Skip to main content

5 pytań o wampirzy lifting

Opis dla: 5 pytań o wampirzy lifting

Wampirzy lifting to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnim czasie. Osoby, które nie miały jeszcze okazji z niego skorzystać, zadają sobie pytania o jego bezpieczeństwo i skuteczność. W poniższym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Dlaczego wampirzy lifting jest taki popularny?

Wampirzy lifting to hit medycyny estetycznej ostatnich lat. Znane celebrytki, modelki i aktorki chwalą się korzystaniem z tego zabiegu i dzięki temu stał się on jeszcze bardziej popularny. Jednak prawdziwym powodem sukcesu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest jej naturalność (biokompatybilność). Okazuje się, że naturalna substancja jaką stanowi osocze bogatopłytkowe, potrafi zdziałać o wiele więcej niż niejeden syntetyczny preparat. Zmiana wyglądu skóry po zabiegu wynika z poprawy jej funkcjonowania – lepszego ukrwienia, większej produkcji białek – a nie z obecności sztucznych wypełniaczy.

Wampirzy lifting – w jakim wieku?

Na wampirzy lifting można zdecydować się w każdym wieku. Nie tylko osoby o cerze dojrzałej mogą czerpać korzyści z mezoterapii osoczem na twarz. Co prawda głównym celem wampirzego liftingu jest niwelowanie oznak starzenia, redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry, ale sprawdza się on również jako terapia wspomagająca leczenie trądziku czy kuracja dla cery zmęczonej, wymagającej gruntownej rewitalizacji.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to naturalny składnik krwi, który od kilkunastu lat jest wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej i nie bez przyczyny nazywany jest eliksirem młodości. Osocze bogatopłytkowe do zabiegu pozyskuje się z własnej krwi pacjenta. Ma ono silne właściwości regeneracyjne, dlatego wykorzystuje się je do zabiegów odmładzających. Wampirzy lifting wykonywany za pomocą systemu Arthrex ACP to preparat odmładzający najwyższej jakości. Innowacyjny, zamknięty system dwóch strzykawek pozwala na wykonanie zabiegu bez użycia antykoagulantów i aktywatorów chemicznych. Do ostrzykiwania wykorzystuje się czyste osocze, które charakteryzuje się najwyższą koncentracją czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek.

Czy wampirzy lifting jest bezpieczny?

Wampirzy lifting stanowi terapię autologiczną o najwyższym profilu bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu materiału pozyskanego od pacjenta, wstrzykiwana substancja jest dobrze tolerowana, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest znikome. Podczas zabiegu Arthrex ACP nie stosuje się żadnych chemicznych substancji, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wykonywany jest techniką mezoterapii igłowej, więc jedyne możliwe odczucia, które mogą wystąpić to drobne ukłucia, jednak są one z powodzeniem niwelowane za pomocą miejscowego znieczulenia kremem oraz zastosowania systemu chłodzącego Zimmer.

Na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Wampirzy lifting Arthrex ACP to rodzaj mezoterapii igłowej – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym skóry wymagającej odbudowy. Składa się z kilku etapów:

  1. pobranie niewielkiej ilości krwi od pacjenta,
  2. sterylna separacja osocza bogatopłytkowego od pozostałych elementów morfotycznych krwi w unikalnym, zamkniętym systemie dwóch strzykawek,
  3. iniekcja skoncentrowanego osocza bogatego w czynniki wzrostu,
  4. po wstrzyknięciu osocza dochodzi do uwolnienia znacznych ilości czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, co prowadzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych w skórze.

Wampirzy lifting trwa zaledwie 15-25 minut. Najczęściej stosuje się kilka zabiegów dla uzyskania optymalnych efektów. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz. 

Zainteresowała Cię terapia osoczem bogatopłytkowym? Zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami w Bieńkowscy Clinic.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-