Skip to main content

Zalety labioplastyki – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Opis dla: Zalety labioplastyki – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Labioplastyka to bezpieczny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, na który decyduje się coraz więcej kobiet odwiedzających naszą Bieńkowscy Clinic.

Efekty labioplastyki są długotrwałe, mają pozytywny wpływ na życie intymne i nie tylko. Część pań zastanawia się, jakie korzyści oferuje plastyka sromu? Kiedy warto skorzystać ze zmniejszenia lub skorygowania kształtu warg sromowych?

Spis treści:

Na czym polega labioplastyka?

Czy labioplastyka warg sromowych jest bolesnym zabiegiem?

Zabieg labioplastyki – główne korzyści dla pacjentek

Kto nie może skorzystać z labioplastyki? Przeciwwskazania do korekty warg sromowych

Na czym polega labioplastyka?

Zanim przedstawimy zalety labioplastyki, warto wyjaśnić istotę tego zabiegu. Plastykę warg sromowych, która jest operacją, zawsze poprzedza konsultacja medyczna oraz analiza badań, takich jak np. morfologia, PT, INR, elektrolity, poziom cukru. W dniu zabiegu pacjentka powinna być na czczo. Jakim sprzętem medycznym przeprowadza się labioplastykę? Nasi doświadczeni ginekolodzy używają jedynie zaawansowanych technologicznie systemów laserowych CO2, Erb:Yag i systemu radiochirurgii ginekologicznej pelleve Platinum. Specjaliści dokonują korekcji kształtu, objętości, jędrności warg.

Czy labioplastyka warg sromowych jest bolesnym zabiegiem?

Podczas labioplastyki warg sromowych większych lub mniejszych pacjentka jest znieczulana, dzięki czemu nie odczuwa dolegliwości bólowych – w zależności od indywidualnego przypadku jest to znieczulenie miejscowe lub na życzenie kobiety znieczulenie ogólne. Czas gojenia się ran wynosi około 4-6 tygodni, a dzięki zastosowaniu w pełni wchłanialnych szwów chirurgicznych, nie ma potrzeby ich ściągania. Nie ma też konieczności hospitalizacji, pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Wiele kobiet jest ciekawych, jak wygląda kwestia zaleceń pozabiegowych? Bardzo ważne jest stosowanie środków odkażających w obrębie gojącej się rany zgodnie ze wskazaniami lekarza oraz szczególne dbanie o higienę miejsc intymnych. W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać długiej jazdy samochodem. Przez około miesiąc należy wstrzymać się od wysiłku fizycznego oraz aktywności seksualnej.

Zabieg labioplastyki – główne korzyści dla pacjentek

Problemy z utrzymaniem higieny intymnej, niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych, niska satysfakcja podczas współżycia z partnerem lub dyskomfort podczas uprawiania sportu spowodowane przerostem warg sromowych to najczęstsze problemy, jakie skłaniają kobiety do poddania się labioplastyce. Decydując się na zabieg możemy podnieść komfort codziennego funkcjonowania, zapomnieć o kompleksach i czerpać większą przyjemność ze zbliżeń. Labioplastyka umożliwia nie tylko korekcję kształtu, ale też objętości i jędrności warg sromowych – możemy odmłodzić i wymodelować okolice intymne, odzyskując pewność siebie, jeździć na rowerze, konno, uprawiać dyscypliny sportowe, które do tej pory powodowały ból lub dyskomfort w okolicy sromu.

Kto nie może skorzystać z labioplastyki? Przeciwwskazania do korekty warg sromowych

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, do głównych czynników wykluczających możliwość poddania się plastyce warg sromowych większych i mniejszych zaliczamy m.in.:

  • ciążę,
  • menstruację,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • choroby układowe tkanki łącznej.

Podsumowując, labioplastyka to nowoczesny, bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, który może być wykonany ze względów zdrowotnych lub estetycznych. Pozwala kobiecie odzyskać zadowolenie z siebie, zniwelować wieloletnie kompleksy i poprawić jakość życia.

W Bieńkowscy Clinic oferujemy szeroki wachlarz skutecznych i bezpiecznych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej dla kobiet w różnym wieku i z różnymi problemami. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści podczas swojej pracy korzystają wyłącznie z certyfikowanego, nowoczesnego sprzętu medycznego renomowanych producentów, dzięki czemu wszystkie przeprowadzane zabiegi są wysoce efektywne i nie niosą ze sobą ryzyka poważnych dla zdrowia pacjentki powikłań. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o labioplastyce warg sromowych? Skontaktuj się z nami już dziś i umów na wstępną konsultację z jednym z ekspertów.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-