Skip to main content

Labioplastyka

Opis dla: Labioplastyka

CZYM JEST ZABIEG LABIOPLASTYKI I KIEDY SIĘ GO STOSUJE?

Labioplastyka to tak naprawdę operacja plastyczna mająca skorygować kształt, objętość i jędrność warg sromowych – zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Najczęściej stosuje się ten zabieg w przypadku, gdy pacjentka nie jest zadowolona z wyglądu swoich miejsc intymnych. Duży problem stanowi przerost warg sromowych mniejszych i większych – może być on wrodzony lub nabyty. Przyczynami przerostu warg sromowych może być:

  • podrażnienie mechaniczne,
  • infekcja intymna,
  • poród naturalny,
  • masturbacja.

Jest to jednak taki defekt, który w wielu przypadkach uprzykrza życie codzienne, jak i seksualne, gdyż powoduje dyskomfort, a nawet przyczynia się do spadku pewności siebie. Medycyna estetyczna na szczęście pozwala uporać się z tym problemem za pomocą labioplastyki. Przeprowadza się go na dwa różne sposoby w zależności od tego, których warg sromowych dotyczy problem. W przypadku:

  • warg sromowych wewnętrznych – wykorzystuje się techniki laserowe oraz bardziej inwazyjne techniki operacyjne;
  • warg sromowych zewnętrznych – wykonuje się operację usunięcia nadmiaru tłuszczu lub skóry.

Ginekolodzy często jednak podkreślają, że przerośnięte wargi sromowe, o ile nie są przyczyną poważnych infekcji, są jednym z wariantów naturalnej budowy miejsc intymnych kobiety i nie należy się tym przejmować.

JAKIE SĄ KORZYŚCI ZABIEGU LABIOPLASTYKI?

Jeżeli z powodu przerostu warg sromowych czujesz znaczący dyskomfort w trakcie wykonywania codziennych czynności, ból podczas stosunku lub masz kompleksy związane z budową swoich miejsc intymnych, to labioplastyka pomoże pozbyć się tych problemów. Najważniejszą zaletą tego zabiegu jest fakt pozbycia się uczucia wstydu czy dyskomfortu i powrót do cieszenia się z dotąd unikanych czynności, jak jazda na rowerze czy wyjście na basen. Operacja zmniejszenia warg sromowych pozwoli także na ich odmłodzenie i ujędrnienie, co z kolei wpłynie korzystnie na Twoje życie seksualne. Pewnym “skutkiem ubocznym” zabiegu jest także usprawnienie funkcjonowania cewki moczowej i pozbycie się problemu nietrzymania moczu, który często pojawia się przy przeroście warg sromowych. Ponadto labioplastyka może także wpłynąć na zmniejszenie się ryzyka infekcji intymnych. Więcej o metodzie poprawienia wyglądu warg sromowych można przeczytać na stronie Kliniki Medycyny Estetycznej Bieńkowscy Clinic.

NA CO NALEŻY UWAŻAĆ?

Zanim zdecydujemy się na zabieg, należy poważnie przemyśleć, czy nasz problem wymaga ingerencji chirurga. Często okazuje się, że nasze kompleksy związane z nieodpowiednim kształtem miejsc intymnych, biorą się z powszechnej pogoni za ideałem, który jest promowany przez różne media. Warto pamiętać, że naszych kompleksów nie da się zoperować. Dopiero prawdziwie uciążliwa dolegliwość jest powodem, dla którego warto udać się do ginekologa. Konsultacja z nim pomoże wskazać, czy nasza przypadłość jest poważna i czy warto ją zoperować. Pozwoli on także wykluczyć przeciwwskazania, do których należą:

  • ciąża,
  • aktywna infekcja narządów płciowych,
  • choroba nowotworowa,
  • problemy z krzepliwością.

Należy też pamiętać o takich sprawach, jak fakt, że jest to operacja chirurgiczna i wymaga ona znieczulenia – najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, ale na życzenie pacjentki stosowane jest także ogólne. Ponadto okres rekonwalescencji trwa minimum 4 tygodnie i jest to czas, kiedy pacjentka powinna unikać współżycia, stosowania tamponów i noszenia ciasnej bielizny. Możliwe są niewielkie obrzęki, jednak te większe i bolące należy poddać kontroli ginekologicznej. Więcej informacji, jak zadbać o wygląd miejsc intymnych znaleźć można na naszej stronie.


 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-