Skip to main content

Lipofilling – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Opis dla: Lipofilling – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Wbrew pozorom, nadmiar tkanki tłuszczowej przestaje być jedynym istotnym problemem patrzenia na swoją sylwetkę. Pragnienie odzyskania młodszego, pełniejszego wyglądu sprawia, że wiele kobiet decyduje się na zabiegi wypełniające różnego rodzaju niedoskonałości. Coraz większą popularnością cieszy się lipofiling, czyli zabieg transferu tłuszczowego z jednego rejonu ciała do drugiego. Wykorzystuje się go przy wypełnianiu zmarszczek, powiększaniu ust, biustu i pośladków, a także do poprawienia ogólnych proporcji sylwetki ciała. Ten dwuetapowy zabieg idealnie współgra z chęcią pozbycia się nadmiarowej tkanki tłuszczowej.

Czym jest lipofilLing?

Lipofiling, zwany lipotransferem, czyli przeszczepem tłuszczu polega na efektywnym skorygowaniu defektów natury estetycznej przy pomocy najbardziej naturalne środku: własnej tkanki tłuszczowej. Jest ona najbezpieczniejszym i najbardziej naturalnym wypełniaczem, ponieważ o wypełnienia jednego miejsca w ciele wykorzystuje się materiał pobrany z innej części ciała. Dzięki temu niweluje się ryzyko odrzucenia przez organizm podanego wypełnienia. Co więcej, lipofiling rozpoczyna się od zabiegu liposukcji. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej np. z ud, pośladków czy bioder.

Transfer tłuszczowy polega na jednorazowym pobraniu określonej ilości tłuszczu, która następnie poddawana jest obróbce. Choć w wyniku tego ulega on częściowej biodegradacji, pozwala to na usunięcie z niego wody i obumarłych komórek, a sam tłuszcz wzbogacany jest m.in. osoczem bogatopłytkowym, przyspieszającym gojenie się organizmu.

Jak wygląda lipofiLling i co po nim?

Po przygotowaniu tkanki tłuszczowej wprowadzane jest znieczulenie (miejscowe lub ogólne). Następnie wstrzykuje się tkankę do nowego miejsca. Dzięki tej metodzie iniekcji możliwe jest maksymalnie precyzyjne i delikatne przeszczepienie tkanki tłuszczowej do pożądanego przez nas miejsca. Zabieg jest niezwykle szybki (trwa zaledwie około godziny), a także nie wymaga dalszej hospitalizacji. Jedynie należy się nastawić na kilka dni rekonwalescencji po zabiegu.  W tym czasie maksymalnie należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Unikać również należy wystawiania się na działanie wysokich temperatur oraz promieni słonecznych. Przez te kilka dni powinno zrezygnować się z gorących kąpieli.

Dlaczego i kiedy warto stosować lipofilLing?

Lipofiling stosuje się przede wszystkim w celu modelowania ciała oraz korygowania niedoskonałości. To właśnie dzięki temu zabiegowi można w naturalny sposób osiągnąć zadowalające nas kształty interesujących nas części ciała lub nawet osiągnąć odpowiednie proporcje całego ciała. Części ciała poddane zabiegowi stają się jędrniejsze i elastyczniejsze. Jakie więc są zalety zabiegu?

 •         Naturalne wypełnienie.
 •         Bardzo niskie ryzyko powikłań.
 •         Krótki okres rekonwalescencji.
 •         Połączenie zabiegu z innymi.
 •         Brak śladów po zabiegu.
 •         Zwiększenie komfortu psychicznego.

Ewentualne powikłania po lipotransferze

Po przeprowadzeniu zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej mogą wystąpić powikłania, choć zazwyczaj pojawiają się one niezwykle rzadko. Jeśli już się jednak pojawią, przyjmują one formę niewielkich obrzęków i zaczerwienienia skóry, co zanika po zaledwie kilku dniach. Czasem dojść może również do nasilonego krwawienia, zakażenia bądź uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych. Sporadycznie można również zauważyć m.in. krwiaka, zaropienie rany oraz przejściową nierówność w operowanych obszarach.

Przeciwwskazania do zabiegu lipoliftingu

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej uważa się za niezwykle bezpieczne, niemniej jednak (jak zawsze) istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są to:

 •         choroby autoimmunologiczne i nowotworowe,
 •         zaburzenia pracy wątroby i nerek,
 •         problemy z tarczycą,
 •         zaburzenia krzepliwości krwi (np. w przypadku hemofilii),
 •         przewlekłe infekcje,
 •         stosowanie leków o charakterze immunosupresyjnym i cytotoksycznym,
 •     inne specyficzne schorzenia takie jak: choroba wieńcowa serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-