Skip to main content

Kwas hialuronowy – mezoterapia kwasem hialuronowym hydrobalans / soft lifting

Opis dla Kwas hialuronowy – mezoterapia kwasem hialuronowym hydrobalans / soft lifting

OPIS METODY

HYDROBALANS – SOFT LIFTING (mezoterapia) – przywracanie skórze właściwego poziomu nawilżenia i poprawa elastyczności poprzez dermostymulację.

W tym celu standardowo stosuje się koktajle z kwasem hialuronowym i preparaty czystego nieusieciowanego kwasu hialuronowego – jednak z uwagi na ich szybką biodegradację i krótkotrwały efekt – w Bieńkowscy Clinic® od 2008 roku stosujemy najczęściej preparaty posiadające w składzie stabilizowany kwas hialuronowy, zapewniający kilkakrotnie dłuższy efekt nawilżenia, a przede wszystkim unikalny i udokumentowany naukowo efekt stymulacji fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję nowego kolagenu, zapewniających elastyczność skóry, tzw. SOFT LIFTING.

Podobnie jak w przypadku metody soft filling – określenie „soft” bierze się od zastosowania miękkiej i delikatnej mikrokaniuli. Pacjenci poddający się tzw. mezoterapii igłowej doskonale znają uczucie bólu, grudki pozostające w skórze przez 2-4 dni i liczne zasinienia – nieuniknione po zabiegu polegającym na wykonaniu kilkudziesięciu a nawet kilkuset nakłuć skóry ostrą igłą. Wszystkie te dolegliwości i niedogodności zostały wyeliminowane po wprowadzeniu zabiegu mezoterapii mikrokaniulą.

Zamiast wielokrotnych ukłuć igłą – 2 lub 4 ukłucia, przez które wprowadzana jest kaniula.

Minimalne ryzyko skaleczenia naczynia, uszkodzenia nerwu, czy wprowadzenia preparatu donaczyniowo.

Nasi pacjenci poddający się zabiegowi hydrobalansu metodą soft lifting nierzadko wracają do pracy i innych zajęć bezpośrednio po zabiegu.

W wyjątkowych sytuacjach i okolicach anatomicznych, zgodnie z przekonaniem i doświadczeniem doktora wykonującego zabieg, nadal stosowane są przez nas iniekcje igłą.

 

W JAKIM CELU WYKONUJE SIĘ I JAK DZIAŁA ZABIEG SOFT LIFTING

Wprowadzenie cząsteczek kwasu hialuronowego w formie nieusieciowanej w skórę właściwą wywołuje efekt hydratacji – nawilżenia zarówno przestrzeni pozakomórkowej jak i wewnątrzkomórkowej skóry. Wpływa to bardzo pozytywnie na funkcjonowanie komórek, poprawia metabolizm całej skóry. Naturalne mechanizmy chroniące skórę przed zgubnym wpływem UV, czy wolnych rodników funkcjonują znacznie sprawniej w warunkach optymalnego nawilżenia. Tym samym iniekcja drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego w skórę (utrzymującego się w niej do kilku dni) stanowi doskonały sposób profilaktyki jej schorzeń takich jak suchość, rumień, przebarwienia, nadmiar zrogowaciałego naskórka, szorstkość czy wreszcie wiotkość i zmarszczki i aktywnego spowolnienia procesów starzenia.

W najdoskonalszych preparatach kwasu hialuronowego służących do terapii skóry bez zwiększania objętości, poza frakcją kwasu drobnocząsteczkowego odpowiedzialnego za nawilżanie zawarta jest również dawka kwasu stabilizowanego – która poza nawilżeniem, utrzymuje się w skórze do kilku miesięcy i realnie wpływa na stymulację fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za syntezę szkieletu białkowego skóry (kolagen,elastyna), a tym samym powoduje zagęszczenie skóry i redukcję jej wiotkości.

 

SCHEMAT TERAPII

Standardowo w przypadku preparatów nieusieciowanych wykonuje się 1 zabieg co m-c w okresach zwiększonego nasłonecznienia, w pozostałym czasie 1 zabieg co 2 m-ce.

Preparaty zawierające stabilizowany kwas hialuronowy powinny być stosowane  schemacie:  3 zabiegi w odstępach miesięcznych następnie 1 zabieg co 3-6 m-cy.

Zalecamy wykonywanie zabiegu PRZED ekspozycją słoneczną – celem zabezpieczenia skóry twarzy i ciała przed zgubnym wpływem promieniowania UV.

WSKAZANIA

 

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT

W zależności od wieku pacjenta, rodzaju i nasilenia defektu oraz charakteru użytego preparatu kwasu hialuronowego efekt poprawy nawilżenia utrzymuje się od 1-3 miesięcy i zawsze wymaga terapii podtrzymującej. Wpływ na czas trwania efektu ma również tryb życia, dieta i pielęgnacja po zabiegu.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg hydrobalansu jest mało bolesny. Wszystkie preparaty z rodziny HYDROBALANS podawane są techniką soft liftingu z wykorzystaniem bezpiecznych, nieinwazyjnych mikrokaniul. Dzięki czemu, zabieg można wykonać precyzyjniej i delikatniej. Pacjent nie jest narażony na ból i powstanie siniaków, które mogą pojawić się przy zabiegach mezoterapii w przypadku użycia tradycyjnej igły.

Dodatkowo w klinikach Bieńkowscy Clinic® podczas implantacji skóra jest znieczulana specjalnym urządzeniem chłodzącym. Na życzenia Pacjenta skórę poddawaną zabiegowi można dodatkowo znieczulić kremem.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Podobnie jak po zabiegu Soft Filling zalecamy przemywanie skóry np. wodą borną, octeniseptem i nawilżanie jednym z preparatów nawilżających o działaniu bakteriostatycznym, i zawierających aktywne składniki wspomagające gojenie skóry po drobnych zabiegach. (srebro koloidalne, beta-glucan, ceramidy, witaminy, kolagen )

JAK PRZEBIEGA REKONWALESCENCJA I CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które są osobniczo zmienne i jeśli wystąpią utrzymywać się mogą od kilku godzin do 2-3 dni. Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi – ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach nie są najczęściej widoczne.

Zasinienia jeśli wystąpią utrzymują się do kilku dni i można je zakamuflować makijażem.

 

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża
  • choroby autoimmunologiczne
  • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
  • choroba nowotworowa

 

ZABIEGI UZUPEŁNIAJĄCE PRZED/PO SOFT LIFTING ZALECANE W BIEŃKOWSCY CLINIC®

w zależności od towarzyszących problemów mogą to być

  • zabiegi fototerapii (rumień, przebarwienia & inne fotouszkodzenia),
  • lasery fraksyjne (poszerzenie porów, łojotok, wiotkość skóry)
  • radiofrekwencja i termolifting podczerwienią – remodeling wiotkiej skóry
  • HIFU (zabiegi naprawy głębszych warstw skóry oraz powięzi – SMAS)

W ramach zabiegu pacjent otrzymuje kompleksową opiekę i konsultację kosmetologiczną oraz zalecenia obejmujące domową pielęgnację skóry – wszystkie preparaty dostępne są w recepcji Bieńkowscy Clinic®.

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-