• since_worki-po-oczami_BienkowscyClinic

Sińce/ worki pod oczami – przyczyny, objawy, leczenie

Sińce/ worki pod oczami – przyczyny, objawy, leczenie

Często, na skutek zmęczenia lub przepracowania, pojawiają się na naszej twarzy cienie pod oczami, określane również jako sińce. Podkrążone oczy to problem wielu osób, niezależnie od płci czy wieku.

Cienie, pojawiające się pod oczami, dzielimy na:

  • naczyniowe
  • barwnikowe

Cienie pod oczami – naczyniowe

Cienie naczyniowe są mało estetyczne. To naczynia żylne, które prześwitują przez skórę właściwą i są widoczne na powierzchni twarzy. Naczynia te przebijają się na powierzchnię przez to, że skóra jest zbyt cienka, dlatego sposobem na pozbycie się tych cieni jest biorewitalizacja skóry, poprawa jej gęstości i jakości. Pomaga to również w likwidowania zmarszczek i wiotkości skóry.

Cienie pod oczami – barwnikowe

Z kolei te cienie – jak wskazuje nazwa – powstają na skutek nagromadzenia się ciemnego barwnika, przebijającego w naskórku dolnej powieki i pod nią. Leczenie obejmuje zabiegi rozjaśniające, a także stosowanie dermokosmetyków, których celem jest podtrzymanie efektu osiągniętego podczas zabiegów.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA CIENI POD OCZAMI

Dlaczego powstają cienie pod oczami? Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są do końca zbadane, a – co zaskakujące – sińce pod oczami pojawiają się już w okresie dzieciństwa. Uważa się, że wpływ na ich powstawanie ma typ urody, a także uwarunkowanie genetyczne. Usuwanie cieni pod oczami to proces złożony, trwający minimum kilka tygodni. W trakcie trwania kuracji stosuje się środki rozjaśniające cienie i odbijające światło, większość z tych preparatów zawiera witaminę K. Często uzupełnia się terapię o zastosowanie substancji przeciwzmarszczkowych takich jak retinol.

 

powiązane artykuły


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-