Skip to main content

Laserem w zmarszczkę, czyli największe zalety laserowego odmładzania twarzy

Opis dla: Laserem w zmarszczkę, czyli największe zalety laserowego odmładzani…

Utrzymanie młodego i zadbanego wyglądu twarzy, pomimo uciekających lat, to dziś dla wielu kobiet priorytet. Ze względu na stale rozwijającą się medycynę estetyczną współcześnie o wiele łatwiej niż kiedyś jest walczyć z nieuchronnym procesem starzenia skóry. Do metod, na które warto dziś zwrócić szczególną uwagę, należy laserowe odmładzanie twarzy. Podpowiadamy, jakie są największe zalety usuwania zmarszczek laserem.

Laseroterapia – alternatywa dla chirurgii plastycznej

Lasery to narzędzia coraz częściej wykorzystywane w medycynie estetycznej. Dzieje się tak z tego powodu, że urządzenia laserowe stanowią idealną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych i innych bardziej konwencjonalnych metod odmładzania. Laseroterapia pozwala na osiągnięcie podobnych efektów w zdecydowanie krótszym czasie i z zachowaniem znacznie krótszego okresu rekonwalescencji. Światło laserowe to o wiele bezpieczniejsze narządzie odmładzające niż skalpel chirurgiczny – nie pozostawia na skórze pacjenta widocznych blizn i nie naraża go na szereg niepożądanych skutków ubocznych. W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu laserowe odmładzanie twarzy często nie wymaga nawet znieczulenia, zaś po wykonanym zabiegu pacjent może powrócić do domu i swoich codziennych aktywności.

Jeśli usuwanie zmarszczek laserem, to tylko pikosekundowym

Usuwanie zmarszczek laserem nie należy już do najnowocześniejszych metod odmładzania twarzy – laseroterapię stosuje się w tym celu z powodzeniem od lat. Co kilka lat na rynku medycznym pojawiają się jednak nowe urządzenia laserowe, które oferują coraz większe możliwości – nie tylko w kwestii większej skuteczności w odmładzaniu twarzy laserem, lecz także zapewnieniu pacjentowi jak najwyższego bezpieczeństwa i komfortu podczas zabiegu. Dziś zdecydowanymi liderami w tej kategorii są lasery pikosekundowe, w tym oferowany przez naszych specjalistów laser Cutera Enlighten Triplex. To urządzenie wykorzystujące w swojej pracy impuls pikosekundowy – wielokrotnie krótszy od najpopularniejszego jeszcze do niedawna impulsu nanosekundowego. Co to dokładnie oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim to, że dawka energii, którą laser dostarcza do skóry, przenoszona jest tam w możliwie jak najkrótszym czasie, co wpływa na minimalizację ryzyka poparzenia skóry pacjenta, a także zmniejszenie wszelkich dolegliwości bólowych podczas zabiegu. Wykorzystanie w laserze technologii pikosekundowej wpływa też na krótszy czas trwania procedury zabiegowej i możliwość uzyskania błyskawicznych efektów terapeutycznych.

laserowe odmładzanie twarzy – jeden laser, dwie terapie

W naszej klinice istnieje możliwość przeprowadzenia dwóch różnych terapii odmładzających przy pomocy innowacyjnego lasera Cutera Enlighten Triplex, a tym samym dopasowania wybranej terapii bezpośrednio do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W naszej ofercie znajduje się terapia:

Pico Genesis, dostosowana do potrzeb osób, którym zależy na delikatnym odmłodzeniu i odświeżeniu skóry twarzy; terapia pozwala na poprawę kolorytu skóry, obkurczenie rozszerzonych porów, usuwanie przebarwień i innych oznak fotostarzenia skóry bez narażania pacjenta na długi okres rekonwalescencji;

MLA, zalecana przy głębokim odmładzaniu skóry, czyli redukcji nadmiernej wiotkości skóry oraz głębokich zmarszczek na twarzy; terapia wymaga nieco dłuższego okresu rekonwalescencji niż Pico Genesis, ale jednocześnie przynosi znacznie bardziej widoczne efekty poprawy wyglądu skóry – zwiększoną jędrność i elastyczność skóry, a także wygładzenie i ujednolicenie jej struktury.

Pico Genesis i MLA w BienkowscyClinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat terapii.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-