Skip to main content

Laserowe usuwanie rumienia i przebarwień na skórze – dzięki Laser Nd:YAG to nie problem!

Opis dla: Laserowe usuwanie rumienia i przebarwień na skórze – dzięki Laser N…

Jesień i zima są idealnym okresem na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, zwłaszcza tych z zastosowaniem lasera. To dobra okazja, żeby pomyśleć o usunięciu rumienia czy zmian barwnikowych skóry. Najskuteczniejszy będzie zabieg laserem Cutera Excel V+. Po laseroterapii należy unikać słońca i stosować wysoką fotoprotekcję skóry – podczas chłodniejszych i mniej słonecznych dni przetrwanie tego czasu będzie dużo łatwiejsze. 

Skąd się biorą przebarwienia i malformacje naczyniowe na skórze?

Przebarwienia, czyli ciemne (najczęściej brązowe) plamy na skórze występują jako skutek złego funkcjonowania komórek barwnikowych skóry (melanocytów). Przebarwienia pojawiają się zazwyczaj z powodu nadmiernego działania promieni słonecznych. Przyczyną występowania plam na skórze mogą być też problemy hormonalne, zażywane leki, a także proces starzenia. Lecz nie wszystkie przebarwienia czy zmiany skórne są nabyte. Malformacje naczyniowe, szczególnie kapilarne typu PWS (Port Wine Stain), mogą występować od urodzenia. Zastosowanie nowoczesnego lasera Cutera Excel V+ o długości fali 532 nm pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu usuwania plam winnych nawet u dzieci.

Działanie lasera Cutera Excel V+ 

Laser Cutera Excel V+ to prawdziwy przełom w leczeniu malformacji naczyniowych i rumienia. Krótkie, wysokoenergetyczne impulsy lasera charakteryzują się nadzwyczajną, nie spotykaną dotąd skutecznością. Wiązka lasera likwiduje utkane zmiany naczyniowe bez wpływu na otaczające je, zdrowe tkanki. Laseroterapia Cutera Excel V+ praktycznie pozbawiona jest bólu, a co najważniejsze nie powoduje blizn w miejscu leczonej zmiany skórnej, jak to bywa w przypadku innych laserów. 

Jakie dokładnie zmiany skórne można usunąć za pomocą lasera Cutera Excel V+? Urządzenie to umożliwia osiągnięcie szybkich postępów w:

  • leczeniu malformacji naczyniowych,
  • redukcji zmian typu PWS,
  • usuwaniu rumienia,
  • usuwaniu przebarwień i zmian barwnikowych skóry,
  • redukcji blizn,
  • usuwaniu brodawek wirusowych.

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia – przebieg zabiegu

Zabieg Cutera Excel V+ najczęściej wykonuje się na twarz, szyję lub dekolt, ponieważ w tych miejscach rumień i plamy na skórze są najbardziej krępujące, bo widoczne dla otoczenia. Laserowe usuwanie zmian barwnikowych skóry za pomocą Lasera Cutera Excel V+ jest procedurą krótką – trwa od kilku do kilkunastu minut. Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów, aby terapia przyniosła oczekiwane rezultaty. Powtórzenia wykonuje się do 4-6 tygodni. Po wykonaniu serii zabiegów uzyskane efekty są trwałe, jednak nie można mieć pewności, że na skórze nie pojawią się za jakiś czas kolejne zmiany skórne spowodowane ekspozycją skóry na słońce, czynnikami hormonalnymi lub po prostu starzeniem się skóry.

Jak wygląda zabieg? Lekarz dokładnie oczyszcza skórę pacjenta, a następnie nakłada specjalny żel zabiegowy. W przypadku leczenia dużych zmian skórnych stosuje się dodatkowo znieczulenie w postaci żelu z tetrakainą. Lekarz wykonuje serię „strzałów” głowicą lasera przy jednoczesnym zastosowaniu systemu schładzającego (Zimmer), co zapobiega przegrzaniu skóry i zwiększa komfort pacjenta. Zwieńczeniem zabiegu jest aplikacja łagodzącego kremu ochronnego. Lekarz zaleci też stosowanie odpowiednich dermokosmetyków podczas domowej pielęgnacji, aby złagodzić ewentualne podrażnienia, uniknąć skutków ubocznych i utrwalić efekty terapii.

Dowiedz się więcej o zabiegu laserem Cutera Excel V+ 532 nm w Bieńkowscy Clinic. Umów się na konsultację i przekonaj się, że warto zaufać sprawdzonej, profesjonalnej i nowoczesnej metodzie!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-