Skip to main content
Ile kosztuje transfer tłuszczu?

Ile kosztuje transfer tłuszczu?

Opis dla: Ile kosztuje transfer tłuszczu?

Lipotransfer to powszechnie wykonywany zabieg, który pozwala specjaliście odessać zbędną tkankę tłuszczową i przenieść ją w inną partię ciała w celu poprawy jej wyglądu. Jak podkreślają eksperci z naszej kliniki, autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej nie jest bolesny, nie wymaga długiej rekonwalescencji i daje naturalne rezultaty. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje transfer tłuszczu. Dziś więc przybliżymy Wam orientacyjne koszty tego zabiegu modelującego twarz oraz sylwetkę.

Jaka jest cena lipotransferu?

Cena lipotransferu zależy od wybranej metody wielkości, zakresu, stopnia złożoności oraz skomplikowania zabiegu. Przykładowo, koszt przeszczepu tkanki tłuszczowej w celu poprawy objętości (mikrolipotransfer) do piersi wynosi od 8000 do 10 000 zł, a w przypadku pośladków jest to wydatek rzędu 8000-11 000 złotych. Z kolei decydując się na nanolipotransfer (rewitalizacja ASDC – Adipose tissue Derived Stem Cells) piersi i pośladków należy liczyć się z wydatkiem rzędu 4000-6000 złotych. Mikrolipotransfer + izolowane komórki macierzyste piersi kosztuje 15 000-18 000 złotych, a w przypadku pośladków 16 000-19 000 złotych. Zabieg można opłacić w systemie ratalnym, z czego chętnie korzysta wielu pacjentów zainteresowanych lipotransferem.

Ile trwa zabieg lipotransferu i jakie problemy rozwiązuje?

Zastanawiasz się, ile trwa procedura transferu tłuszczu? Zabieg zwykle wykonywany jest w ciągu 1-1,5 godziny. Czas trwania procedury zależy między innymi od obszaru zabiegowego. W zależności od indywidualnego przypadku lipotransfer może wymagać znieczulenia:

  • miejscowego,
  • obwodowego,
  • ogólnego (tj. narkozy).

Pacjenci (najczęściej kobiety) decydują się na lipotransfer z różnych przyczyn, najczęściej zależy im na tym, aby spłycić zmarszczki widoczne w okolicy oczu, ust, nosa, czy na czole, które dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Transfer tłuszczu może pomóc też w skorygowaniu owalu twarzy, dodaniu objętości policzkom, czy w ujędrnieniu skóry. Zabieg jest wykonywany również u osób, którym zależy na wygładzeniu blizn o różnym pochodzeniu np. potrądzikowych, pourazowych, czy pooperacyjnych.  Lipotransfer pozwala też wymodelować piersi, pośladki oraz zlikwidować rozstępy.

Efekty transferu tłuszczu są widoczne po kilku lub kilkunastu tygodniach od poddania się zabiegowi.

Jakie są przeciwwskazania do lipotransferu?

Lipotransfer obarczony jest pewnymi przeciwwskazaniami. Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby:

  • w ciąży i karmiące piersią,
  • z BMI powyżej 30,
  • z aktywną chorobą nowotworową,
  • z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
  • ze schorzeniami autoimmunologicznymi,
  • choroby układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze),
  • chorzy na cukrzycę.

To nie koniec czynników wykluczających. Przeszczep tłuszczu nie jest możliwy również w przypadku stwierdzenia stanów zapalnych skóry w okolicach zabiegowych, zaburzeń funkcjonowania tarczycy, zaburzeń pracy nerek i wątroby. Pacjent chcący poddać się transferowi tłuszczu otrzymuje pełną listę przeciwwskazań podczas wstępnej konsultacji. W trakcie wizyty w gabinecie lekarz informuje o wskazaniach do lipotransferu, przedstawia przebieg procedury, a takżę podejmuje również decyzję o kwalifikacji do zabiegu.

Rozważasz skorzystanie z lipotransferu? Jeżeli chcesz poddać się tego typu procedurze, oddając się w ręce doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, zapraszamy serdecznie do Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-