Skip to main content

Poznaj szerokie zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Terapia PRP HD w Bieńkowscy Clinic

Opis dla: Poznaj szerokie zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Terapia PRP H…

Szerokie zastosowanie osocza bogatopłytkowego sprawia, że zabiegi z zakresu terapii PRP HD cieszą się dużą popularnością. Platelet Rich Plasma jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Metoda, która na nim bazuje, pozwala na zróżnicowane działanie, dzięki któremu możliwe jest szerokie zastosowanie w zależności od potrzeb pacjenta. W Bieńkowscy Clinic stosujemy zabieg Arthrex® ACP (Autologous Conditioned Plasma), który stanowi nową formę terapii osoczem bogatopłytkowym PRP o najwyższej jakości. Jak dokładnie wygląda ta metoda i jakie przynosi efekty?

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadza się w przypadku:

  • wiotkości skóry,
  • utraty jędrności skóry,
  • oznak starzenia,
  • zmarszek,
  • rozstępów,
  • popromiennych uszkodzeń skóry, 
  • zwyrodnień stawów,
  • łysienia,
  • stanów zapalnych i dokuczliwego bólu – zakres ortopedii.

Jak wygląda terapia PRP HD?

Terapia PRP HD składa się z dwóch etapów. Na początku pobiera się niewielką ilość krwi pacjenta, a w dalszej kolejności przechodzi się do sterylnej separacji frakcji osocza bogatego w czynniki wzrostu, przy pomocy unikalnego systemu 2 strzykawek. Następnie lekarz dokonuje iniekcji w miejsca, które mają zostać zregenerowane – np. skórę lub stawy. Terapia stymuluje produkcję kolagenu, ponieważ płytki krwi zawierają ponad 1500 aktywnych substancji, odpowiadających za wzrost naczyń krwionośnych, i włosowatych, które wspomagają gojenie się ran oraz powstawanie nowych komórek naskórka. 

Zalety zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg Arthrex® ACP (PRP HD) jest bezbolesny i bezpieczny, a jednocześnie skuteczny. Metoda ta wykorzystuje mezoterapię igłową. Przed zabiegiem pacjent dostaje miejscowe znieczulenie skóry – maścią bądź kremem, a dodatkowo stosuje się system chłodzenia skóry Zimmer, dzięki czemu zachowany jest komfort i bezpieczeństwo. PRP HD to terapia autologiczna, którą organizm dobrze toleruje, dzięki czemu po zabiegu nie ma skutków ubocznych. Sam proces pobierania krwi oraz iniekcji trwa ok 15-20 minut, a po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja! Dzięki najwyższej jakości osocza bogatopłytkowego stosowanego w Bieńkowscy Clinic, PRP HD pozwala na osiągnięcie rewelacyjnych efektów. 

Odmłodzenie skóry i redukcja niedoskonałości

Terapia PRP HD idealnie sprawdza się u pacjentów, którzy odczuwają oznaki starzenia skóry i chcą ją zrewitalizować, rozświetlić oraz odmłodzić. Efektem Arthrex jest zmniejszenie zmarszczek, rozstępów czy blizn. Osocze bogatopłytkowe ma jednak szersze zastosowanie – może być także wykorzystane do rewitalizacji miejsc intymnych (np. zanikowych zmian okolic intymnych), ale też leczenia łysienia. Zabieg rekomenduje się również osobom, które zmagają się z trudno gojącymi ranami czy problemami natury ortopedycznej (np. zwyrodnienia stawów).

Terapia dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta

Ze względu na różne podłoże problemów, na które stosuje się terapię PRP HD, wymagana jest różna ilość zabiegów. W przypadku leczenia łysienia możliwa jest monoterapia (4-6 zabiegów, co 2-4 tygodnie plus terapia podtrzymująca 1 raz co 3-6 miesięcy) bądź politerapia (3-4 zabiegi, co 4 tygodnie naprzemiennie z mezoterapią igłową oraz zabiegami fotomodulacji LED). Z kolei blizny i rozstępy należy łączyć z zabiegami laserowymi oraz fizjoterapią. Bóle pourazowe, zapalne i zwyrodnienia wymagają od 1 do 4 zabiegów oraz dodatkowych metod, które trzeba dobrać indywidualnie. W każdym przypadku specjalista z Bieńkowscy Clinic dostosuje ilość zabiegów oraz dodatkową terapię, tak aby metoda była skuteczna i optymalna. 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-