Skip to main content

Bezpieczne odsysanie tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja N.I.L.

Opis dla: Bezpieczne odsysanie tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja N.I.L.

Liposukcja to zabieg redukcji tkanki tłuszczowej. Jest wiele zabiegów wyszczuplających, ujędrniających skórę, modelujących sylwetkę, które pośrednio wpływają na redukcję komórek tłuszczowych. Tylko liposukcja daje 100% pewność, że usunięte komórki tłuszczowe nie zregenerują się, ponieważ polega na ich bezpośrednim usunięciu z organizmu. Nowoczesna liposukcja wibracyjna uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych metod odsysania tłuszczu. Przeczytaj, dlaczego liposukcja N.I.L jest tak wyjątkowa.

Czym wyróżnia się liposukcja N.I.L.?

Liposukcja N.I.L. polega na zastosowaniu pneumatycznej głowicy opatentowanej przez belgijską firmę Euromi®. Głowica wprowadza kaniulę w ruch nutacyjny – dzięki temu grudki tkanki tłuszczowej są rozbijane w trzech kierunkach i przybierają formę delikatnej emulsji. Leczone w ten sposób obszary ciała po zabiegu są gładkie i pozbawione nierówności, co jest głównym problemem w przypadku innych metod liposukcji.

Głowica używana podczas liposukcji N.I.L. wykonuje drgania o bardzo niskiej częstotliwości (<20Hz) – wpływa to uśmierzająco na receptory bólowe i przewodnictwo bólu w leczonych tkankach. Takie dodatkowe (oprócz środka znieczulającego) działanie przeciwbólowe sprawia, że zabieg jest niezwykle komfortowy dla pacjenta.

Wyjątkowość liposukcji N.I.L. polega również na tym, że odessany materiał można wykorzystać do wypełniania tkanką tłuszczową w trakcie tego samego zabiegu. Jest to możliwe dlatego, że tkanka tłuszczowa pobrana za pomocą liposukcji infradźwiękowej jest najwyższej jakości – komórki tłuszczowe są nieuszkodzone i charakteryzują się wysoką żywotnością.

Bezpieczeństwo liposukcji infradźwiękowej

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. jest rodzajem liposukcji wibracyjnej, która od wielu lat jest uznawana za najbezpieczniejszą metodę odsysania tkanki tłuszczowej. Unikalny, trójwymiarowy ruch nutacyjny sprawia, że liposukcja przebiega precyzyjnie, stosunkowo szybko i jednocześnie mało inwazyjnie dla otaczających struktur. Wibrująca kaniula pozwala maksymalnie zmniejszyć ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i otaczającą skórę oraz inne tkanki.

Na bezpieczny przebieg liposukcji ma również wpływ rodzaj zastosowanego sprzętu. W Bieńkowscy Clinic stosujemy najnowszy z modeli urządzeń służących do liposukcji N.I.L. – Eva SP6 wyposażony w zaawansowaną technologicznie głowicę Evamatic 5, której premiera odbyła się wiosną 2017 roku.

Mała inwazyjność zabiegu ma wpływ na skrócenie czasu rekonwalescencji i sprawia, że jego przebieg nie jest tak nieprzyjemny, jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Obrzęki i zasinienia są mniejsze. Precyzja i delikatność pozwalają na bezpieczne odsysanie tłuszczu z bardzo delikatnych partii ciała, takich jak:

  • szyja, 
  • podbródek, 
  • okolice kolan,
  • miejsca znajdujące się w pobliżu krocza.

Czy liposukcja N.I.L. usuwa tłuszcz na stałe?

Pneumatyczna głowica zastosowana podczas liposukcji N.I.L. pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej w dużej ilości. Efekty liposukcji są trwałe – oznacza to, że odessany tłuszcz nie zregeneruje się w danym miejscu. Nie zabezpiecza to jednak przed wzrostem masy ciała czy odkładaniem się tkanki tłuszczowej w innych miejscach. Dlatego, aby utrzymać osiągnięte proporcje ciała, warto stosować zdrową dietę i regularnie ćwiczyć.

Chcesz dowiedzieć się, czy liposukcja N.I.L. jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic z jednym z naszych doświadczonych specjalistów.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-