Skip to main content

Poprawianie urody laserem. Przedstawiamy wszystkie zalety laserowego odmładzania twarzy!

Opis dla: Poprawianie urody laserem. Przedstawiamy wszystkie zalety laseroweg…

odmładzanie twarzy laserem – niska inwazyjność

W odróżnieniu od chirurgicznego faceliftingu, ostrzykiwania twarzy botoksem lub kwasem hialuronowym czy nawet zakładania innowacyjnych nici liftingujących, terapia laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, co oznacza, że do jego przeprowadzenia specjaliści nie wykorzystują skalpela, igieł czy innych tego typu narzędzi medycznych. Urządzenie laserowe działa na zewnątrz skóry, zaś jego impulsy wnikają w głębokie warstwy skóry w celu pobudzenia komórek do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu po przeprowadzeniu terapii laserowej nie musimy też obawiać się pojawienia się na skórze m.in. szpecących blizn.

laserowe usuwanie zmarszczek – szybki czas zabiegu i krótki okres rekonwalescencji

Przy odmładzaniu twarzy laserem Cutera Enlighten, a dokładnie podczas terapii Pico MLA by Enlighten Triplex, mamy do czynienia z ultrakrótką wiązką światła laserowego o długości zaledwie pikosekundy, która działa głęboko, precyzyjnie i błyskawicznie na zmiany starzeniowe. Krótki kontakt pikosekundowego impulsu ze skórą pacjenta zmniejsza do minimum ryzyko przegrzania skóry pacjenta, co czyni ten zabieg metodą bardziej bezpieczną i nienarażającą pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Naturalnymi następstwami terapii odmładzającej Pico MLA by Enlighten Triplex są zaczerwienienia skóry, obrzęki oraz punktowe wybroczyny. Dolegliwości te ustępują jednak zazwyczaj po upływie 2-4 dni. Sama procedura zabiegowa trwa natomiast maksymalnie kilkadziesiąt minut.

Naturalne efekty odmłodzenia twarzy laserem

Bardzo dużą zaletą laserowego odmładzania twarzy są naturalne efekty terapii. Skóra nie jest wyraźnie ,,naciągnięta”, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych operacji plastycznych, ani też pozbawiona swoich naturalnych właściwości (np. możliwość marszczenia czoła), jak ma to miejsce przy terapii toksyną botulinową. Wiązka światła laserowego, poprzez stymulację komórek skóry do produkcji włókien kolagenu i elastyny, zagęszcza skórę i nadaje jej sprężystości, dzięki czemu otrzymujemy naturalny efekt liftingujący. Po wykonanej serii zabiegów skóra staje się wyraźnie odmłodzona, zmarszczki mniej widoczne, a cera bardziej świetlista i rozpromieniona. Efekty będą pojawiać się stopniowo w przeciągu kilkunastu dni od zabiegu – muszą przede wszystkim ustąpić wszelkie zaczerwienienia, obrzęki i wybroczyny, a następnie ściemnienie naskórka i rumień. Aby przyspieszyć ten proces, specjaliści z naszej kliniki zalecają stosowanie łagodzących preparatów kosmetycznych wspomagających gojenie się skóry z wysokimi filtrami UV – środki te można znaleźć w recepcjach naszych klinik lub aptece.

Więcej informacji na temat laserowego odmładzania twarzy Pico MLA by Enlighten Triplex znajdziesz na stronie: Enlighten – Bieńkowscy Clinic.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-