Skip to main content
Blefaroplastyka bez tajemnic – plastyka powiek krok po kroku

Blefaroplastyka bez tajemnic – plastyka powiek krok po kroku

Opis dla: Blefaroplastyka bez tajemnic – plastyka powiek krok po kroku

Opadająca powieka to częsta dolegliwość wynikająca ze starzenia się organizmu i nie tylko. Defekt wpływa negatywnie na wygląd twarzy, ale też wzrok – wiotka powieka opada na oko i ogranicza pole widzenia. Pozbądź się problemów z powiekami raz na zawsze dzięki blefaroplastyce.

Przed zabiegiem blefaroplastyki powiek

Niezależnie od leczonego defektu – czy jest to opadająca powieka górna, czy „worki” na powiekach dolnych – operację plastyczną powiek poprzedza konsultacja chirurgiczna, podczas której lekarz ocenia stan skóry pacjenta i wykonuje dokumentację fotograficzną. Blefaroplastyka w Bieńkowscy Clinic najczęściej jest poprzedzana innym zabiegiem medycyny estetycznej, np. laseroterapią, zabiegiem HIFU lub ostrzykiwaniem czynnikiem wzrostu i autologicznymi komórkami macierzystymi. Zabiegi te mają za zadanie ujędrnić, zrewitalizować skórę w okolicach oka, unieść brwi i tkanki miękkie czoła. Przed samą operacją chirurg sporządza rysunek na skórze, aby w następnej kolejności wykonać precyzyjne cięcie, by efekt końcowy był satysfakcjonujący dla pacjenta. W zależności od rozległości i złożoności operowanego defektu, zabieg może trwać od 45 minut do 2 godzin. Szwy zdejmowane są po 5-7 dniach.

Zabieg na opadające powieki, czyli blefaroplastyka powiek górnych

Najczęstszym powodem wykonywania blefaroplastyki jest defekt powiek górnych – opadająca powieka. Jak przebiega plastyka powiek górnych?

 1. Znieczulenie miejscowe lub ogólne.
 2. Nacięcie skóry powiek w naturalnym załamaniu powieki górnej.
 3. Wycięcie paska wiotkiej skóry o odpowiednim kształcie oraz fragmentu mięśnia okrężnego oka.
 4. Obkurczenie odsłoniętego mięśnia za pomocą lasera lub radioskalpela.
 5. Ewentualnie usunięcie przepukliny tłuszczowej (nadmiaru tkanki tłuszczowej okołogałkowej, która uwypukla się przez wiotką przegrodę oczodołową).
 6. Warstwowe zamknięcie rany bardzo cienkimi szwami.

Pozbądź się worków pod oczami dzięki plastyce powiek dolnych

Starzenie się skóry wokół oczu to nie tylko opadające powieki, lecz także problemy z powieką dolną, np. worki pod oczami. Poniżej przedstawiamy w skrócie przebieg zabiegu blefaroplastyki powiek dolnych.

 1. Znieczulenie miejscowe lub ogólne.
 2. Nacięcie skóry powieki dolnej poniżej brzegu rzęs, dzięki czemu blizna po operacji jest praktycznie niewidoczna.
 3. W niektórych przypadkach możliwe jest też wykonanie tego zabiegu bez konieczności przecinania skóry – poprzez dostęp przezspojówkowy.
 4. Odpreparowanie wiotkiej skóry do dolnego brzegu oczodołu.
 5. Ewentualne nacięcie przegrody oczodołowej i przemieszczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, usuwając worki tłuszczowe.
 6. Wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry powieki dolnej.
 7. Staranne, plastyczne zaszycie rany.

Czy korekta powiek jest bezpieczna?

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, więc nie należy do najmniej inwazyjnych. Jednak zabieg wykonany przez doświadczonych i uznanych chirurgów plastycznych z Bieńkowscy Clinic jest procedurą bardzo bezpieczną, której nie trzeba się obawiać. Każdy etap zabiegu wykonywany jest z największą starannością i troską o zdrowie pacjenta. Dlatego też szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce pooperacyjnej. Na ranę aplikowana jest maść z antybiotykiem oraz preparat z ceramidami i kwasami tłuszczowymi, który zapewnia właściwe gojenie i późniejszą estetykę blizny. W niektórych przypadkach stosowany jest odpowiedni opatrunek i kompres. Ewentualny ból po zabiegu jest na tyle niewielki, że nie wymaga stosowania jakichkolwiek środków przeciwbólowych. Zasinienia i obrzęki są częstym objawem po tego typu zabiegach i nie stwarzają niebezpieczeństwa dla zdrowia, znikają w ciągu 5-10 dni.

Zmagasz się z opadającymi powiekami lub innymi problemami estetycznymi w okolicach oczu? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic i skonsultuj się z naszymi specjalistami.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-