Skip to main content
Nowość w dziedzinie medycyny regeneracyjnej: poznaj unikalną moc komórek macierzystych w ortopedii

Nowość w dziedzinie medycyny regeneracyjnej: poznaj unikalną moc komórek macierzystych w ortopedii

Opis dla: Nowość w dziedzinie medycyny regeneracyjnej: poznaj unikalną moc ko…

Medycyna regeneracyjna wciąż poszukuje coraz to nowych rozwiązań, które pomogłyby przynieść ulgę pacjentom zmagającym się z najpowszechniejszymi schorzeniami ortopedycznymi. Naukowcy pragną stworzyć metody leczenia, które pozwoliłyby osiągnąć spektakularne efekty, a przy tym wymagać jak najmniejszej interwencji. Efekt ten udaje się osiągnąć w przypadku wykorzystania komórek macierzystych w ortopedii. Terapia ta jest bezpieczna, małoinwazyjna i, co najważniejsze, skuteczna. Nic dziwnego, że nasi pacjenci, borykający się z bolącymi stawami i urazami ortopedycznymi, chętnie sięgają po ten rodzaj zabiegów.

Innowacyjne działanie komórek macierzystych

Komórki macierzyste (MSC – Mesenchymal Stem Cells) odgrywają coraz to większą rolę na polu medycyny regeneracyjnej. Doświadczeni specjaliści chętnie wykorzystują je nie tylko w medycynie estetycznej, ale i w ortopedii. Obecnie istnieje wiele skomplikowanych metod, które umożliwiają ich pozyskanie, odseparowanie i zagęszczenie, a następnie wykorzystane w leczeniu ortopedycznym. Zasadniczym celem pobierania komórek macierzystych jest uzyskanie skondensowanej zawiesiny komórkowej, którą lekarz może podać w miejsce uszkodzeń tkankowych. Oznacza to, że komórki te oddziałują na zmiany w obrębie stawu kolanowego, gdzie zapoczątkowują i wspomagają inne procesy naprawcze. Ryzyko odrzutu komórek jest minimalne, ponieważ komórki macierzyste podawane pacjentowi są pozyskiwane są z jego tkanki tłuszczowej powłok brzusznych.

Kiedy warto skorzystać z terapii komórkami macierzystymi?

Terapia komórkami macierzystymi ma szeroki panel wskazań klinicznych do zastosowania. Nasi specjaliści podkreślają, że przynosi ona zadowalające efekty w przypadku:

  • chorób stawów kolanowych;
  • chorób stawów biodrowych;
  • chorób zwyrodnieniowych małych stawów rąk;
  • uszkodzeń wiązadeł, mięśni i ścięgien;
  • uszkodzeń chrzęstnych stawów;
  • przebytego zabiegu naprawczego więzadła krzyżowego przedniego i tylnego;
  • zaburzeń zrostu kostnego po złamaniach;
  • uszkodzeń łąkotki oraz wspomaganie jej gojenia.

Efekty, które zmienią Twoją codzienność

Terapia komórkami macierzystymi w ortopedii zyskuje sobie coraz to więcej zwolenników. Nie bez powodu – zabieg ten w szybki i znaczący sposób wpływa na regenerację chorych lub uszkodzonych tkanek. Dodatkowo komórki te posiadają unikalną cechę różnicowania w dojrzałe komórki innych tkanek (np. ścięgien, chrząstek czy więzadeł).

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów leczenia możemy połączyć terapię komórkami macierzystymi z innymi metodami medycyny regeneracyjnej – np. zabieg osocza bogatopłytkowego (PRP) spotęguje efekt kliniczny terapii.

Bezpieczeństwo i troska

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych świetnie wpisuje się popularny na świecie rodzaj zabiegów „Chirurgii Jednego Dnia”. Pacjenci, którzy zdecydowali się na tę metodę leczenia, nie wymagają hospitalizacji i po wykonaniu zabiegu mogą opuścić szpital. Nie jest konieczna długa rekonwalescencja, a samo leczenie komórkami macierzystymi jest niezwykle dobrze tolerowane przez pacjentów. Ryzyko powikłań zostało zminimalizowane, a całe leczenie przebiega w komfortowych warunkach. Wszystko dlatego, że zabieg ten jest procedurą małoinwazyjną, która odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Nowoczesna metoda leczenia bolących stawów

Dotychczas efekty terapii komórkami macierzystymi w ortopedii, najszerzej były rozpatrywane w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, ze szczególnym uwzględnieniem stawów kolanowych. Przeprowadzone projekty badawcze przyniosły zadowalające rezultaty w zmniejszeniu dolegliwości bólowych, poprawie zakresu ruchomości stawów oraz ogólnej poprawy jakości życia. Należy jednak pamiętać, że rodzaj uzyskanego efektu terapii komórkami macierzystymi w ortopedii jest zmienny i będzie zależeć od wielu czynników. Nie bez znaczenia będzie nasz wiek, jakość tkanki tłuszczowej, współistniejące schorzenia oraz przyjmowane leki.

Jesteś zainteresowany leczeniem komórkami macierzystymi w ortopedii? Odwiedź stronę naszej kliniki medycyny estetycznej i umów się na wizytę z jednym z naszych ekspertów!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-