Skip to main content
Nadmierne wypadanie włosów jesienią – jakie preparaty i zabiegi na wypadanie włosów?

Nadmierne wypadanie włosów jesienią – jakie preparaty i zabiegi na wypadanie włosów?

Opis dla: Nadmierne wypadanie włosów jesienią – jakie preparaty i zabie…

Jesień to czas, w którym większość naszych pacjentów zmaga się z nasilonym problemem wypadania włosów. Choć nadmierne wypadanie włosów zawsze budzi w nas pewien niepokój, okazuje się, że jesienią jest to całkowicie naturalne zjawisko. Najwięcej owłosienia tracimy na przełomie września i października, gdyż w tym czasie nasz organizm intensywnie przygotowuje się na zmiany zachodzące w przyrodzie. Czy zatem powinniśmy po prostu przeczekać ten trudny okres, pozwalając osłabionym włosom wypaść? Specjaliści z Bieńkowscy Clinic radzą, aby na początku zahamować proces wypadania włosów, a następnie przystąpić do ich wzmacniania i pobudzania do ponownego wzrostu. Podpowiadamy, jakie preparaty i zabiegi na wypadanie włosów będą w tym przypadku najbardziej pomocne.

Co na wypadające włosy? Kosmetyki i preparaty na wypadanie włosów

Walkę z nadmiernym wypadaniem włosów warto zdecydowanie rozpocząć od zmiany swoich codziennych nawyków pielęgnacyjnych. Warto przede wszystkim przeanalizować składy stosowanych przez siebie do tej pory kosmetyków i wykluczyć te, które charakteryzują się ciężkim i chemicznym składem. Przy nadmiernym wypadaniu włosów bardzo dobrze sprawdzą się produkty apteczne, które mają delikatny i niepodrażniający skład, a jednocześnie pozwalają skutecznie zahamować proces wypadania włosów i pobudzić je do ponownego wzrostu. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę nie tylko na specjalne szampony przeciwdziałające wypadaniu włosów, lecz także kuracje w postaci wcierek czy ampułek, które charakteryzują się intensywniejszym działaniem. Wraz ze zmianą codziennych nawyków pielęgnacyjnych specjaliści zalecają też zmianę nawyków żywieniowych, poprzez wprowadzenie do diety większej ilości produktów bogatych w witaminy i minerały. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także regularne stosowanie odpowiednio dobranych suplementów, które pozwolą organizmowi dostarczyć te składniki, które nie docierają do niego wraz z pożywieniem.

Jak powstrzymać wypadanie włosów? zabiegi na wypadanie włosów

Czasami zmiana codziennych nawyków żywieniowych i pielęgnacyjnych nie jest w stanie przynieść nam oczekiwanych rezultatów w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. W takich przypadkach proponujemy naszym pacjentom przeprowadzenie jednego lub kilku różnych zabiegów na wypadanie włosów, które działają szybciej niż kosmetyki i są w stanie przynieść bardziej spektakularne efekty końcowe.

Jednym z częściej wykonywanych przez naszych specjalistów zabiegów na wypadanie włosów jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednich środków terapeutycznych. Podczas mezoterapii pacjentowi podaje się specjalne mieszanki witaminowo-odżywcze, leki hamujące wypadanie włosów lub coraz popularniejsze w medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe, które pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta. Warto zaznaczyć, że to właśnie w płytkach krwi znajdują się najcenniejsze składniki stymulujące komórki macierzyste w cebulkach włosów, co pozwala nie tylko zahamować proces wypadania włosów, lecz także przyspieszać porost nowych włosów.

W przypadku, gdy w wyniku nadmiernego wypadania włosów, nasza fryzura uległa znacznemu przerzedzeniu, a powyższe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, specjaliści mogą zaoferować przeprowadzenie nowoczesnego zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft. To innowacyjny, amerykański system transplantacji włosów, który w sposób mało inwazyjny, szybki i niemal bezbolesny dla pacjenta pozwala na przywrócenie gęstego i równomiernego owłosienia. Warto zaznaczyć, że obecnie to jedyna technologia, która umożliwia pozyskanie niespotykanej dotąd przeżywalności włosów sięgającej nawet 98%. To metoda polecana osobom, które mają do czynienia zarówno z lekkim przerzedzeniem włosów, jak i wyraźnym łysieniem.

Terapia włosów w bienkowscy Clinic – tutaj znajdziesz pełną listę zabiegów na wypadanie włosów.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-