Skip to main content

Labioplastyka – sposób na przerośnięte wargi sromowe

Opis dla: Labioplastyka – sposób na przerośnięte wargi sromowe

Duże wargi sromowe to wada czy zaleta? Wszystko zależy od tego, jak się je postrzega! Jeśli stanowią defekt estetyczny, wywołują dyskomfort psychiczny lub fizyczny, warto rozważyć labioplastykę. To prosty zabieg, który pozwala skorygować przerośnięte wargi sromowe mniejsze, przywraca poczucie kobiecości i pewność siebie.

Przerośnięte wargi sromowe czy to duży problem?

Nasze ciało zmienia się pod wpływem czasu. Dotyczy to także miejsc intymnych, które u kobiet, są dodatkowo obciążone przez ciąże i porody drogami natury. Czasem zdarza się, że pod ich wpływem dochodzi do przerostu warg sromowych mniejszych, co stanowi problem zarówno estetyczny, jak i zdrowotny.

Część kobiet nie akceptuje zmiany wyglądu pochwy po porodzie. Przerośnięte wargi sromowe mniejsza wydają się nieatrakcyjne, wywołują skrępowanie, obniżają poczucie atrakcyjności i pewność siebie. Problem nasila się, gdy wielkość warg sromowych jest na tyle duża, że wywołuje dyskomfort fizyczny. To wszystko negatywnie wpływa na jakość życia codziennego, również jego sfery seksualnej. Sposobem, by to zmienić jest zabieg labioplastyki. Skorzystaj z niego, jeśli

  • nie akceptujesz wyglądu pochwy,
  • chcesz skorygować przerośnięte wargi sromowych,
  • zależy Ci na poprawie jakości życia seksualnego,
  • jesteś gotowa świadomie o siebie zadbać.

Na czym polega korekcja przerośniętych warg sromowych?

Labioplastyka to prosty sposób, aby przywrócić pożądany wygląd warg sromowych, a przy tym poprawić ich funkcjonalność. Do zabiegu stosuje się nowoczesne urządzenia laserowe. W Bieńkowscy Clinic labioplastykę przeprowadzamy z wykorzystaniem sprawdzonych laserów Co2 oraz systemu pelleve Platinium. Co ważne, dostosowujemy terapię do rzeczywistych potrzeb pacjentek. W razie wskazań korekcję laserową łączymy z innymi zabiegami o ukierunkowanym działaniu.

Dla przykładu, jeśli problem stanowi przerost warg sromowych mniejszych, ale też suchość pochwy, stosujemy system laserowy SmartXide2 MonaLisa Touch®. Jeśli natomiast głównym powodem dyskomfortu jest wiotkość skóry, korzystamy z biorewitalizacyjnych właściwości komórek macierzystych. Schemat leczenia zawsze ustalamy indywidualnie, na podstawie oceny anatomicznej oraz wnikliwie przeprowadzonego wywiadu medycznego.

Obecnie dysponujemy kilkoma skutecznymi narzędziami ginekologii estetycznej, wyróżniających się niewielką inwazyjnością. labioplastyka laserowa i radiochirurgiczna jest dużo mniej obciążająca niż tradycyjna operacja. Wiąże się z mniejszą ingerencją w tkanki, dlatego nie wymaga uciążliwej rekonwalescencji. Labioplastyka kończy się założeniem wchłanialnych szwów, co znacznie podnosi komfort okołozabiegowy. Ponadto gojenie tkanek następuje relatywnie szybko, już po ok. 4 tygodniach można wrócić do współżycia. W tym czasie widać też pełen efekt labioplastyki.

 

Labioplastyka krok po kroku

  • Wstępna konsultacja i omówienie problemu.
  • Wykonanie podstawowych badań i kwalifikacja do zabiegu.
  • Przygotowanie wg wskazań lekarza.
  • Wykonanie labioplastyki.
  • 4-6 tygodniowy okres gojenia i wizyty kontrolne w wyznaczonych terminach.
  • Około miesiąc po zabiegu powrót do pełnej aktywności i uwidocznienie pełnych efektów labioplastyki.

Co warto wiedzieć o plastyce warg sromowych?

Chociaż istnieją skuteczne sposoby na korekcję przerostu warg sromowych mniejszych, nie wszystkie kobiety decydują się z nich skorzystać. Jedną z głównych przeszkód w podjęciu decyzji o zabiegu jest to, że dotyczy miejsc intymnych. Trzeba wiedzieć, że wstępna konsultacja przypomina zwykłą wizytę ginekologiczną, w czasie której odbywa się rozmowa z lekarzem i badanie na fotelu ginekologicznym. Większość dorosłych kobiet wykonywała je wielokrotnie (kontrola zdrowia intymnego zalecana jest profilaktycznie raz w roku). I jeśli nawet wizyta u ginekologa kojarzy się z dyskomfortem, nie ma się czego obawiać. Doświadczony lekarz wie jak rozmawiać z pacjentką, aby łatwiej mogła opowiedzieć o sprawach krępujących.

Kolejną możliwą przeszkodą jest zakres zabiegu. Niektóre pacjentki zastanawiają się, czy labioplastyka jest bezpieczna. Plastyka warg sromowych wiąże się niewielkim ryzykiem powikłań. Najczęściej po zabiegu pacjentki skarżą się na ból, który jednak daje się łatwo wyciszyć lekami przeciwbólowymi. Zdarzają się też zasinienia i obrzęk. To zmiany wynikające z ingerencji w delikatne tkanki. Zwykle mijają samoistnie po kilku dniach. Labioplastyka jest zabiegiem krótkotrwałym, mało inwazyjnym i wysoce bezpiecznym. Jeśli są wskazania do jej wykonania, warto z tego skorzystać, bo zabieg przynosi trwałą poprawę, która rzutuje na komfort codziennego życia i własną samoocenę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznać cenę labioplastyki, zapraszamy do kontaktu: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-