Skip to main content

Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

Opis dla: Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Umożliwia mało inwazyjne, a przy tym bardzo skuteczne regenerowanie tkanek i usuwanie niekorzystnych zmian skórnych, które pojawiają się na twarzy i ciele w wyniku procesu starzenia. Jakie efekty można osiągnąć, wykonując mezoterapię igłową? Jak długo utrzymują się pozytywne rezultaty zabiegu? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Mezoterapia występuje w dwóch formach – bezigłowej i igłowej. Ta druga jest mniej inwazyjna, ale uznawana za znacznie skuteczniejszą. Zabieg wykonuje się metodą iniekcji, czyli ostrzykiwania tkanek odpowiednio dobranymi preparatami. Zawierają one substancje aktywne, których zadaniem jest usunięcie niekorzystnych zmian skórnych widocznych na twarzy i ciele pacjenta.

Rodzaje wykorzystywanych do mezoterapii preparatów są różnorodne. Specjalista wykonujący zabieg dobiera jedną lub więcej substancji, kierując się preferencjami pacjenta oraz potrzebami jego skóry. Mezoterapię igłową najczęściej wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego (PRP) z komórkami macierzystymi.

Dobroczynne działanie mezoterapii igłowej przebiega na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony, celem procedury jest podanie odpowiednich substancji aktywnych pod skórę pacjenta. Z drugiej natomiast, chodzi o kontrolowane wywoływanie mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzą organizm do wszczęcia procesów regeneracyjnych. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Mezoterapia igłowa może być przeprowadzona praktycznie na całym ciele. Najczęściej wybierane przez pacjentów obszary zabiegowe to:

  • twarz,
  • szyja,
  • dekolt,
  • pośladki,
  • uda,
  • brzuch,
  • skóra owłosiona głowy.

Rodzaj zastosowanego preparatu, konieczność powtarzania procedury oraz trwałość efektów zależą w dużej mierze od tego, jaki obszar ciała ma zostać objęty iniekcją.

Mezoterapia igłowa – wskazania i efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa jako zabieg na twarz cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów. Celem procedury jest dogłębne odżywienie i optyczne odmłodzenie skóry, usunięcie drobnych zmarszczek pod oczami, zasinień, przebarwień czy obrzęków. Mezoterapia przeprowadzona na obszarze ciała stanowi skuteczną metodę walki z cellulitem, rozstępami czy wiotkością skóry.

Substancje aktywne działają na tkanki pacjenta przez ok. 30 dni po przeprowadzeniu iniekcji. Mezoterapia jest zabiegiem, który należy regularnie powtarzać, aby utrzymać zadowalające rezultaty kuracji. Plan sesji zabiegowych jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta. Zazwyczaj obejmuje od 3 do 4 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie, a następnie przeprowadzanie terapii podtrzymującej raz na 2-6 miesięcy.

Mezoterapia igłowa jest także stosowana w celu przeciwdziałania łysieniu androgenowemu. Skutecznym preparatem służącym do przeprowadzania takich zabiegów jest dr cyj hair filler. Zawiera siedem zróżnicowanych peptydów oraz wysokogatunkowy kwas hialuronowy. Iniekcja tak bogatej mieszanki dobroczynnych substancji ma na celu pobudzenie mikrokrążenia skóry, odżywienie mieszków włosowych oraz stymulowanie organizmu do ich namnażania.

Pełna kuracja dr cyj hair filler to obejmuje 4 dawki podawane w 2-tygodniowych odstępach. Opatentowana technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych sprawia, że preparat oddziałuje na skórę przez kolejne 14 dni po iniekcji.

Ostrzykiwanie skóry głowy może być przeprowadzane również z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP). Materiał do iniekcji jest pozyskiwany z krwi obiegowej pacjenta. Zawiera czynniki wzrostu, które odżywiają cebulki włosów i pobudzają organizm do wznowienia ich porostu.

Mezoterapię igłową osoczem bogatopłytkowym można stosować na całej głowie bądź miejscowo, np. w miejscach występowania zakoli. Iniekcję można też przeprowadzać na obszarze twarzy i ciała, wykonując tzw. wampirzy lifting. Zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów z częstotliwością co 21-30 dni. Dokładny harmonogram ustala się m.in. w zależności od wieku pacjenta oraz oczekiwanych rezultatów. Efekty mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym utrzymują się od kilku miesięcy do roku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat mezoterapii? Przeczytaj również inne artykuły na naszym blogu:

5 pytań o wampirzy lifting

Wampirzy lifting – nie taki straszny, jak go malują!

Osocze bogatopłytkowe HD – poznaj wszystkie możliwości mezoterapii osoczem!

lub skontaktuj się z naszymi ekspertami z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie poprzez formularz: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-