Skip to main content
Przestań się czerwienić – postaw na laserowe leczenie rumienia!

Przestań się czerwienić – postaw na laserowe leczenie rumienia!

Opis dla: Przestań się czerwienić – postaw na laserowe leczenie rumienia!

Nagłe zmiany temperatur, stres, alkohol, a także gorące i ostre potrawy – to czynniki, które bardzo często odpowiadają za gwałtowne i intensywne czerwienienie się skóry na twarzy, szyi czy dekolcie. Taka reakcja skóry na powyższe czynniki to także jeden z pierwszych sygnałów świadczących o obecności rumienia. zmiany naczyniowe to jednak całe spektrum możliwych dolegliwości – od krótkotrwałego zaczerwienienia po rumień utrwalony, od drobnych teleangiektazji po widocznie rozszerzone naczynia krwionośne. W przypadku rumienia i innych zmian naczyniowych, warto jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie, bo brak leczenia może doprowadzić do rozwoju tych dolegliwości. Specjaliści z naszej kliniki oferują w tym celu w szczególności laserowe leczenie rumienia przy pomocy innowacyjnego systemu laserowego Cutera Excel V.

Laserowe usuwanie rumienia przy pomocy wysokiej klasy lasera naczyniowego

Laser Cutera Excel V to obecnie najskuteczniejszy i najnowocześniejszy laser naczyniowy w swojej klasie. Charakteryzuje go wysoka moc działania w połączeniu z unikalną technologią podwójnej fali, co pozwala na kompleksową i wszechstronną terapię różnorodnych schorzeń o podłożu naczyniowym. Przy pomocy lasera naczyniowego Cutera Excel V jesteśmy w stanie usunąć nie tylko rumień i rozproszone zaczerwienienie, lecz także trądzik różowaty, naczyniaki płaskie czy żylaki kończyn dolnych. Bardzo ważne jest to, że urządzenie pozwala nie tylko zredukować zmiany naczyniowe, lecz także usunąć je w całości – efektem końcowym leczenia w tym przypadku jest uzyskanie jednolitego kolorytu skóry niezależnie od zewnętrznych bodźców.

Jak wygląda zabieg usuwania rumienia na twarzy laserem?

Zabieg usuwania rumienia laserem Cutera Excel V jest krótki, sprawny i komfortowy dla pacjenta – procedura trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut i nie wymaga zastosowania specjalnego znieczulenia. Podczas zabiegu światło laserowe pochłaniane jest przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi, wskutek czego następuje proces fotokoagulacji i uszkodzenie chorego naczynia, które w następnej kolejności włóknieje i jest absorbowane samoistnie. Zastosowana w urządzeniu specjalna głowica chłodząca chroni pacjenta przed poparzeniem, co zmniejsza dolegliwości bólowe podczas zabiegu i skraca do minimum niezbędny okres rekonwalescencji. Tak zaawansowany technologicznie laser pozwala na skuteczne, bezpieczne i niemal bezbolesne leczenie tych problemów skórnych, które do tej pory uznawane były za niezwykle problematyczne.

Kiedy będą widoczne efekty laserowego leczenia rumienia?

Pierwsze efekty terapii przeprowadzanej przy pomocy lasera Cutera Excel V będą widoczne już po pierwszym wykonanym zabiegu. U części pacjentów na tym etapie pojawia się kompletny efekt ujednolicenia kolorytu skóry, podczas gdy u innych niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów w celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. W tym przypadku wszystko zależy od rodzaju, wielkości i rozległości leczonych zmian naczyniowych.

Skutki uboczne po zabiegu

Dzięki unikalnej konstrukcji głowicy zabiegowej Cutera Excel V skóra jest efektywnie chłodzona zarówno przed, w trakcie, jak i po każdym impulsie laserowym, co zmniejsza do minimum ryzyko pojawienia się takich efektów ubocznych, jak: oparzenia, przebarwienia, rany, strupki i pęcherzyki. Zabieg nie naraża tym samym pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Po zabiegu zalecane jest jednak intensywne nawilżanie skóry przy pomocy specjalistycznych preparatów, które można nabyć w Bieńkowscy Clinic. Po przeprowadzonym zabiegu należy też stosować na co dzień kosmetyki z wysoką ochroną przeciwsłoneczną, a także unikać sauny, solarium i gorących kąpieli, które mogą spowodować rozszerzanie się naczyń.

Laser Cutera Excel V – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zabiegu laserowego leczenia rumienia.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-