Skip to main content

Zabiegi na piękne usta – poznaj je wszystkie

Opis dla: Zabiegi na piękne usta – poznaj je wszystkie

Duże i pełne usta – o takich marzy każda kobieta. Niestety nie wszystkie panie natura nimi obdarzyła. Co więcej, wrogiem pięknych ust jest też czas. Wargi, podobnie jak i inne części ciała, z biegiem lat starzeją się – stają się mniej wydatne, zmysłowe, cieńsze. W walce z oznakami starzenia się ust pomogą zabiegi pielęgnujące usta, a także medycyna estetyczna. Poznaj zabiegi pielęgnujące usta i dobierz ten idealny dla siebie.

Piękne usta nie są na zawsze

Usta to często ten element ciała, który w codziennej pielęgnacji pomijamy. Z kosmetyków do ust większość kobiet używa tylko tych kolorowych: szminek, pomadek, błyszczyków. Tymczasem usta, podobnie jak i ręce, stopy, twarz, brzuch, pośladki czy uda, również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W innym przypadku procesy starzenia będą w nich zachodzić szybciej i bezwzględniej. Co to oznacza? W efekcie starzenia się ust może dojść do:

  • utraty objętości,
  • ścieńczenia,
  • zwiotczenia warg,
  • spadku sprężystości,
  • zmian w części skórnej,
  • pojawiania się zmarszczek palacza,
  • nawarstwienia zrogowaciałego naskórka.

Jak pielęgnować usta? Poznaj zabiegi na piękne usta

Właściwa pielęgnacja ust to dla wielu kobiet nadal zagadka. Nie sprawia jednak zbyt wielu problemów. Przede wszystkim pielęgnacja skóry na ustach powinna opierać się na dostarczaniu odpowiednich składników odżywczych, nawilżaniu i natłuszczaniu. Zabiegi te są bardzo ważne i wynikają ze specyfiki skóry na wargach. Jest ona bowiem bardzo cienka, delikatna, wrażliwa, nie ma też gruczołów łojowych, które wytwarzałyby ochronne sebum i przeciwdziałały wysychaniu.

Chcąc dbać o usta, swoją kosmetyczkę należy wyposażyć w takie preparaty, jak balsamy, kremy i masła przeznaczone tylko do tego obszaru twarzy. Dostępne są w formie płynnej, półpłynnej lub sztyfcie. Kremami, balsamami lub ochronnymi pomadkami usta należy smarować codziennie, bez względu na porę roku. Tę pielęgnację należy również wspomagać regularnym peelingowaniem i masażami. Peeling ust połączony z masażem najlepiej wykonać raz w tygodniu. Można używać tego samego kosmetyku, co do twarzy pod warunkiem, że jest drobnoziarnisty. Alternatywa to specjalny peeling do ust. Drobinki w czerwień wargową wciera się 1-2 minuty, a następnie zmywa letnią wodą. W pielęgnacji ust należy też pamiętać o natłuszczeniu warg i odpowiednim zmywaniu kolorowego makijażu. To sposoby na przedłużenie młodości ust – czasu jednak nie da się zatrzymać. Co wtedy? Jakie zabiegi pielęgnujące usta wykonać, aby nawet w wieku dojrzałym wyglądały pięknie?

Lifting górnej wargi – zapobieganie procesom starzenia się ust

Lifting ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny. Najczęściej lifting wykonuje się w obrębie górnej wargi. Celem zabiegu jest przeciwdziałanie zmianom, jakie zachodzą w strukturze ust i tkanek w ich otoczeniu, a są wynikiem upływu lat. Tutaj należy zaznaczyć, że lip lift nie jest zabiegiem powiększającym usta, a opóźniającym procesy starzenia, a także poprawiającym wygląd warg u kobiet, u których one już zaszły. To dlatego liftingu wargi górnej nie można przeprowadzić u każdego pacjenta. Bieńkowscy Clinic jako wskazania do zabiegu wymienia:

Zabiegi na usta – dlaczego warto?

Czasem zwykła, domowa pielęgnacja już nie wystarcza. Kremami, balsamami czy peelingami nie da się zatrzymać upływającego czasu. Skóra dojrzała wymaga intensywniejszych i bardziej zaawansowanych zabiegów. Takie gwarantuje medycyna estetyczna. Lip Lift to klucz do trwałego i naturalnego efektu, a także pięknych ust. Sam zabieg jest wybierany przez te panie, które nie ufają inwazyjnym procedurom i nie chcą poddawać się operacji. Lifting wargi górnej polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia skóry, a następnie przystąpieniu do plastyki górnej wargi, która ma ją podnieść. Po zabiegu wymagana jest jedynie minimalna rekonwalescencja. Zaleceniem jest unikanie słońca i nadmiernego wysiłku fizycznego, stosowanie dermokosmetyków oraz preparatów na blizny. Efekty liftingu ust są widoczne po bardzo krótkim czasie od jego wykonania.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-