Skip to main content

Bezinwazyjne powiększanie biustu – kwas hialuronowy czy lipotransfer?

Opis dla: Bezinwazyjne powiększanie biustu – kwas hialuronowy czy lipot…

Powiększanie piersi – nowe zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie produkowaną przez naszą skórę, o silnych właściwościach przyciągania cząsteczek wody. Dlatego właśnie odpowiada za nawilżenie i elastyczność tkanki. Często stosowany jest w iniekcjach odmładzających. Jednak z równym powodzeniem używa się go w charakterze wypełniacza, m.in. ust czy właśnie piersi. Powiększanie biustu z jego pomocą jest dosyć proste – w obszarze zabiegowym wprowadza się cienką kaniulę, którą podaje się preparat na bazie kwasu hialuronowego, często z dodatkiem środka znieczulającego. Cała procedura najczęściej trwa ok. 1h i pozwala na powrót do aktywności już w 48h po jej wykonaniu. Efekt widoczny jest już po 1 zabiegu i utrzymuje się zwykle przez około 5 lat. Niestety, technika ta nie jest pozbawiona wad:

  • zwykle możliwe jest powiększanie biustu zaledwie o jeden rozmiar,
  • wypełniacz nie jest w pełni biokompatybilny, istnieje więc ryzyko jego odrzucenia czy wystąpienia reakcji alergicznej,
  • niekiedy kwas hialuronowy może zaburzać wyniki USG piersi czy mammografii.

Powiększanie biustu tłuszczem – poznaj lipofilling!

Lipotransfer, czy inaczej lipofilling, to technika powiększania biustu z zastosowaniem tłuszczu pobranego od pacjenta metodą liposukcji. Taki wypełniacz jest w pełni biokompatybilny, dzięki czemu procedura właściwie nie jest obarczona ryzykiem powikłań spowodowanych odrzuceniem wszczepu czy reakcją alergiczną. Przy jednorazowym zabiegu możliwe jest powiększanie biustu o jeden rozmiar, jednak po upływie ok. 6-12 miesięcy, a więc wgojeniu i ponownym unaczynieniu przeszczepionej tkanki, lipotransfer można powtórzyć. Ogromną zaletą jest też efekt odżywienia skóry piersi, a także możliwość jednoczesnego wyszczuplenia wybranej partii ciała. Ze względu na to, że zabieg jest właściwie połączeniem dwóch procedur, lipotransfer trwa ok. 60-90 minut i wymaga ok. 7-14 dni rekonwalescencji. Efekt jest trwały.

Powiększanie biustu – którą metodę wybrać?

Choć żadna z powyższych metod nie przyniesie tak spektakularnej zmiany, jak zastosowanie implantów, obie dadzą znacznie bardziej naturalny efekt. Pozwalają też nie tylko na poprawę kształtu i zmianę rozmiaru, lecz także zniwelowanie asymetrii piersi. Kwas hialuronowy powiększy biust tylko o jeden rozmiar, za to procedura jest dość szybka i mało inwazyjna. Lipotransfer pozwoli kompleksowo zadbać o sylwetkę, jednak należy pamiętać, że ze względu na jego podwójną strukturę zabieg jest dość poważny i może wymagać nawet dwóch tygodni rekonwalescencji. Jego efekty są za to trwałe, a przeszczepiony tłuszcz w pełni biokompatybilny. Warto wziąć pod uwagę również badania – mammografię i USG. Guzki w piersiach niekiedy mogą zostać wzięte za grudki kwasu hialuronowego, co jest niezwykle groźne i może być fatalne w skutkach. Z tego też względu lipotransfer jest zalecany paniom, chcącym poddać się rekonstrukcji piersi.

Marzysz o większym biuście? Chcesz poprawić jego kształt lub ukryć asymetrię? Umów się na konsultacje w naszej klinice i pokochaj swoje nowe ciało!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-