Skip to main content

Ile kosztuje lipotransfer pod oczy w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje lipotransfer pod oczy w Częstochowie?

Okolica oczu jest jednym z bardziej dynamicznych obszarów twarzy, narażonym na różne problemy natury estetycznej. Utrata tkanki tłuszczowej wraz z wiekiem i zmiany strukturalne, doprowadzają do spadku jędrności i gęstości skóry, pojawiania się zmarszczek, cieni czy opadania powiek. W zatrzymaniu starzenia i odzyskaniu młodzieńczego spojrzenia może pomóc lipotransfer. Ile kosztuje taki zabieg w Częstochowie?

Czym jest lipotransfer?

Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które poszukują naturalnych metod spowalniających procesy starzenia i przywracających młody wygląd skóry. Lipotransfer, oferowany przez klinikę Bieńkowscy Clinic w Częstochowie oraz Bydgoszczy, to najnowszy, małoinwazyjny zabieg bazujący na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.

Wyróżnia się trzy metody wykonania zabiegu, w zależności od wskazań:

Dlaczego tkanka tłuszczowa?

Lipotransfer polega na przeniesieniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z jednej części ciała (najczęściej pośladków, brzucha lub ud) do okolicy wymagającej wypełnienia. Precyzyjnie pobrany materiał jest wcześniej odpowiednio przygotowywany i oczyszczany z erytrocytów, martwych komórek, elementów włóknistych i nadmiaru płynu – służy do tego specjalna wirówka, a na koniec rozbijany na drobne cząsteczki.

Do transferu wykorzystuje się tylko wysokogatunkowe, młode i nieuszkodzone komórki tłuszczowe, które dobrze się przyjmują i ponownie unaczyniają. Ich ostateczna ilość, a tym samym efekt zabiegu zależy od bardzo wielu czynników m.in. techniki wykonywania lipotransferu, doświadczenia lekarza, użytego sprzętu, czy stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych.

Tkanka tłuszczowa to doskonały, naturalny wypełniacz. Poza tym, że jest w pełni biokompatybilna, co minimalizuje ryzyko odrzucenia przeszczepu, to zawiera komórki macierzyste o silnych właściwościach regeneracyjnych i rewitalizujących.

Lipotransfer pod oczy – jak może pomóc?

Małoinwazyjny zabieg przeszczepu tłuszczu pod oczy, zwłaszcza metodą SNIF, to dobra alternatywa dla stosowania kwasu hialuronowego. Umożliwia korektę najdrobniejszych mankamentów, takich jak pierwsze zmarszczki mimiczne i kurze łapki.

Lipotransfer pozwala przywrócić utraconą objętość, wypełniając ubytki tkanki tłuszczowej i poprawiając kontury okolicy oczu, co przekłada się na bardziej młodzieńczy i wypoczęty wyraz twarzy.

Komórki macierzyste stymulują procesy regeneracji i odbudowy oraz produkcję kolagenu i elastyny, niezbędnych do utrzymania elastyczności, jędrności i zdrowej kondycji skóry. Wpływają także na jej rozświetlenie i wyrównanie kolorytu, pomagając pozbyć się cieni i worków pod oczami.

Ponieważ lipotransfer wykorzystuje własną tkankę tłuszczową pacjenta, rezultaty zabiegu są zazwyczaj bardzo naturalne. Komórki tłuszczowe integrują się z istniejącą tkanką, co daje harmonijny i subtelny efekt wypełnienia i rewitalizacji.

Lipotransfer pod oczy – cena zabiegu w Częstochowie

Zabieg lipotransferu w okolicę oczu powinien być przeprowadzany wyłącznie w najbardziej wyspecjalizowanych klinikach przez doświadczonych lekarzy. Tak mały obszar biorczy i cienkie igły wymagają niezwykłej precyzji operatora oraz odpowiednich warunków – m.in. dostosowanej sali operacyjnej i specjalistycznego sprzętu.

Aby efekt był trwały i harmonizował z resztą twarzy, niezbędne jest doświadczenie i wiedza lekarza przeprowadzającego zabieg. Wypełnienie tłuszczem okolicy pod oczami, bez konieczności poprawek, to prawdziwe mistrzostwo, dlatego tutaj nie ma miejsca na oszczędności. Warto oddać się w ręce specjalistów z Bieńkowscy Clinic.

Ile kosztuje przeszczep tłuszczu? Cena mikrolipotransferu w Częstochowie, w zależności od lokalizacji, renomy i wybranego obszaru zabiegowego rozpoczyna się od 4000 zł. Cena wzrasta, jeśli zdecydujemy się na inną metodę lub wypełnianie więcej niż jednej części twarzy.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-