Skip to main content
Czy wiesz, że fototerapia to prosty sposób, aby pozbyć się rumienia i przebarwień?

Czy wiesz, że fototerapia to prosty sposób, aby pozbyć się rumienia i przebarwień?

Opis dla: Czy wiesz, że fototerapia to prosty sposób, aby pozbyć się rumienia…

Fototerapia, czyli leczenia światłem, ma szerokie zastosowanie w dermatologii. Doskonale sprawdza się w redukcji przebarwień i teleangiektazji, które często idą w parze. Dodatkowo fototerapia przynosi delikatny efekt odmłodzenia skóry. Po zabiegach IPL lub VPL cera ma nie tylko wyrównany koloryt, lecz także znacznie mniej widoczne zmarszczki.

Co to jest fototerapia?

Fototerapia jest bardzo skutecznym sposobem leczenia:

  • zmian barwnikowych,
  • zmian naczyniowych,
  • oznak fotostarzenia,
  • trądziku różowatego.

Polega na naświetlaniu skóry wiązką światła o określonej długości. Świetne wyniki przynosi terapia z zastosowaniem urządzeń IPL, emitujących intensywnie pulsujące światło, lub bardziej zaawansowanym VPL.

W Bieńkowscy Clinic dysponujemy nowoczesnym laserem alma harmony Dye/VL, który generuje wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła o długości 500-600 nm. To urządzenie znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze od tradycyjnych lamp IPL. Wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem.

Z pomocą VPL w mało inwazyjny sposób, bez uszkadzania naskórka, możemy pozbyć się przebarwień, rumienia, teleangiektazji, a przy okazji także drobnych zmarszczek. Ta nowoczesna fototerapia przynosi wyraźną poprawę kolorytu i struktury skóry, w sposób komfortowy i relatywnie szybki.

Jak działa fototerapia Harmony Dye/VL?

Harmony Dye/VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie. To pozwala dostosować parametry urządzenia do konkretnych potrzeb skóry i uzyskać jak najlepsze efekty fototerapii. Światło o długości 500-600 nm doskonale sprawdza się w usuwaniu zmian naczyniowych i barwnikowych. Podczas zabiegu wiązka światła przenika do naskórka, gdzie zostaje pochłonięta przez hemoglobinę i melaninę.

  • Hemoglobina to barwnik krwi, obficie obecny w rozszerzonych naczynkach włosowatych – teleangiektazjach.
  • Z kolei melanina jest naturalnym barwnikiem skóry, przyczyniającym się do powstawania plam i przebarwień.

W wyniku absorpcji dochodzi do stopniowej redukcji defektów skórnych. Aby uzyskać pełny efekt, należy wykonać serię naświetlań. Plan leczenia ustalany jest zawsze podczas indywidualnych konsultacji.

Jak wygląda leczenie rumienia światłem?

Fototerapia składa się z kilku sesji wykonywanych w określonych odstępach czasu. Leczenie skóry światłem IPL czy VPL jest rozwiązaniem mniej radykalnym niż tradycyjne metody laserowe, choć o podobnej skuteczności. Główną różnicą jest stan skóry w okresie pozabiegowym. Fototerapia nie wywołuje obfitego złuszczania naskórka, silnego zaczerwienienia, obrzęku ani dyskomfortu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być napięta, zaczerwieniona. Może piec, szczypać, jednak wszystko normalizuje się w przeciągu 24 godzin. Efektem ubocznym bywają drobne strupki, które goją się w przeciągu kilku dni, ale to nie zawsze. Zasadniczo cera po fototerapii wygląda dobrze, dzięki czemu można prowadzić normalny tryb życia – chodzić do pracy, szkoły, brać udział w spotkaniach towarzyskich, oczywiście pamiętając o wzmożonej ochronie przeciwsłonecznej.

Pierwsze efekty leczenia widać już po pierwszym zabiegu. Skóra jest rozjaśniona i wygładzona, ma wyrównany koloryt, a dzięki stymulacji kolagenu, zostaje delikatnie ujędrniona. Pełny wynik leczenia uwidacznia się po zakończeniu kuracji. Wówczas po rumieniu, teleangiektazjach nie ma śladu, a pośrednio osiągnięty efekt odmładzający, dodaje skórze witalności i zdrowego blasku.

Czy warto zdecydować się na fototerapię?

Harmony DYE/VL pozwala bezpiecznie zamknąć naczynka, usunąć rumień i przebarwienia, bez większego ryzyka powikłań. To niewątpliwie wielka zaleta, doceniana zarówno przez lekarzy, jak i samych pacjentów. Dla osób wybierających fototerapię wielkim plusem jest również dodatkowy efekt odmłodzenia.

Fototerapia Harmony Dye/VL to rozwiązanie dla osób w każdym wieku, które zmagają się ze zmianami naczyniowymi, barwnikowymi oraz fotostarzeniem. Zabiegi są szybkie, bezbolesne i skuteczne, a pozwalają przywrócić skórze młody, zdrowy wygląd. Każdy, kto czego oczekuje, powinien poważnie rozważyć fototerapię, bo to jedna z najlepszych metod poprawiania kondycji cery. Aby umówić się na zabieg, zapraszamy do kontaktu: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-