Skip to main content

Kiedy można zaobserwować efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Opis dla: Kiedy można zaobserwować efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to jeden z zabiegów wyszczuplających, z jakich korzystają pacjenci naszych bydgoskich i częstochowskich klinik. Pozwala w bezbolesny sposób pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej z danego obszaru i to bez efektu jojo. Dowiedz się, po jakim czasie widoczne są rezultaty kuracji.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to procedura, którą przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany lekarz. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu specjalnego preparatu rozpuszczającego tkankę tłuszczową w problematyczny rejon ciała. Ściśle określana dawka prowadzi do rozerwania struktury komórek tłuszczowych, które są następnie usuwane z organizmu na drodze naturalnych przemian metabolicznych. Lipoliza iniekcyjna nie tylko wysmukla dany obszar, ale też sprawia, że skóra jest gładka i jędrna. Dzięki lipoterapii można zniwelować szpecący, miejscowy cellulit.

Lipoliza jest szczególnie polecana do usuwania tłuszczu z niewielkich partii ciała, takich jak podbródek, policzki, czy okolice kolan. Kuracja poprawia mikrokrążenie i daje bardzo naturalne rezultaty, osoby postronne zauważą wyraźną poprawę Twojego wyglądu, natomiast nie zorientują się, iż jest to skutek profesjonalnego zabiegu modelującego. Lipoterapia to rozwiązanie dla pacjentek, którym zależy na pozbyciu się kompleksów na tle lokalnych depozytów tłuszczu i jednoczesnej dyskrecji. Lipoliza iniekcyjna stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla klasycznej liposukcji.

Lipoliza iniekcyjna – jak długo trzeba czekać na efekty?

Liczba sesji lipolizy zależy od ilości tłuszczu nagromadzonego w danym rejonie i jest ustalana indywidualnie. Efekty redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy iniekcyjnej są zauważalne już po około 3 tygodniach od poddania się zabiegowi. W większości przypadków jest to utrata 2-4 centymetrów w obwodzie w obszarze, na którym zastosowano lipoterapię iniekcyjną.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również i lipoliza iniekcyjna nie może być przeprowadzona u każdej pacjentki. Podstawowymi czynnikami wykluczającymi jest:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • padaczka,
  • uczulenie na składnik preparatu używanego do lipoterapii iniekcyjnej,
  • aktywne infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
  • choroba nowotworowa,
  • znaczny stopień otyłości,
  • ciężkie schorzenia nerek i wątroby.

Nie tylko lipoliza iniekcyjna – inne zabiegi modelujące

Jeśli chcesz pozbyć się lokalnych depozytów tłuszczu (poza lipolizą iniekcyjną) możesz poddać się zabiegowi, który opiera się na technologii HIFU. Ultradźwięki zwalczają oporny cellulit i tłuszcz w bezbolesny i wysoce efektywny sposób. Innowacyjny skaner emituje wiązki ultradźwięków na głębokość 13 mm. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i może być przeprowadzany przez cały rok.

Inna, równie skuteczna metoda wyszczuplająca to mikrofale o selektywnej częstotliwości. Docierają one do komórek tłuszczowych, nieinwazyjnie penetrując tkanki na różnych głębokościach (aż 80% energii jest przekazywane do tkanki podskórnej). Dzięki sesjom zabiegowym dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, co przekłada się na poprawę jędrności skóry. Zwykle potrzeba 4-6 sesji, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Mimo przestrzegania niskokalorycznej diety i ćwiczeń nie możesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, wewnętrznej strony ud, bioder lub innej partii ciała? Rozważasz skorzystanie z lipolizy iniekcyjnej lub innego zabiegu wyszczuplającego? Skontaktuj się z naszymi wykwalifikowanymi specjalistami z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie za pomocą formularza: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-