Skip to main content

Jak znowu być młodszą? O zabiegu lipofillingu twarzy

Opis dla: Jak znowu być młodszą? O zabiegu lipofillingu twarzy

O tym, żeby znowu zachwycać gładką cerą bez zmarszczek i idealnym konturem twarzy marzy niejedna z pań. I choć stosują maseczki, kremy i preparaty najlepszej jakości, zdarza się, że efektów nie widać lub trzeba na nie czekać naprawdę długo. Co jednak, jeśli zależy nam na szybkiej metamorfozie? Co zrobić, aby zachwycić świeżym wyglądem, twarzą bez wyraźnych zmarszczek i opadających policzków? Czy to w ogóle możliwe, zastanawiają się panie, które z dezaprobatą spoglądają każdego ranka w lustro? Tak, to jest możliwe, ponieważ medycyna estetyczna wciąż przychodzi nam z pomocą, podsuwa nowe, coraz lepsze rozwiązania. Zatem, spiesząc z informacją dla wszystkich zawiedzionych pań, jest sposób na osiągnięcie lepszego samopoczucia i piękniejszego wyglądu.

Lipofilling lekarstwem na zmarszczki

Lipofilling, bo o nim będzie tu mowa, to zabieg całkowicie bezpieczny i niezwykle skuteczny. Polega na pobraniu od pacjenta pewnej ilości tkanki tłuszczowej, która następnie zostanie wstrzyknięta w problematyczne miejsce. Tłuszcz jest wypełniaczem idealnym, ponieważ jego podanie nie wywołuje żadnej reakcji niepożądanej. Materiał autologiczny, czyli pochodzący od tego samego organizmu, nie uczula, dzięki czemu pacjenci mogą być spokojni o jakiekolwiek skutki uboczne zabiegu: nie nastąpi odrzucenie, nie będzie reakcji alergicznej. Dodatkowo wszystkie zmarszczki czy blizny zostaną doskonale wypełnione tłuszczem, przez co skóra odzyska gładką strukturę. Stąd już tylko krok do młodszego, olśniewającego wyglądu. Lipofilling jest wypełnianiem ubytków tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta, która ma jeszcze jedną ogromną zaletę, zawiera komórki macierzyste. Oznacza to, że zabieg nie tylko pozwala wypełnić bruzdy czy skorygować pewne niedoskonałości, lecz także działa regeneracyjne, poprawia jakość skóry, przywraca jej napięcie, sprężystość i elastyczność. Stąd zalecenia do stosowania metody w celu wyeliminowania zmarszczek, blizn, ale również skorygowania i podniesienia owalu twarzy, a także poprawy kondycji skóry.

Na co muszę się przygotować, czyli jak wygląda zabieg?

Lipofilling to procedura składająca się z dwóch części, najpierw materiał zostaje pobrany od pacjenta, a następnie podany w odpowiednie miejsce. Pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej, które odbywa się za pomocą specjalnej kaniuli i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej pobiera się tkankę tłuszczową z miejsc, w których jest jej najwięcej: bioder, ud, pośladków. Etap ten nazywany jest mikroliposukcją. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pobranego materiału, czyli odpowiednie spreparowanie, oczyszczenie. Gotowy wypełniacz wstrzykuje się w wybrane miejsce na twarzy, najczęściej policzki, usta, fałdy nosowo-wargowe. Nasi specjaliści starają się, aby jak największa liczba komórek przyjęła się w nowym miejscu, spełniając swoje funkcje odbudowy i poprawy jakości skóry. Warto pamiętać, że okres rekonwalescencji nie jest długi i nie powinien trwać więcej niż 2 tygodnie, a jedynymi skutkami ubocznymi mogą być obrzęki i zasinienia, które jednak powinny dość szybko zniknąć.

Dlaczego lipofilling?

Osoby, które decydują się na skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej, bardzo często starają się wybrać terapię jak najmniej inwazyjną, bezpieczną i taką, która przynosi dość szybkie i trwałe efekty. Trudno połączyć to w całość? Niekoniecznie. Zabieg lipofillingu przeprowadzany przez specjalistów naszej kliniki to prosta i bezpieczna procedura. Pacjenci nie muszą obawiać się bólu, skomplikowanych procedur, długotrwałej rekonwalescencji czy licznych wyrzeczeń. Na dodatek efekty są naprawdę zdumiewające i szybko zauważalne. Dzięki temu, że zastosowana zostaje własna tkanka tłuszczowa, pacjenci nie muszą obawiać się odrzutu czy komplikacji po zabiegu. Prostota i zadowalające efekty to idea lipofillingu.

Jeśli pragniesz odzyskać zadowolenie ze swego wyglądu, chcesz zlikwidować zmarszczki, podnieść owal twarzy, nie wahaj się, zadzwoń i porozmawiaj z naszymi specjalistami. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie i sprawimy, że znów z zadowoleniem spojrzysz w lustro. Zajrzyj na stronę i sprawdź szczegóły https://bienkowscyclinic.pl.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-