Skip to main content
Jak usunąć przebarwienia po wakacjach? Laser Cutera Excel V + Genesis – ekspert w leczeniu fotouszkodzeń

Jak usunąć przebarwienia po wakacjach? Laser Cutera Excel V + Genesis – ekspert w leczeniu fotouszkodzeń

Opis dla: Jak usunąć przebarwienia po wakacjach? Laser Cutera Excel V + Genes…

Po słonecznym urlopie, podczas którego wiele godzin spędziłaś na plaży, na Twojej twarzy pojawiła się niechciana pamiątka w postaci przebarwień? Podczas, gdy przed wakacjami Twoim celem w dbaniu o siebie było modelowanie sylwetki, po wakacjach mogą okazać się potrzebne zabiegi na przebarwienia. Dzięki nowoczesnej laseroterapii możesz się ich pozbyć! Przeczytaj, jak działa laser Cutera Excel V+ Genesis v+.

Plamy na skórze – przyczyny

Przebarwienia to trudne do usunięcia zmiany na skórze, które pojawiają się na skutek czynników zewnętrznych (promieniowanie słoneczne) lub wewnętrznych (zmiany hormonalne).

Kiedy mogą pojawić się przebarwienia na skórze:

  • zbyt długa i intensywna ekspozycja skóry na słońce,
  • po ciąży,
  • na skutek zażywania leków antykoncepcyjnych,
  • pod wpływem stresu,
  • na skutek chorób tarczycy.

Laser Cutera Excel V+ Genesis v+ – ekspert w leczeniu fotouszkodzeń skóry

Laser Cutera Excel V+ Genesis v+ to przełom w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry i usuwaniu efektów fotostarzenia. Działa na zasadzie pobudzania procesów regeneracyjnych w skórze. Na czym to polega? Laser delikatnie podgrzewa skórę. Energia dostarczona w ten sposób do skóry stymuluje naturalny proces przebudowy kolagenu. Powoduje to usuwanie zmarszczek i redukcję przebarwień posłonecznych. laser genesis v+ wzmacnia też mikronaczynia w skórze, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienie na twarzy.

Laseroterapia – błyskawiczne starcie z przebarwieniami

Usuwanie przebarwień laserem Laser Cutera Excel V+ Genesis v+ jest procedurą krótką i skuteczną. W zależności od ilości i wielkości przebarwień trwa od kilku do kilkunastu minut.

Etapy zabiegu:

  • dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry,
  • nałożenie żelu zabiegowego,
  • opcjonalnie stosuje się żel znieczulający z tetrakainą (w przypadku zmian o dużej powierzchni),
  • zastosowanie leczniczych impulsów na skórę za pomocą głowicy lasera, która jest dodatkowo wspierana przez system chłodzący Zimmer,
  • aplikacja preparatów łagodzących na skórę.

Po zabiegu laserem Cutera Excel v++ Genesis v+: ile zabiegów wykonać? Kiedy znikną przebarwienia? Jak dbać o skórę?

Ile zabiegów należy wykonać, aby zabieg był skuteczny? Efekty laserowego usuwania przebarwień są widoczne już po pierwszym zabiegu, lecz w wielu przypadkach konieczne jest wykonanie serii, aby całkowicie pozbyć się nieestetycznych plam na skórze wywołanych słońcem. O ilości i częstotliwości zabiegów poinformuje Cię lekarz wykonujący zabieg. Zazwyczaj zaleca się od 4 do 6 zabiegów.

Kiedy znikną przebarwienia? Efekty laseroterapii narastają stopniowo, a ich ostateczny rezultat pojawia się po wykonaniu ostatniego zabiegu z serii. Uzyskany efekt jest długotrwały, lecz po kilku miesiącach wskazane jest przeprowadzenie terapii jeszcze raz, aby przebarwienia nie pojawiły się na skórze ponownie.

Jak mogę zadbać o skórę po zabiegu? Unikalna budowa lasera minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, takich jak: oparzenia, pęcherzyki, rany czy strupki, a także skraca czas rekonwalescencji. Mimo wszystko o skórę po zabiegu trzeba dbać. Zalecane jest nawilżanie jej specjalnymi kosmeceutykami przygotowanymi przez naszych specjalistów z Bieńkowscy Clinic. Dodatkowo niezbędne jest stosowanie wysokiej fotoprotekcji w formie kremów o SPF 50 przez co najmniej 90 dni po zabiegu. Przez 10 dni po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku, a przez miesiąc powstrzymywać się od gorących kąpieli i sauny. Powoduje to niepotrzebne rozszerzanie naczyń, co może zniweczyć efekty zabiegu.

Zapraszamy na konsultację do naszej kliniki w Bydgoszczy lub Częstochowie, gdzie dowiesz się więcej o terapii laserem Cutera Excel V+ Genesis v+.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-