Skip to main content
Jaki zabieg na modelowanie sylwetki?

Jaki zabieg na modelowanie sylwetki?

Opis dla: Jaki zabieg na modelowanie sylwetki?

Aby modelowanie sylwetki było skutecznie, nierzadko konieczne jest podjęcie wielokierunkowych działań. Podstawą jest oczywiście właściwa dieta i systematyczna aktywność fizyczna. Niestety nie zawsze to wystarcza, aby wyrzeźbić ciało do perfekcji. W tym celu pomocne są zabiegi modelowania sylwetki, których celem jest redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Poznaj polecane przez nas sposoby na wyszczuplenie i ukształtowanie ciała.

Od czego zacząć modelowanie sylwetki?

Jak już wspomnieliśmy, podstawą w skutecznym modelowaniu sylwetki, powinna być dieta i regularna aktywność fizyczna. Zdrowy styl życia ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu szczupłego i zgrabnego ciała. Nadprogramowych kilogramów można pozbyć się tylko dzięki diecie redukcyjnej, czyli z zachowaniem odpowiedniego deficytu kalorycznego. W utrzymaniu prawidłowego bilansu kalorii pomaga włączenie systematycznych treningów. Dzięki takiemu postępowaniu można skutecznie i bezpiecznie schudnąć. Nie zawsze jednak udaje się w ten sposób usunąć wszystkie depozyty tkanki tłuszczowej czy cellulit.

Zabiegi modelowania sylwetki to skuteczna pomoc w walce z takimi przypadłościami, jak miejscowa otyłość, wiotka skóra, czy cellulit. W Bieńkowscy Clinic masz do wyboru wiele skutecznych metod kształtowania ciała. Podczas konsultacji z naszymi specjalistami dowiesz się, jaki zabieg będzie odpowiedni do zredukowania Twojego problemu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi modelowania sylwetki, z których chętnie korzystają nasi Pacjenci.

Sprawdzone zabiegi na modelowanie sylwetki

Endermologia

Nazywana też masażem podciśnieniowym endermologia jest mało inwazyjnym i bardzo skutecznym zabiegiem modelowania sylwetki stosowanym w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Polega na stymulacji ciała przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w dwie elektronicznie sterowane rolki. Masaż endermologiczny delikatnie oddziałuje na tkankę, stymulując krążenie żylne i limfatyczne oraz usuwanie tłuszczu. Do tego poprawia się gęstość i struktura skóry. Endermologia likwiduje również obrzęki, poprawia jakość blizn i redukuje bóle mięśniowe.

Elektrostymulacja

Kolejna mało inwazyjna procedura modelowania sylwetki, której działanie opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów w organizmie. Elektrostymulacja polega na umieszczeniu specjalnych elektrod na ciele Pacjenta, które pozwalają na stymulację poszczególnych partii mięśni. Możliwe jest wdrożenie trzech różnych programów zabiegowych, które pozwalają na kompleksowe wymodelowanie sylwetki. Zabieg ten wzmacnia mięśnie, ujędrnia i wyszczupla w podobny sposób, jak aktywność fizyczna, lecz w bardziej precyzyjnym i celowanym zakresie.

Radiofrekwencja z polem magnetycznym

Innowacyjna metoda modelowania sylwetki, która polega na zastosowaniu połączenia impulsowego pola magnetycznego z wielobiegunowym polem elektromagnetycznym RF. Dodatkowo w zabiegu tym wykorzystano również drenaż podciśnieniowy. Ciało Pacjenta masowane jest przy pomocy multipolarnej głowicy o wielkości dopasowanej odpowiednio do danego obszaru. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji. Pozwala na ujędrnienie i zagęszczenie skóry, redukcję cellulitu oraz zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej.

Zabieg HIFU

HIFU to technologia, która wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki w celu ujędrniania skóry i redukcji komórek tłuszczowych bez przerywania ciągłości naskórka. Zabieg ten oddziałuje na głębokości do 13 mm, dzięki czemu jest w stanie wymodelować najbardziej oporne partie ciała. To, co wyróżnia metodę HIFU spośród innych zabiegów modelowania sylwetki, jest to, że wystarczy jedna sesja, aby osiągnąć pożądane efekty. Skoncentrowane ultradźwięki są skuteczne w usuwaniu miejscowej otyłości oraz zaawansowanych stadiów cellulitu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy:

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-