Skip to main content
Osocze PRP – odmładza, zagęszcza i ujędrnia skórę

Osocze PRP – odmładza, zagęszcza i ujędrnia skórę

Opis dla: Osocze PRP – odmładza, zagęszcza i ujędrnia skórę

Ostrzykiwanie twarzy osoczem PRP, określane potocznie wampirzym liftingiem to zabieg, który pokochały miliony kobiet na całym świecie – w tym i Polki. Tego typu terapia wykorzystuje dobroczynne działanie komórek macierzystych, likwidując wiotkość skóry, zmarszczki i bruzdy, które dodają nam lat. W Bieńkowscy Clinic również oferujemy zabiegi z wykorzystaniem osocza PRP, które zawiera znaczne ilości czynników wzrostu. Co warto wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym i kto będzie najbardziej zadowolony z efektów kuracji?

Spis treści:

  • Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)?
  • Przeciwwskazania do zabiegów z osoczem PRP
  • Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)?
Wraz z wiekiem wygląd i stan naszej skóry pogarsza się, co ma związek z naturalnym procesem starzenia się organizmu. Zmniejsza się produkcja elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Aby przywrócić twarzy zdrowy, młodzieńczy blask i sprężystość, warto skorzystać z wyjątkowej mocy osocza PRP, które zawiera czynniki wzrostu wspomagające procesy regeneracyjne tkanek. Wiele kobiet zastanawia się, jak wygląda zabieg? Osocze bogatopłytkowe (PRP – ang. Platelet Rich Plasma) jest pozyskiwanie z krwi własnej pacjentki (specjalista pobiera niewielką ilość krwi, około 10-60 ml), następnie specjalnie odwirowywane i wstrzykiwane w formie zastrzyku w problematyczny obszar. Zabieg trwa około 20-60 minut w zależności od ostrzykiwanego obszaru i danego problemu, z jakim pacjentka zgłosiła się do naszej kliniki. Co istotne, dzięki wykorzystaniu autologicznego materiału, zabieg ostrzykiwania osoczem jest bardzo bezpieczny, nie wywołuje niepożądanej reakcji alergicznej.

W efekcie obserwujemy wzrost gęstości skóry, jej wygładzenie, poprawę kolorytu i zwiększone napięcie, znikają też nieestetyczne przebarwienia i zmarszczki (pierwsze pozytywne zmiany są widoczne już po 1-2 tygodniach od pierwszej sesji). Wiele osób nie poprzestaje na jednej procedurze zabiegowej i wykonuje kolejne 3-4 sesje w regularnych odstępach czasu – co 21-30 dni.

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP rozwiązuje wiele problemów urodowych – nie tylko te związane z procesem starzenia się. Z zabiegów mogą skorzystać osoby, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów i zwolnionym porostem. Osocze PRP doskonale sprawdza się również w redukcji blizn pourazowych, potrądzikowych oraz rozstępów na ciele. Pozytywne efekty terapii zaskoczą również tych, którzy cierpią z powodu licznych chorób zwyrodnieniowych, urazów lub zmian pourazowych. Osocze PRP może również być pomocne przy trudno gojących się ranach.

Przeciwwskazania do zabiegów z osoczem PRP

Jakie czynniki wykluczają możliwość skorzystania z zabiegu osoczem PRP? Do podstawowych przeciwwskazań zaliczamy:

  • aktywną opryszczkę,
  • choroby nowotworowe,
  • immunosupresję,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • zakażenia ostre i przewlekłe,
  • przewlekłe schorzenia nerek, wątroby i płuc (stadium niewydolności).

Podsumowując, terapia osoczem PRP to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających, jakie oferuje nam współczesna medycyna estetyczna. Gwarantuje spektakularne efekty w zakresie rewitalizacji i regeneracji zmęczonej, starzejącej się skóry, wyrównania jej kolorytu i poprawy gęstości. Metoda ta jest w 100% bezpieczna dla organizmu, ponieważ stosowany preparat jest pozyskiwany z  krwi własnej pacjentki, nie musimy więc obawiać się reakcji alergicznej.

W Bieńkowscy Clinic oferujemy szeroki wybór wysoce efektywnych i bezpiecznych zabiegów odmładzających dla kobiet oraz mężczyzn. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani eksperci korzystają z certyfikowanych, nowoczesnych sprzętów medycznych i preparatów, dzięki czemu dostępne zabiegi są naprawdę skuteczne i nie wiążą się z ryzykiem groźnych dla zdrowia powikłań. Masz dodatkowe pytania odnośnie terapii osoczem PRP lub innej metody odmładzania skóry? Skontaktuj się z nami już teraz i umów na wstępną konsultację z jednym ze specjalistów.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-