Skip to main content

Fotoodmładzanie – światło, które przywraca skórze witalność

Opis dla: Fotoodmładzanie – światło, które przywraca skórze witalność

Kiedy przybywa nam lat, nasza skóra zaczyna tracić elastyczność oraz jędrność, a to oznacza, że w każdej chwili mogą pojawić się pierwsze zmarszczki oraz przebarwienia. Wtedy zaczynamy stosować różne kremy, które nie zawsze dają radę. W związku z tym z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna i zabieg, jakim jest laserowe fotoodmładzanie skóry. To nowatorska metoda, która polega na regeneracji skóry, do której wykorzystuje się światło, działające nie tylko na drobne zmarszczki, lecz także piegi, rozszerzone pory, pęknięte naczynka oraz rumień. Poza tym jest to mniej inwazyjna metoda niż peelingi chemiczne czy dermabrazja. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym wyglądem, to postaw na fotoodmładzanie.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie ma bardzo dobre opinie, ponieważ to bezpieczna, ale też nieinwazyjna metoda, która może poprawić wygląd naszej skóry. Taki zabieg przeprowadzają nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic, a dzięki temu mamy pewność, że będziemy się cieszyć pięknym wyglądem. W czasie tego zabiegu nie dochodzi do zdarcia warstwy naskórka, jak to się dzieje w przypadku głębokiego peelingu albo dermabrazji laserowej.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Do najważniejszych wskazań do wykonania zabiegu fotoodmładzania skóry należą:

  •         przebarwienia słoneczne,
  •         zmiany trądzikowe,
  •         zmiany naczyniowe,
  •         chęć spowolnienia procesów starzenia.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to jest ich niewiele, ponieważ to zabieg polecany niemal wszystkim osobom, ale nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem jest również świeża opalenizna, a także nieregularna cukrzyca i nadciśnienie.

Zalety zabiegu fotoodmładzania

Każdego dnia jesteśmy ciągle narażeni na zmęczenie, stres, brak snu, a do tego dochodzą jeszcze nasze nałogi, a wszystko to powoduje, że skóra z każdym dniem zaczyna się szybciej starzeć. Czy można zatrzymać ten proces? Okazuje się, że tak, a może tutaj pomóc laserowy zabieg fotoodmładzania, a dzięki niemu skóra stanie się bardziej elastyczna oraz jędrna. Poza tym pozwala zlikwidować zmiany naczyniowe, takie jak: rozszerzone naczynka, zmiany trądzikowe, tzw. pajączki, a także skłonności do rumienienia się. Poprzez wykorzystanie nowoczesnego lasera można zniszczyć wszystkie zmiany pigmentowe, plamy posłoneczne, plamy starcze, piegi i przebarwienia. Do tego po zabiegu pacjent już nawet następnego dnia może wrócić do normalnej aktywności.

Efekty fotoodmładzania to wygładzone bruzdy i zmarszczki mimiczne, a do tego poprawia się owal twarzy i zmniejsza się widoczność porów. Po zabiegu skóra nabiera blasku, staje się mniej napięta, wygładzona, ale też ujednolica się jej karnacja, poprzez co zyskuje zdrowy i odmłodzony wygląd.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

To zabieg, podczas którego emitowane światło będzie pobudzało komórki do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Skóra zostaje naświetlona intensywnie pulsującym światłem, które ją rozgrzewa i to właśnie powoduje, że dochodzi do skracania się i przebudowy włókien kolagenowych, a poprzez to zostaje pobudzona do produkcji nowych włókien.

Po takim zabiegu skóra może zrobić się trochę zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach dochodzi do lekkiego złuszczania naskórka. Pierwsze efekty można zobaczyć po dwóch lub trzech seriach naświetleń. Natomiast znaczną poprawę wyglądu skóry można uzyskać po pięciu zabiegach, które zostały przeprowadzone w odstępach 4-6 tygodni. Fotoodmładzanie to innowacyjna i bezpieczna metoda, która jest nie tylko bezpieczna, lecz także skuteczna. Dlatego warto z niej skorzystać, aby już dziś cieszyć się pięknym i młodym wyglądem.

W Bieńkowscy Clinic mamy  szeroką ofertę zabiegów z użyciem lasera, a dzięki takim metodom można uzyskać naprawdę zadowalające efekty. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki w Częstochowie lub Bydgoszczy.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-