Skip to main content
Przebarwienia i fotouszkodzenia? TEN zabieg pomoże pokonać Twój problem!

Przebarwienia i fotouszkodzenia? TEN zabieg pomoże pokonać Twój problem!

Opis dla: Przebarwienia i fotouszkodzenia? TEN zabieg pomoże pokonać Twój pro…

Różnego rodzaju przebarwienia, objawy fotostarzenia czy nawet łagodne zmiany barwnikowe potrafią skutecznie zabrać pewność siebie. Nagle przestajesz mieć ochotę na spoglądanie w lustro, masz poczucie, że skóra o wiele szybciej ulega procesom starzenia, a jej koloryt podkreśla i tak widoczne już oznaki zmęczenia – powiedz temu stop! Oto laser Cutera ENLIGHTEN PICO GENESIS® – dzięki niemu specjaliści w bydgoskiej oraz częstochowskiej Bieńkowscy Clinic pomogą Twojej skórze przywrócić świeżość, gładkość i elastyczność!

Ze słońcem na bakier!

Skóra stanowi bardzo ważną barierę ochronną naszego organizmu, w związku z czym nieustannie narażona jest na oddziaływanie wielu szkodliwych czynników. Jednym z nich są promienie słoneczne, które wpływają na skórę wielotorowo. Przede wszystkim zwiększają stres oksydacyjny powstający na skutek pojawienia się nadmiernej ilości wolnych rodników w organizmie. Te zaś oddziałują na szybszą degeneracją komórek i w efekcie przyspieszone starzenie się skóry. Co więcej, nadmierna ekspozycja na słońce bardzo niekorzystnie wpływa na włókna kolagenowe – powoduje ich degradację. Oddziałuje również na nieprawidłowe gromadzenie się uszkodzonych włókien elastynowych w tkance łącznej skóry oraz zaburza procesy naprawcze i utrudnia gojenie się wszelkich niedoskonałości. 

Wszystko to sprawia, że na skórze przedwcześnie widoczne są oznaki starzeniazmarszczki, przebarwienia, bruzdy. Łatwo wywnioskować, iż przede wszystkim dostrzegane są na obszarach najczęściej wystawionych na słońce, tzn. na twarzy, dekolcie, szyi czy dłoniach. Jednocześnie są to też miejsca, których nie sposób ukryć na co dzień, a co za tym idzie, może potęgować to negatywne emocje i chęć pozbycia się problemu raz na zawsze. 

Jak zdrowo zadbać o swoją skórę?

Najistotniejsza jest w tym kontekście odpowiedni prewencja – unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie największego ultrafioletowego promieniowania, tj. pomiędzy godziną 10:00-15:00) oraz wzbogacanie swojego ciała antyoksydantami zawartymi głównie w warzywach i owocach. Chronią one nie tylko przed niekorzystnym działaniem słońca oraz stresem oksydacyjnym, lecz także stymulują przemianę materii. Dzięki temu nasz organizm zostanie generalnie wzmocniony, co siłą rzeczy pozytywnie odbije się na kondycji skóry. 

Niestety, nawet sumienna prewencja nie zawsze będzie czynnikiem wystarczającymi do uniknięcia nieestetycznych zmian. Na powstawanie różnego rodzaju przebarwień i fotouszkodzeń wpływ ma wiele elementów, w tym także np. czynniki genetyczne i indywidualne predyspozycje skóry. Stąd też najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po wsparcie profesjonalistów i skorzystanie z możliwości lasera Cutera ENLIGHTEN PICO GENESIS®, który jest zaawansowaną technologią terapeutyczną.

Co warto wiedzieć o terapii laserem Cutera ENLIGHTEN PICO GENESIS®?

  • Urządzenie to stanowi de facto 3 różne lasery – możliwe jest wykorzystanie impulsów o długości fali 532 nm, 670 nm oraz 1064 nm. Co więcej, można pracować zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym, co pozwala na całkowite dostosowanie terapii do potrzeb danego pacjenta oraz jego skóry!
  • Zabieg skierowany jest do osób zmagających się zarówno z różnego rodzaju przebarwieniami (posłonecznymi, hormonalnymi etc.), fotouszkodzeniami, oznakami fotostarzenia (zmarszczkami, wiotkością skóry), jak i poszerzonymi porami.
  • Jest nieinwazyjny, niemalże bezbolesny oraz nie wymaga szczególnej rekonwalescencji.
  • Co ważne, ilość sesji wskazanych do uzyskania jak najlepszych rezultatów także ustalana jest indywidualnie – zależy od rodzaju problemu, z jakim zgłasza się pacjent oraz typu jego skóry. Zwykle całość zamyka 3-5 sesji oraz leczenie wspomagające, które konieczne jest w odniesieniu do przewlekłego charakteru tego typu zmian. 
  • Po zabiegu wskazane jest także używanie specjalistycznych dermokosmetyków, które wesprą terapią – dokładne informacje o tym, jak należy w tym czasie o siebie dbać zawsze przekazujemy w trakcie konsultacji. Zależy nam na jak największej świadomości pacjentów i chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania – dzięki temu efekty mogą być jeszcze lepsze!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-