Skip to main content

Lipofilling – poznaj wszystkie (nie zawsze oczywiste) zalety przeszczepu tłuszczu!

Opis dla: Lipofilling – poznaj wszystkie (nie zawsze oczywiste) zalety …

Twój własny tłuszcz to najlepszy wypełniacz

Specjaliści medycyny estetycznej już dawno uznali tłuszcz pacjenta za jeden z najlepszych materiałów wypełniających. Zabieg lipofillingu przebił w tej kategorii niekwestionowanego dotąd lidera, czyli kwas hialuronowy. To przede wszystkim ze względu na dłuższy czas utrzymywania się efektów przeprowadzonego zabiegu i brak niekorzystnego wpływu biologicznego na skórę i organizm. W związku z tym, że tłuszcz do zabiegu pozyskuje się bezpośrednio od pacjenta, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej i zapalnej jest znacznie mniejsze niż w przypadku wszczepiania ,,obcego” materiału.

lipotransfer – naturalne efekty wypełnienia

Brak toksyczności i 100% biokompatybilności z naszym organizmem zalicza lipofilling do najbardziej naturalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Równie naturalne są efekty uzyskane przy zabiegu wypełniania zmarszczek, powiększania piersi czy uzupełniania różnorodnych ubytków w skórze przy pomocy autologicznego materiału. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej uważany jest obecnie za złoty standard w leczeniu blizn zanikowych (np. blizn potrądzikowych), a także wolumetrycznej korekcie twarzy (np. przy wypełnianiu zapadniętych policzków). Zabieg lipotransferu to maksymalne korzyści i naturalne efekty przy zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Podwójne korzyści z zabiegu lipofillingu

Przeprowadzenie lipofillingu zapewnia pacjentowi uzyskanie podwójnych korzyści z zabiegu – nie tylko możliwości wypełnienia ubytków na twarzy czy zwiększenia objętości wybranych rejonów ciała, lecz także pozbycia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, np. w okolicy podbródka, brzucha, ramion czy ud. Nawet w przypadku, gdy nie mamy do czynienia z miejscową otyłością, kwalifikującą się do zabiegu liposukcji, u większości z nas tkanka tłuszczowa występuje w ilości wystarczającej do przeprowadzenia zabiegu. Decydując się na odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a następnie przeszczepienie jej części w inne miejsce, mamy szansę pozbyć się wszelkich dysproporcji w sylwetce.

Moc działania komórek macierzystych

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest w stanie przynieść tak spektakularne efekty leczenia dzięki zawartym w niej żywym komórkom macierzystym, które, poza odbudową objętości i wypełnieniem ubytków, zapewniają też unikalne właściwości regeneracji i biorewitalizacji otaczających tkanek. Efektem takiego działania jest skuteczna redukcja blizn, poprawa sprężystości skóry, lifting i zmniejszenie uszkodzeń skóry. Specyficzne właściwości komórek macierzystych stanowią doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie poza efektem wypełnienia istnieje także potrzeba naprawy jakości skóry. W naszej klinice metoda lipofillingu stosowana jest nie tylko w przypadku terapii odmładzających czy modelujących sylwetkę, lecz także przy leczeniu ortopedycznym. Zawarte w tkance tłuszczowej żywe komórki macierzyste pozwalają na skuteczną i naturalną odbudowę oraz regenerację m.in. uszkodzonego stawu kolanowego.

Więcej informacji na temat metody Lipofillingu znajdziesz na stronie: Lipofilling – Bieńkowscy Clinic.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-