Skip to main content

Fototerapia – pozbądź się problemów skórnych i ciesz pięknym wyglądem

Opis dla: Fototerapia – pozbądź się problemów skórnych i ciesz pięknym wyglądem

Fototerapia może być wykorzystywana w celach leczniczych lub kosmetycznych – dobroczynny wpływ światła na skórę i nastrój został potwierdzony badaniami, co sprawia, że coraz więcej kobiet, które walczą z kompleksami lub depresją, decyduje się skorzystać z możliwości, jakie daje terapia światłem. Zabiegi fototerapii są wykonywane również w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Co warto wiedzieć, zanim odwiedzimy gabinet medycyny estetycznej?

Na czym polega terapia światłem urządzeniem Harmony Dye-VL?

Za skuteczność działania lasera Dye-VL alma harmony odpowiada specjalna głowica, która emituje wysoką energię impulsu w ultrakrótkim czasie (to pierwsze wąskopasmowe i pulsacyjne źródło światła na rynku). Energia wiązki laserowej w sposób termiczny niszczy komórki pigmentowe odpowiedzialne za przebarwienia, zamyka rozszerzone naczynka, niweluje rumień, poprawia jędrność skóry lub wpływa na inne niedoskonałości. Procedura zabiegowa trwa 15-40 minut.

Efekty są widoczne ją po pierwszym zabiegu – liczba sesji zależy od danego problemu, z jakim zgłosiła się pacjentka (zwykle to 4-6 zabiegów fototerapii wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach). Chłodząca końcówka sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Dzięki temu nawet pacjentki o niskim progu bólu mogą bez przeszkód korzystać z fototerapii, nie martwiąc się o dyskomfort i cierpienie. W celu ustawienia optymalnych parametrów, fototerapię poprzedza kliniczna próba laserowa, dzięki której specjalista może dobrać odpowiednią wartość energii oraz czas trwania impulsu, co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej efektywny. Przez kilka godzin po zabiegu mogą pojawić się objawy, takie jak: uczucie pieczenia i szczypania, co jest zupełnie naturalną reakcją i nie powinno budzić niepokoju u pacjentki. Natomiast inne symptomy pozabiegowe, takie jak obrzęk i rumień, ustąpią w ciągu doby. Chcąc cieszyć się optymalnymi rezultatami, należy chronić skórę, stosując kremy z wysokim filtrem SPF oraz unikając korzystania z sauny i ekspozycji na promienie słoneczne (wstrzymać się od opalania przez 4 tygodnie).

Fototerapia Harmony Dye-VL – jakie problemy skórne rozwiązuje?

Ze zbawiennego działania światła mogą skorzystać wszystkie osoby, które walczą z przebarwieniami skórnymi, zmianami naczyniowymi, rumieniem, chcą pozbyć się nieestetycznych wyprysków, zmniejszyć rozszerzone pory, zniwelować wiotkość skóry. Fototerapia jest świetnym sposobem na poprawę nastroju – zabiegi z użyciem światła przynoszą ukojenie i spokój, znosząc napięcie emocjonalne oraz redukując stres. Nie bez przyczyny fototerapia jest wykorzystywana w leczeniu depresji.

Zabiegi fototerapii – jakie są podstawowe przeciwwskazania do leczenia światłem?

Z fototerapii nie mogą skorzystać osoby, które zmagają się z chorobami, takimi jak:

  • epilepsja,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • nowotwory.

Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek), terapia retinoidami lub steroidami, ciąża – również wykluczają możliwość skorzystania z leczenia światłem. Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz specjalista, który na podstawie szczegółowego wywiadu i oceny problemu podejmuje decyzję o sposobie likwidacji danego defektu urodowego.

Podsumowując, Harmony Dye-VL to nowoczesna technologia, która pozwala pozbyć się wielu niedoskonałości skórnych i wpłynąć pozytywnie na samoocenę pacjentki w nieinwazyjny i bezpieczny sposób. Skuteczność działania głowic Harmony Dye-VL została udowodniona klinicznie. Korzystając z zabiegów z użyciem innowacyjnego lasera Harmony Dye-VL, będziemy mogły znów z uśmiechem i dumą spoglądać każdego dnia w lustro, ciesząc się wyrównanym kolorytem skóry, młodzieńczym, witalnym wyglądem.

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, zrelaksować się, odprężyć i zastanawiasz się nad skorzystaniem z fototerapii Harmony Dye-VL, ale chcesz poznać więcej informacji na temat tego typu zabiegu, odwiedź koniecznie naszą stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl/

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-