Smart Graft – przeszczep włosów

OPIS METODY

Rewolucja w zakresie przeszczepów włosów w Bieńkowscy Clinic®. Gama zabiegów stosowanych w leczeniu łysienia poszerzyła się o Smart Graft – najnowocześniejszy, małoinwazyjny system odbudowy owłosienia – przeznaczony dla kobiet i mężczyzn. Zaprojektowany przez lekarzy, naukowców i inżynierów, pozwala na wykonanie zabiegu przywrócenia owłosienia w sposób skuteczny, bezpieczny i szybki, zapewniając naturalne i długotrwałe efekty pod postacią gęstych, równomiernie rozmieszczonych włosów. System wywodzi się z USA, gdzie zabiegi przeszczepiania włosów stosowane są od kilkudziesięciu lat. Smart Graft całkowicie zrewolucjonizował jednak rynek, wprowadzając zupełnie nową jakość.

YouTube video

Smart Graft pracuje w systemie zaawansowanego pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE). Jest to minimalnie inwazyjna metoda zabiegowa. Dzięki zaawansowanej, wspomaganej elektrycznie głowicy zabiegowej, wyposażonej w niezwykle precyzyjny system mikroskopijnych ostrzy, pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe. Takie przeszczepy zawierają od jednego do czterech mieszków włosowych.

Smart Graft automatycznie przesyła pobrane grafty do sterylnych komór, które zapewniają optymalne warunki mieszkom włosowym do czasu ich wszczepienia w miejsca docelowe.

 

 

Dzięki technologii Smart Graft uzyskiwana jest niespotykana dotąd przeżywalność przeszczepionych włosów, sięgająca 98%. Jest to efekt znacznie przewyższający inne, nawet robotyczne metody.

 

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zarówno etap pobrania jak i przeszczepienia mieszków włosowych jest praktycznie bezbolesny. Za pomocą precyzyjnej głowicy roboczej delikatnie pobierane są mikroprzeszczepy z miejsc, gdzie włosy rosną prawidłowo. Grafty automatycznie przesyłane są do sterylnych komór – w pierwszej są przechowywane, w drugiej ulegają nawilżeniu w odpowiednio dostosowanym środowisku (używany jest roztwór chlorku sodu) i temperaturze 6-8°C, do ostatniej komory odprowadzany jest nadmiar soli fizjologicznej. Kolejnym etapem jest przygotowanie graftów do implantacji i ich wszczepienie w obszary objęte procesem łysienia. Podczas jednego zabiegu lekarz wszczepia od 750-2000 graftów.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach sali operacyjnej, przez wykwalifikowany zespół chirurgów. W Bieńkowscy Clinic® kładziemy szczególny nacisk na odczucia pacjenta podczas procedury, efekt końcowy oraz na aseptykę podczas zabiegu. Czas trwania zabiegu zależny jest od ilości przeszczepionych włosów i waha się od 4 do 6 godzin. Bezpośrednio po zakończeniu pacjent wraca do domu.

Wskazania

Przeszczep włosów Smart Graft jest skierowany w stronę zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Obszarem zabiegowym może być każdy region ciała, w którym chcemy odbudować gęstość owłosienia.

 • łysienie androgenowe (głównie zakola u mężczyzn)
 • utrata owłosienia w bliznach pozabiegowych, pourazowych
 • zaburzenie owłosienia w zakresie brwi i brody

ZALETY I EFEKTY

 • system Smart Graft wyróżnia się niezwykłą skutecznością – przeżywalność przeszczepionych włosów sięga 98%
 • procedura zabiegowa jest minimalnie inwazyjna, nie pozostawia blizn
 • efekty są permanentne i naturalne
 • Pierwsze efekty pacjent może zauważyć po 2-3 miesiącach, na ostateczny efekt trzeba poczekać do ok. 12-16 miesięcy po zabiegu przeszczepu.
 • całkowity czas procedury to ok. 4-6 godzin (porównując z dotychczas dostępnymi metodami jest to skrócenie trwania zabiegu nawet o 50%).
 • zabieg nie wymaga hospitalizacji, umożliwia szybki powrót do codziennych zajęć – bezpośrednio po przeszczepie pacjent może opuścić klinikę

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu systemem Smart Graft skóra w obszarze zabiegowym jest podrażniona. Zarówno miejsce biorcze jak i miejsce dawcze wymaga wzmożonej ochrony – widoczne są na nich drobne rany, średnicy ok. 1mm, które goją się w czasie kilku dni – zalecamy stosowanie antybiotyku w kremie lub maści. W początkowym okresie po przeszczepie pacjenci stosują chłodne okłady na skórę głowy. Zalecamy także mycie włosów delikatnym, dziecięcym szamponem i nie osuszanie włosów. Należy unikać czynności podwyższających ciśnienie krwi, tj. wzmożonego wysiłku fizycznego, współżycia – przez okres 1 tygodnia oraz unikać ekspozycji na słońce – przez okres 2 miesięcy.

 

Przeciwwskazania

 • łuszczyca
 • łysienie plackowate
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • alergia na środki stosowane do znieczulenia miejscowego
 • ciężkie choroby nerek, wątroby i układu krążenia

Terapie łączone/ ZABIEGI UZUPEŁNIAJĄCE

W celu optymalizacji efektów zabiegu systemem Smart Graft, specjaliści Bieńkowscy Clinic® wprowadzili autorskie metody łączenia przeszczepu z innymi technikami, dostępnymi w naszych klinikach.

 1. PRP – osocze bogatopłytkowe, które dzięki zawartym w nim czynnikom wzrostu wspomaga porost włosów.
 2. PRP HD – skoncentrowane osocze bogatopłytkowe.
 3. Dr. Cyj – dzięki 7 peptydom zawieszonym w usieciowanym kwasie hialuronowym, pacjenci – po serii zabiegów – zgłaszają znaczną redukcję wypadania włosów. Zabieg pobudza krążenie oraz rewitalizuje mieszki włosowe, co skutecznie przyspiesza efekty przeszczepu Smart Graft.
 4. Regenera Activa – opatentowany system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek progenitorowych. Wykorzystanie potencjału tych komórek pozwala zredukować efekty łysienia androgenowego w miejscach najbardziej na to narażonych, jak zakola i czubek głowy.

Dowiedz się więcej: www.smartgraft.pl

ZALECANE PREPARATY

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane preparaty. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem >.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania >.