Skip to main content
HIFU Ultravera – ultradźwięki skupione na leczeniu nietrzymania moczu

HIFU Ultravera – ultradźwięki skupione na leczeniu nietrzymania moczu

Opis dla: HIFU Ultravera – ultradźwięki skupione na leczeniu nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to wstydliwa i uciążliwa dolegliwość, z którą zmaga się wiele kobiet w różnym wieku. Uważa się, że problem ten dotyczy 1 na 4 dorosłe kobiet. Problem ten narasta wraz ze zbliżaniem się do wieku menopauzalnego. Nietrzymanie moczu powoduje pogorszenie jakości życia, ma wpływ na aktywność fizyczną, zawodową i seksualną. Niestety dla wielu kobiet jest to tak krępujące, że tylko 20-25% zgłasza się z tą dolegliwością do lekarza. Tymczasem leczenie nietrzymania moczu wykonuje się obecnie w klinikach medycyny estetycznej. Zabiegi typu HIFU Ultravera są mało inwazyjne, szybkie i skuteczne, a co najważniejsze nie wiążą się z hospitalizacją i długą rekonwalescencją, więc po ich wykonaniu można od razu wrócić do codziennych czynności, a nawet do współżycia. 

HIFU Ultravera na intymne problemy

Zabieg HIFU Ultravera stosuje się nie tylko w leczeniu nietrzymania moczu (wysiłkowego czy poporodowego), ale zaleca się go również w takich sytuacjach, jak:

 • utrata jędrności tkanek pochwy w czasie menopauzy,
 • suchość pochwy,
 • rozciągnięcie tkanek pochwy po porodzie,
 • ból w trakcie stosunku,
 • problemy z orgazmem,
 • zbyt niski poziom libido,
 • atrofia pochwy. 

Przeciwwskazań do tego zabiegu jest niewiele: ciąża, karmienie piersią, miesiączka, nowotwory złośliwe, aktywna infekcja pochwy. Dlatego jeśli zmagasz się z intymnymi problemami, które co gorsza, są dla Ciebie powodem do kompleksów, to najlepiej skonsultuj się z naszym specjalistą ginekologii estetycznej, który ustali, czy zabieg HIFU Ultravera będzie dla Ciebie odpowiedni. Zapomnij o wstydzie, nasz personel zadba o to, żebyś poczuła się komfortowo i bezpiecznie!

Jak wyleczyć kobiece kompleksy?

Ultradźwięki emitowane przez urządzenie HIFU Ultravera to zbawienny środek na kobiece kompleksy spowodowane nietrzymaniem moczu i brakiem satysfakcji ze współżycia. Skupiona wiązka ultradźwięków dociera do ścianek pochwy indukując trwałe zmiany w tkance. W zależności od wielkości leczonego problemu używa się jednej z dwóch głowic. Jedna z nich wytwarza ultradźwięki, które docierają na głębokość 1,5 mm, a druga na głębokość 4,5 mm. W niektórych przypadkach impulsy, mogą więc docierać nawet do warstwy mięśniowej, pobudzając włókna mięśniowe. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które docierają nie tylko do ścianek pochwy i warstwy mięśniowej, ale też do ściany pęcherza i ujścia cewki moczowej pobudzając włókna kolagenowe – dlatego zabieg ten ma zastosowanie w leczeniu nietrzymania moczu.

Działanie ultradźwiękami na ścianki pochwy powoduje:

 • obkurczenie ścianek pochwy,
 • zwiększenie elastyczności pochwy,
 • znaczne ograniczenie problemu nietrzymania moczu, 
 • zwiększenie jakości życia seksualnego.

Na czym polega lifting pochwy?

Leczenie nietrzymania moczu HIFU Ultravera nie wymaga zastosowania znieczulenia, ponieważ ultradźwięki nie powodują uszkodzenia ani podrażnienia błony śluzowej. Lekarz wprowadza do pochwy głowicę o dopasowanym anatomicznie kształcie. Zabieg trwa od 30 do 40 minut. Zainicjowana podczas zabiegu regeneracja pochwy i obkurczanie tkanek trwa od kilku do kilkudziesięciu dni. Po tym czasie można odczuć wyraźny efekt liftingu pochwy. Ultradźwięki nie uszkadzają nabłonka pochwy, więc nie ma przeciwwskazań do współżycia po zabiegu. 

Zastosowanie HIFU Ultravera w leczeniu nietrzymania moczu jest doskonałym zabiegiem, który przynosi długotrwałe efekty i pomaga pozbyć się kompleksów. Więcej na temat zabiegów HIFU znajdziesz na naszej stronie Bieńkowscy Clinic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki w Bydgoszczy albo Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-