Skip to main content
Poznaj skuteczne sposoby na usuwanie podwójnego podbródka

Poznaj skuteczne sposoby na usuwanie podwójnego podbródka

Opis dla: Poznaj skuteczne sposoby na usuwanie podwójnego podbródka

Drugi podbródek to problem wielu kobiet. Zmagają się z nim nie tylko osoby otyłe, lecz także te, które mogą pochwalić się smukłą sylwetką. Nieestetyczny drugi podbródek trudno ukryć, ale i go zlikwidować. Na szczęście usunięcie drugiego podbródka jest możliwe. Na pomoc przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Zobacz, jak bez operacji pozbyć się tego defektu urody.

drugi podbródek – skąd się bierze?

Dodatkowy podbródek jest defektem urody, który może wystąpić u każdego. Najczęściej jego przyczyną jest zbyt duża masa ciała i zła dieta, która jest bogata w alkohol, cukier i sól. Te produkty przyczyniają się do wzrostu tkanki tłuszczowej oraz powodują zatrzymanie wody w organizmie, co wpływa na wrażenie opuchniętej twarzy.

Nie zawsze jednak nadwaga jest winowajcą. Za drugi podbródek można obwiniać również wiek. Wynika to z tego, że z biegiem czasu skóra traci elastyczność, co prowadzi do pojawienia się dodatkowej, obwisłej skóry pod brodą. Kolejny winowajca to DNA. Genetyka odpowiada m.in. za elastyczność skóry. W przypadku, gdy cała rodzina ma małą elastyczność skóry, to prawdopodobieństwo wystąpienia ponadprogramowego podbródka jest bardzo duże. Na jego występowanie narażone są też osoby, które przyjmują niewłaściwą postawę ciała, osłabiając mięśnie szyi i brody. Oprócz tego jako czynniki sprzyjające powstawaniu podwójnego podbródka wymienia się częste kąpiele słoneczne i wizyty w solarium, zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą.

Usuwanie podwójnego podbródka – domowe sposoby

Walkę z podwójnym podbródkiem najlepiej zacząć jak najszybciej – zaraz jak się go zauważy. Tzw. wola można usunąć na kilka sposobów. Najczęściej w pierwszej fazie walki z nim decydujemy się na domowe rozwiązania. Do tych można zaliczyć zmianę diety na zdrowszą i bardziej zbilansowaną, a także ćwiczenia na podbródek. Są proste, łatwe i może je wykonywać każdy. Ćwiczenia na podwójny podbródek powinno się wykonywać regularnie – 3 razy w tygodniu po 15 minut. Ich zadaniem jest spalanie tkanki tłuszczowej, uelastycznienie i napinanie skóry oraz mięśni, a także poprawa krążenia krwi. Oprócz ćwiczeń wskazane jest utrzymywanie prawidłowej postawy ciała i stosowanie kremów z filtrem na newralgiczne obszary skóry.

Usuwanie podwójnego podbródka – medycyna estetyczna

Podwójny podbródek można usunąć również zabiegami medycyny estetycznej. W tym zakresie możliwości jest wiele: od zabiegu HIFU aż do radiofrekwencji z ultradźwiękami Accent Prime. Zabiegi te mogą pochwalić się małą inwazyjnością i bardzo dużą skutecznością. Przeprowadzane są bez udziału skalpela, a pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów na podwójny podbródek najlepiej jednak wykonać 2-3 zabiegi. Ich skuteczność opiera się na tym, że w czasie procedury pobudza się komórki, które produkują większą ilość białka (kolagenu), odpowiadającego za jędrność i napięcie skóry. Dodatkowe zabiegi na podwójny podbródek usuwają podskórną tkankę tłuszczową.

Jaki zabieg usuwania podwójnego podbródka wybrać?

Mnogość zabiegów na podwójny podbródek sprawia, że wiele kobiet zastanawia się, który z nich wybrać, jaki będzie najlepszy. W tym celu najlepiej skorzystać z porad specjalistów. Pomocą w doborze odpowiedniego zabiegu służą eksperci z Bieńkowscy Clinic, z którymi można umówić się na pierwszą wizytę na https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/. Wstępna konsultacja pozwala określić przyczynę podwójnego podbródka i potrzeby skóry. W doborze zabiegu usuwającego wola ważne jest też wykluczenie przeciwwskazań. Niektóre z procedur medycyny estetycznej nie mogą być wykonane w przypadku silnych alergii, opryszczki, padaczki, ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem może być również choroba przewlekła. W takich sytuacjach najczęściej przed zabiegiem należy przedstawić komplet aktualnych badań i skonsultować zabieg ze swoim lekarzem prowadzącym. Przeciwwskazaniem do zabiegu usunięcia podwójnego podbródka nie jest natomiast wiek. Skorzystać mogą z niego nawet bardzo młode pacjentki, które np. na skutek specyficznej budowy anatomicznej borykają się z mało estetycznym wolem pod brodą.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-