Skip to main content

Fakty i mity o botoksie

Opis dla: Fakty i mity o botoksie

Botoks (toksyna botulinowa) to sprzymierzeniec wszystkich kobiet i mężczyzn walczących ze zmarszczkami mimicznymi na twarzy, nadpotliwością ciała i nie tylko. W związku z rosnącą popularnością botoksu w ostatniej dekadzie, pojawiło się mnóstwo sprzecznych opinii na temat tej wielozadaniowej substancji. Sprawdźmy, co jest mitem, a co faktem, dzięki wiedzy specjalistów z Bieńkowscy Clinic!

Botoks służy do powiększania ust – MIT

Ta neurotoksyna ma szereg zastosowań, ale z pewnością nie jest wykorzystywana do powiększania ust. W tym celu używa się wypełniaczy typu kwas hialuronowy. Dzięki toksynie botulinowej można ewentualnie podnieść kąciki ust, ale nie zwiększyć ich objętość czy skorygować asymetrię.

Botoks wiąże się z długą rekonwalescencją – MIT

To mit. Zabiegi z botoksem nie są inwazyjnymi procedurami, tak więc nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Można uznać je za zabiegi bankietowe, od razu po wstrzyknięciu preparatu z botoksem możesz bez przeszkód wrócić do normalnego trybu życia. Pamiętaj jednak, aby przez kilka kolejnych dni nie trenować intensywnie na siłowni ani nie pływać (niewskazane jest forsowanie organizmu).

Zabiegi z botoksem są bezpieczne dla pacjenta – FAKT

Botoks to preparat znany lekarzom od ponad wieku. Został wielokrotnie przebadany, zanim trafił na rynek. Znajduje zastosowanie w medycynie od wielu lat – zatwierdzony m.in. przez Kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia i Amerykańską Agencję Żywności i Leków. Możesz więc bez obaw poddać się ostrzykiwaniu botoksem.

Z botoksu nie korzystają osoby przed 30. rokiem życia – MIT

To nieprawda. Zabiegi z użyciem preparatów z botoksu nie są zarezerwowane dla żadnej konkretnej grupy wiekowej. Mogą poddawać się im zarówno bardzo młode osoby, które dopiero co osiągnęły pełnoletność, jak i seniorzy. Botoks nie tylko pomaga usunąć zmarszczki, lecz także podnosi komfort życia pacjentów z nadpotliwością, częstymi migrenami czy problemem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Efekty po zabiegu z botoksem są widoczne po kilku dniach – FAKT

Wstępne efekty terapii botoksem są zauważalne bardzo szybko, bo po 2-3 dniach od iniekcji. Natomiast rezultat końcowy następuje po tygodniu lub dwóch. Tak więc to doskonały zabieg dla osób niecierpliwych, które chcą jak najszybciej cieszyć się efektami kuracji.

Botoks nieodwracalnie zmienia wygląd i robi z twarzy maskę – MIT

Niektórzy pacjenci boją się, że zabieg z wykorzystaniem botoksu prowadzi do nieodwracalnych zmian w wyglądzie, ogranicza ekspresję twarzy i sprawia, że wręcz staje się maską. To często powielany mit. Botoks utrzymuje się w organizmie do roku, nie powoduje trwałych zmian (w przeciwieństwie do operacji plastycznej). Wprowadzony na drodze serii iniekcji przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej nie nadaje twarzy nienaturalnego wyglądu. Toksyna botulinowa subtelnie rozluźnia mięśnie, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek, pacjent wygląda witalnie, świeżo i młodziej, niż przed poddaniem się kuracji.

Zastrzyki z botoksu łagodzą nadpotliwość – FAKT

Wiele osób nie ma świadomości, iż preparaty z toksyną botulinową typu A stanowią element terapii nadpotliwości rąk, pach, czoła czy stóp. Botoks realnie poprawia komfort codziennego funkcjonowania osób z tą dolegliwością. Iniekcje hamują działanie gruczołów potowych na 4-6 miesięcy.

Zabieg z botoksem może wykonać każdy – MIT

Iniekcje z botoksem, który ma status wyrobu medycznego, może przeprowadzać wyłącznie lekarz. Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad z pacjentem, w czasie którego omawiane są przeciwwskazania i dobierana jest właściwa dawka certyfikowanego preparatu. Nigdy nie pozwól, aby iniekcje z toksyną botulinową typu A wykonywała np. kosmetyczka!

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach, jakie daje botoks? Nasi specjaliści z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Skontaktuj się z nami poprzez formularz: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-