Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe HD – poznaj wszystkie możliwości mezoterapii osoczem!

Opis dla: Osocze bogatopłytkowe HD – poznaj wszystkie możliwości mezote…

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. To przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność działania osocza bogatopłytkowego w redukcji wybranych zmian skórnych czy leczeniu niektórych uszkodzeń ciała, a przy tym niespotykaną naturalność całej terapii. W jakim celu warto wykorzystać właściwości osocza ukrytego we własnej krwi? Przedstawiamy wszystkie możliwości nowoczesnej medycyny!

Osocze bogatopłytkowe jako metoda przeciwdziałająca starzeniu skóry

Zabieg ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym, tzw. wampirzy lifting, to doskonała metoda przeciwdziałająca objawom starzenia skóry. W osoczu bogatopłytkowym znajdują się wszelkie niezbędne składniki, które pozwalają na naturalną regenerację i odbudowę tkanek, przy jednocześnie zmniejszonym do minimum ryzyku wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Oznacza to tym samym, że dzięki mezoterapii osoczem bogatopłytkowym otrzymamy widoczny i naturalny efekt liftingu skóry, bez narażania skóry na uczulenie, ból czy długi okres rekonwalescencji. W naszej klinice do zabiegów ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym wykorzystujemy nowoczesną technologię Arthrex, która pozwala wydobyć z krwi niezbędne czynniki regenerujące, bez potrzeby dodawania substancji chemicznych. Dzięki temu właśnie zabieg jest całkowicie autologiczny i bezpieczny dla pacjenta.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym w leczeniu łysienia

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to nie tylko metoda pozwalająca w sposób całkowicie naturalny zapewnić skórze swoisty lifting, lecz także skuteczny sposób przeciwdziałania procesowi wypadania włosów i łysienia. Stosując u pacjentów zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów system Arthrex, jesteśmy w stanie bardzo skutecznie poprawić ukrwienie cebulek włosowych i pobudzić regenerację komórek mieszków włosowych, dzięki czemu włosy szybciej rosną, stają się zdrowsze, mocniejsze i gęstsze. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym bardzo dobrze sprawdza się również jako zabieg wspomagający m.in. przeszczepu włosów Smart Graft.

Osocze bogatopłytkowe w terapii blizn i rozstępów

Czynniki wzrostu zawarte w osoczu, pozyskanym z naszej własnej krwi, bardzo dobrze sprawdzają się w terapii blizn i rozstępów, które są jednymi z trudniejszych w usuwaniu mankamentów urody. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wspomoże proces przebudowy blizn i rozstępów, co pozwoli skrócić ostateczny czas leczenia i zoptymalizować efekt końcowy. Warto też zaznaczyć, że w medycynie estetycznej mezoterapia osoczem bogatopłytkowym bardzo często wykorzystywana jest jako metoda przyspieszająca gojenie się skóry po wybranych zabiegach medycyny estetycznej, np. peelingach, a także metoda wspomagająca leczenie laserowe – podczas gdy laser wyzwala w skórze energię niezbędną do zmian, osocze bogatopłytkowe jest w stanie uzupełnić podwyższone zapotrzebowanie skóry na czynniki wzrostu.

medycyna regeneracyjna, czyli osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe coraz częściej okazuje się niezastąpionym materiałem nie tylko przy terapiach dermatologii estetycznej, lecz także zabiegach ortopedycznych. Wstrzyknięcie preparatu PRP cienką igłą w wybrane miejsce na ciele pozwala na uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, a tym samym naturalną odbudowę uszkodzeń stawów czy tkanek miękkich. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego leczenia m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów.

Więcej informacji na temat możliwości osocza bogatopłytkowego, systemu Arthrex i medycyny regeneracyjnej znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe-hd-arthrex-acp-czynniki-wzrostu/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-