Skip to main content

Alma Harmony Pro Ipixel wydobędzie prawdziwe piękno na powierzchnię skóry

Opis dla: Alma Harmony Pro Ipixel wydobędzie prawdziwe piękno na powierzchnię…

JAK DZIAŁA NAJNOWOCZEŚNIEJSZY LASER NA ŚWIECIE?

Laser frakcyjny alma harmony Pro Ipixel Er:Yag to najnowocześniejsze urządzenie tego typu stosowane w medycynie estetycznej. Laser działa na zasadzie emisji wiązki światła, które przedostaje się do skóry na głębokość 3 mm. Wiązka światła o długości 2940 nm wykorzystywana podczas zabiegu gwarantuje bezpieczne, efektywne oraz niewymagające okresu rekonwalescencji leczenia. Dzięki pobudzeniu skóry do odnowy i produkcji kolagenu laser:

 • odmładza skórę,
 • uczestniczy w resurfacingu,
 • wygładza zmarszczki,
 • likwiduje rozstępy,
 • usuwa blizny i przebarwienia,
 • zwęża pory skórne.

PRZEBIEG ZABIEGU Z ZASTOSOWANIEM LASERA alma harmony PRO ILaser frakcyjny

Zabieg z użyciem lasera alma harmony Pro Ipixel jest wykonywany m.in. w warszawskiej Klinice Bieńkowscy Clinic. Przed przystąpieniem do laserowej korekcji skóry lekarz bada jej stan i decyduje o tym, czy pacjent może zostać poddany laseroterapii. Jeśli tak – wówczas wykonywana jest próba laserowa, podczas której dobierane są takie parametry pracy urządzenia, aby zapewnić pacjentowi jak najlepsze efekty i komfort podczas zabiegu. Laser wyposażony jest w system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i nie powoduje oparzeń. Następnie można rozpocząć właściwy zabieg. Mechanizm działania lasera Ipixel wykorzystuje emisję kilkudziesięciu mikrowiązek, które w sposób kontrolowany penetrują naskórek i skórę właściwą. Dzięki nowoczesnej technologii światło lasera powoduje powstanie wielu mikrourazów w skórze (tzw. pixeli). Te mikroskopijne urazy stymulują skórę do produkcji kolagenu, gdyż światło lasera nie powoduje uszkodzenia zdrowych komórek, które następnie uczestniczą w procesach odnowy komórkowej. Dzięki temu zabiegowi skóra odzyskuje sprężystość, staje się gładka, a efekt jest naturalny i długo się utrzymuje.


JAKA JEST EFEKTYWNOŚĆ ZABIEGU?

Za pomocą lasera alma harmony Pro Ipixel możemy odmłodzić niemal każdą partię ciała – twarz, szyję, dekolt, dłonie. Ilość zabiegów jest uzależniona od pacjenta i rodzaju defektu. Niekiedy problem znika po niespełna jednym zabiegu, w innym przypadku – leczenie trwa nieco dłużej. W celu uzyskania optymalnych efektów zwykle zaleca się pacjentom wykonanie od 3 do 5 zabiegów z przerwami kilku-, kilkunastotygodniowymi. Wyraźne i długofalowe efekty zaobserwujemy już kilka dni po zabiegu, skóra staje się gładka i elastyczniejsza, a po kilku miesiącach znikają niechciane zmarszczki, blizny i rozstępy. Zaletą systemu Ipixel jest stymulacja produkcji włókien kolagenowych, które odmładzają wygląd skóry.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Wśród najważniejszych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu z użyciem lasera alma harmony Ipixel znajdują się:

 • nowotwór,
 • choroby ogólnoustrojowe (m.in. cukrzyca, niewydolność nerek),
 • bliznowacenie skóry,
 • przyjmowanie leków światłouczulających, antybiotyków, retinoidów,
 • opryszczka,
 • infekcje skórne,
 • świeża opalenizna.

JAK POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU?

Po wykonanym zabiegu laserowym, skórę należy chronić przed działaniem promieni UV. Dopóki skóra w pełni się nie zagoi powinniśmy chronić skórę przed słońcem i przynajmniej dwa razy dziennie używać kosmetyków łagodzących, unikać natomiast środków zawierających środki podrażniające skórę, np. alkohol. Po zabiegu powinniśmy zrezygnować na jakiś czas z basenu i sauny.


 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-