

HIFU, czyli zabieg z wykorzystaniem zaawansowanej technologii ultradźwięków, to popularna wśród naszych pacjentów terapia redukująca problem zmarszczek, wiotkości skóry twarzy i ciała, nadmiaru tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach czy nawet leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg HIFU to jak najbardziej bezpieczna i nieinwazyjna metoda zwalczania różnych niedoskonałości, jednak tak, jak w przypadku wielu innych zabiegów medycyny estetycznej, należy trzymać się wszelkich zaleceń lekarza bezpośrednio po zabiegu, by przyniósł on oczekiwane efekty. Czy po HIFU można ćwiczyć? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po zabiegu? Oto, jak przebiega rekonwalescencja pozabiegowa w przypadku zastosowanej technologii HIFU.

Jak działa zabieg HIFU? Czy po zabiegu HIFU można ćwiczyć?

HIFU (high intensity focused ultrasound) jest zabiegiem, który ma na celu wywołanie kontrolowanego efektu termicznego na określonej głębokości pod powierzchnią skóry – w zależności od tego, czy efektem zabiegu ma być przeprowadzenie liftingu twarzy, redukcja zmarszczek i poprawa owalu twarzy czy może modelowanie ciała i usuwanie cellulitu. Wskutek działania skoncentrowanych fal ultradźwiękowych dochodzi do punktowego poparzenia i koagulacji tkanek, które zostają w ten sposób pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Wykonanie zabiegu HIFU nie narusza bariery naskórka, a cały proces odbywa się w głębokich warstwach skóry twarzy lub ciała. Ze względu na rozpoczęty przez HIFU proces zapalny pacjent potrzebuje minimalnej rekonwalescencji, podczas której należy powstrzymać się m.in. od aktywności fizycznej. Ćwiczeń nie należy wykonywać przez minimum 24 godziny od zabiegu. Jeśli zabieg metodą HIFU miał miejsce na twarzy, przez pierwszą dobę należy zachować ostrożność nawet podczas śmiania się czy żucia. W tym przypadku nie jest wskazana żadna, nadmierna aktywność mięśni w miejscu, w którym wewnątrz tkanek oddziaływały fale akustyczne. Aby uzyskać jak najlepsze efekty liftingu skóry, należy zapewnić jej odpowiednie warunki do odbudowy i regeneracji tkanek, a tym samym pobudzenie skóry produkcji nowego kolagenu.

bienkowscyclinic

 

Zalecenia po zabiegu HIFU

Ograniczenie do minimum jakiejkolwiek aktywności fizycznej to oczywiście nie jedyne zalecenie po zabiegu HIFU. Aby uzyskać jak najbardziej optymalne efekty i uniknąć ewentualnych powikłań, należy także pamiętać o tym, by:

  • przez miesiąc po zabiegu nie przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych np. ibuprofenu; jeśli zajdzie taka konieczność, lepiej sięgnąć po paracetamol,
  • unikać pocierania, a nawet dotykania miejsc, które zostały poddane działaniu fal dźwiękowych,
  • zrezygnować ze stosowania preparatów lub zabiegów złuszczających przez około tydzień po zabiegu,
  • unikać zabiegów rozgrzewających, wizyt w saunie oraz gorących kąpieli,
  • stosować kosmetyki ochronne z wysokim filtrem, unikając jednocześnie bezpośredniego wystawiania na skóry na działanie promieni słonecznych,
  • myć skórę w chłodnej wodzie z dodatkiem delikatnych preparatów oczyszczających,
  • intensywnie nawilżać skórę przy pomocy łagodnych kosmetyków np. z dodatkiem kwasu hialuronowego,
  • po kilku dniach od zabiegu wdrożyć dodatkową pielęgnację z użyciem aktywnych preparatów wspierających przebudowę tkanek np. witamina C, peptydy, kolagen czy koenzym Q10.

bienkowscyclinic

Cena i przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Zabieg HIFU to doskonała alternatywa dla chirurgicznego liftingu skóry twarzy oraz szyi. W naszych klinikach w Bydgoszczy i Częstochowie wykorzystujemy technologię ultradźwięków o wysokiej energii w celu szybkiej i widocznej poprawy kondycji skóry – pierwsze efekty po zabiegu HIFU widoczne są już po kilku dniach i umacniają się na przestrzeni kolejnych tygodni. W przypadku zabiegu HIFU wymagana jest jednak uprzednia konsultacja z lekarzem, podczas której specjalista przedstawi, jak wygląda zabieg, jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia oraz jak odpowiednio przygotować się do zabiegu. Zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką i zapoznania się z aktualnymi cenami zabiegów HIFU na poszczególnych partiach ciała.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-