Skip to main content

Ile kosztuje pozbycie się cellulitu? Sprawdź dostępne zabiegi i poznaj ich cenę!

Opis dla: Ile kosztuje pozbycie się cellulitu? Sprawdź dostępne zabiegi i poz…

Cellulit jest problemem o złożonej etiologii, dlatego domowe metody bywają niewystarczające do jego usunięcia. Z kolei wsparcie medycyny estetycznej kojarzy się z wysoką ceną. Jak jest w rzeczywistości? Ile kosztuje pozbycie się cellulitu i co wpływa na cenę terapii? Dowiedz się więcej na ten temat!

Jak wygląda i od czego bierze się cellulit?

Tak zwana ,,pomarańczowa skórka” jest szczególnie powszechnym problemem, dotykającym nawet przeszło 90% kobiet, dlatego większość z nas wie, czym się objawia ten defekt. Faktycznie przypomina on skórkę pomarańczy, ponieważ powoduje pofałdowanie skóry – tak wyglądają grudki przerośniętych i nierówno skumulowanych komórek tłuszczowych, oddzielone luźniejszymi przestrzeniami, które zwykle są wypełnione zastojami płynów limfatycznych.

Cellulit zwykle występuje na udach, pośladkach i brzuchu, rzadziej na kolanach czy ramionach. Kojarzymy go z nadwagą i otyłością. W rzeczywistości jednak odpowiedź na pytanie ,,skąd się bierze cellulit” jest bardziej złożona. Na jego występowanie wpływają m.in.:

 • złe nawyki – niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej;
 • zaburzenia hormonalne – m.in. dlatego jest to problem dotyczący głównie kobiet;
 • nieprawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego i gromadzenie się toksyn w organizmie;
 • a także w dużej mierze predyspozycje genetyczne.

Czy można pozbyć się cellulitu za pomocą naturalnych metod?

Ze względu na hormonalne i genetyczne podłoże cellulitu, nie zawsze można zredukować go za pomocą zdrowej diety i ćwiczeń. Gdy samodzielne starania nie wystarczą, do dyspozycji mamy jeszcze wiele nowoczesnych metod oferowanych przez medycynę estetyczną i kosmetologię. Ich wybór zależy głównie od stopnia zaawansowania cellulitu, ale zwykle pożądane są właściwości umożliwiające jednocześnie:

 • rozkład tkanki tłuszczowej,
 • usprawnienie krążenia krwi i limfy,
 • ujędrnienie tkanek.

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli główną przyczyną ,,pomarańczowej skórki” jest nadwaga lub otyłość, zawsze w pierwszej kolejności zaleca się redukcję masy ciała. Różnego rodzaju zabiegi na usuwanie cellulitu w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie należy traktować jako wsparcie, a nie zamiennik zdrowego stylu życia. Dzięki połączeniu kilku sposobów postępowania osiąga się najlepsze, najszybsze i długotrwałe efekty.

Zabiegi na pozbycie się cellulitu oraz przykładowe ceny

Cellulit, w zależności od indywidualnych wskazań, można zredukować za pomocą zabiegów o różnym stopniu inwazyjności. Jedną z opcji są różne formy liposukcji, które pozwalają na wyraźne wyszczuplenie wybranej partii ciała. Natomiast wśród metod, które nie wymagają ingerencji skalpela wymienia się m.in.:

 • masaż endermologiczny,
 • zabiegi laserowe,
 • krioterapię,
 • technologię HIFU,
 • mezoterapię,
 • procedury z falami radiowymi,
 • i wiele więcej.

Pojedynczy zabieg endermologii zwykle kosztuje ok. 300 zł w przypadku całego ciała. Natomiast metody laserowe zwykle wiążą się z wyższymi kosztami. Niekiedy do usuwania cellulitu zaleca się też terapię łączoną, które zwykle dają najlepsze rezultaty.

Co wpływa na koszt usuwania cellulitu? 

Jak widać, do usuwania cellulitu stosuje się różne metody, które oczywiście różnią się ceną. Ponadto to, ile kosztuje usuwanie cellulitu zależy także m.in. od:

 • stopnia jego zaawansowania,
 • powierzchni obszaru zabiegowego,
 • ogólnej kondycji skóry.

Do ceny zwykle należy też doliczyć koszt konsultacji wstępnej ze specjalistą oraz wizyt kontrolnych. W zależności od wskazanego zabiegu konieczne może być również wykupienie dodatkowych akcesoriów, np. specjalnego kombinezonu do endermologii. Ważne jest też, ile czasu potrzeba na pozbycie się cellulitu. W przypadku zabiegów nieinwazyjnych zwykle zaleca się wykonywanie kilku-kilkunastu powtórzeń. Ilość zabiegów oraz przerwy między nimi zależą m.in. od stanu wyjściowego tkanek, a także tempa metabolizmu i oczekiwań Pacjenta.

Aktualny cennik zabiegów pozwalających na usuwanie cellulitu możesz sprawdzić na stronie Bieńkowscy Klinik w Bydgoszczy i Częstochowie. Wiedz jednak, że istnieją opcje pozwalające na redukcję kosztów zabiegowych. Szczegóły dotyczące dostępnych metod oraz ich cen poznasz w trakcie konsultacji.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-