Skip to main content
Podwójny podbródek – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Podwójny podbródek – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Opis dla: Podwójny podbródek – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Podwójny podbródek może mieć wiele przyczyn, a w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” najważniejsza jest tu profilaktyka. Oczywiście nie oznacza to, że raz powstałego problemu nie da się usunąć. Poznaj nasze metody na usuwanie podwójnego podbródka i sprawdź, jak mu przeciwdziałać!

Przyczyny podwójnego podbródka

Podwójny podbródek może mieć dwie bezpośrednie przyczyny – nadmiar tkanki tłuszczowej w tym miejscu lub brak jędrności skóry. Dlatego najczęściej pojawia się on w wyniku nadwagi czy otyłości albo starzenia się i stopniowej utraty jędrności skóry. Czasem jednak jego pojawienie się może być też skutkiem takich czynników, jak: nieodpowiednia postawa (w tym częste opuszczanie głowy, na przykład przy użytkowaniu smartfona, a także garbienie się), uwarunkowania genetyczne, pozycja podczas snu z wysoko uniesioną głową, dieta bogata w cukier i sól, spożywanie dużych ilości alkoholu (zarówno sól i cukier, jak i alkohol zwiększają zatrzymywanie wody w organizmie), częste opalanie, w tym na słońcu i na solarium oraz zaburzenia hormonalne, w tym spowodowane zaburzeniami funkcji tarczycy.

Ze względu na możliwe przyczyny, do sposobów walki z podwójnym podbródkiem zaliczyć można:

  • zmianę diety;
  • odpowiednie ćwiczenia;
  • wdrożenie leczenia farmakologicznego (w przypadku problemów hormonalnych);
  • masaż na podwójny podbródek;
  • ograniczenie zażywania kąpieli słonecznych oraz korzystania z solarium;
  • dbanie o prawidłową postawę.

Takie sposoby mogą być skuteczne, jednak czasem, na przykład w przypadku uwarunkowań genetycznych czy starzenia się skóry, walka z podwójnym podbródkiem bywa nierówna. Co więcej, metody te działają dopiero po pewnym czasie, a Ty przecież pragniesz wyglądać pięknie już dziś! Dlatego z pomocą przychodzi Ci medycyna estetyczna. Jakie sposoby oferujemy w Bieńkowscy Clinic? Poznaj je, a na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie!

Zabiegi na podwójny podbródek

W naszej klinice wierzymy, że zabiegi na podwójny podbródek mogą być zarówno małoinwazyjne i bezpieczne, jak i skuteczne. Dlatego większości naszych pacjentów zalecamy kuracje łączone. Jedną z takich opcji jest połączenie procedur:

termolifting RF Accent Prime® to technologia oparta na dwóch typach ultradźwięków: zimnych oraz ciepłych, a także radiofrekwencji. Dzięki intensywnym mikrodrganiom komórki tłuszczowe są skutecznie rozbijane, a następnie wydalane drogami limfatycznymi. Dodatkowo metoda ta pozwala obkurczyć i lepiej napiąć skórę za sprawą skracania włókien kolagenowych pod wpływem temperatury, a także stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości białek. Dzięki temu można nie tylko wyszczuplić twarz i podkreślić jej owal, lecz także ujędrnić i zagęścić skórę twarzy. Z kolei zabiegi pelleve® oraz venus legacy® mają za zadanie jeszcze lepiej napiąć tkanki – jest to rodzaj naturalnie stymulowanego liftingu – a także przyspieszyć samoistne usuwanie rozbitej tkanki tłuszczowej przez organizm.

Kolejną techniką pozbywania się podwójnego podbródka jest wykorzystanie technologii hifu ultraformer iii®. Zabieg taki jest całkowicie bezinwazyjny i również łączy w sobie rozbijanie i usuwanie tkanki tłuszczowej bez naruszenia ciągłości skóry wraz z poprawą napięcia i wyraźnym ujędrnieniem. Bardzo często do osiągnięcia pożądanego rezultatu wystarczy zaledwie jedna sesja terapeutyczna

Jeżeli nie obawiasz się zastosowania nieco bardziej inwazyjnych metod, możesz zdecydować się na liposukcję, najlepiej połączoną z zabiegami, które obkurczą tkankę. W takiej sytuacji dobrym wyjściem będą intensywniej działające metody, jak podskórna radiofrekwencja attiva®. Dla osób, które wolą łagodniejsze metody, odpowiednim rozwiązaniem może być również masaż próżniowy. Należy mieć jednak świadomość, że w taki wybór wiąże się z koniecznością wykonania co najmniej kilku zabiegów.

Metody na pozbycie się podwójnego podbródka mogą być różne, jednak ich główne działania są bardzo podobne: rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie i poprawa napięcia skóry. Pragniesz cieszyć się pięknie zarysowanym owalem twarzy? Koniecznie umów się na wizytę u jednego z naszych specjalistów i spełnij swoje marzenia!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-