Skip to main content

Fotostarzenie się skóry – zwalcz je laserem Enlighten!

Opis dla: Fotostarzenie się skóry – zwalcz je laserem Enlighten!

Starzenie się skóry i przebarwienia – jak słońce uszkadza tkankę?

Proces fotostarzenia się skóry to nie tylko nowe zmarszczki czy brak jędrności tkanki. Jego skutki są znacznie szersze, w tym:

Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka. Unikanie słońca w godzinach największej ekspozycji, a więc między 10 a 15, stosowanie kremów z odpowiednim filtrem czy rezygnacja z solarium to podstawa dla zachowania zdrowej skóry. Czasem jednak takie działania nie wystarczą. Wtedy z pomocą przyjdzie nam laser Enlighten!

Laser Enlighten – jak zwalcza skutki fotostarzenia się skóry?

Laser EnlightenTM triplex pozwoli nie tylko na pozbycie się zmarszczek i poprawę jędrności, a więc zredukowanie skutków przedwczesnego starzenia się skóry, lecz także rozjaśnienie powstałych na skutek słońca przebarwień. Swoją uniwersalność zawdzięcza przede wszystkim szerokim możliwościom ustawienia parametrów. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, system Enlighten pozwala na ustawienie każdego z nich z osobna. Dlatego zamiast wybierać uniwersalny program, specjalista dobiera m.in. moc, tryb pracy, długość fali oraz czas trwania impulsu, aby jak najlepiej zwalczyć problem.

Do usuwania zmarszczek dodatkowo stosowana jest soczewka frakcyjna MLA (Micro Lens Array), która pozwala na zwiększenie głębokości działania fali przy jednoczesnym zmniejszeniu inwazyjności procedury. Pierwsze rezultaty można zobaczyć już po kilku tygodniach od zabiegu. Najczęściej terapia obejmuje ok. 2-6 sesji, przeprowadzanych co ok. 3-4 tygodnie, ale jej szczegóły zawsze ustala lekarz na konsultacji przed zabiegiem. Efekt przebudowy skóry jest stały. Należy też przygotować się na okres rekonwalescencji ok. 2-4 dni, w trakcie których wystąpią obrzęk i zaczerwienienie, a niekiedy również punktowe krwawienie.

W leczeniu przebarwień nasi lekarze najczęściej stosują technologię Pico Genesis, łagodną dla skóry, a przy tym niezwykle skuteczną. W przypadku płytkich przebarwień fantastyczne efekty można osiągnąć nawet po pojedynczym zabiegu! Te głębsze usuniemy w serii 3-5 zabiegów, powtarzanych co 2-3 tygodnie. Procedura przeprowadzana jest niemal bezboleśnie i pozwala uniknąć trudnego okresu rekonwalescencji.

Po każdym zabiegu należy też koniecznie pamiętać o intensywnej fotoprotekcji skóry, w przypadku Pico MLA przez ok. 12 tygodni po jego wykonaniu, a przy Pico Genesis na stałe. Nie można zapominać, że zabiegi nie są w stanie zniwelować podatności skóry na powstawanie przebarwień.

fotostarzenie się skóry – teleangiektazje

W kontekście fotostarzenia się skóry najczęściej mówi się o zmarszczkach – na czole, wokół oczu, niekiedy ust, utracie jędrności tkanki czy przebarwieniach. Jednak kłopotliwą pamiątką po wakacjach mogą być również tzw. teleangiektazje, czyli popularne ,,pajączki”. Problem jest o tyle złożony, że mogą go wywoływać skrajne czynniki, np. zarówno bardzo wysoka, jak i bardzo niska temperatura. Dlatego profilaktyka często nie wystarcza. W naszej klinice najczęściej wykonujemy zabiegi laserem Cutera Excel V, który niezwykle skutecznie zwalcza nie tylko widoczne naczynka, lecz także m.in. naczyniaki i żylaki. Sama procedura trwa najczęściej od kilku do kilkunastu minut. Dokładamy też wszelkich starań, aby była dla pacjenta jak najbardziej komfortowa, stosując dodatkowy system chłodzący Zimmer.

Fotostarzenie się skóry może objawiać się na różne sposoby i wywoływać rozmaite problemy. Mamy rozwiązanie na każdy z nich! Umów się na wizytę i pokochaj swoją nową, gładką skórę!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-