Skip to main content
Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Opis dla: Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Z wiekiem nasz metabolizm spowalnia, a tkanka tłuszczowa zaczyna odkładać się w nadmiarze. Nie jest to dobre dla organizmu, ponieważ prowadzi do wielu chorób i zaburzeń – m.in. otyłości brzusznej, cukrzycy czy problemów ze stawami. Restrykcyjna dieta czy wyczerpujące ćwiczenia nie zawsze wystarczą, aby pozbyć się nadmiarowych kilogramów. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Co to jest liposukcja?

Pod nazwą ,,liposukcja” kryje się nic innego, jak mechaniczne odsysanie tłuszczu. Zabieg jest niezwykle popularny wśród pacjentów, a jego zalety są trudne do przecenienia. Należy tu wymienić przede wszystkim natychmiastowe efekty i stosunkowo krótki okres rekonwalescencji. Inną ważną cechą tej procedury medycznej jest możliwość wykorzystania pobranego materiału do dalszego modelowania sylwetki pacjenta. Zabieg łączony – liposukcja z lipotransferem – umożliwia nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej z obszarów, w których występuje miejscowa otyłość, lecz także powiększenie lub wypełnienie tych części ciała, z których wyglądu pacjent nie jest zadowolony. Tłuszcz jest najczęściej podawany do piersi i pośladków, ale także w okolice pod oczami (tzw. dolinę łez) czy zapadnięte policzki.

Wśród pacjentek i pacjentów największą popularnością cieszy się liposukcja brzucha i tzw. boczków. Inne obszary, na których można wykonywać ten zabieg, to:

 • biodra,
 • pośladki,
 • uda i łydki,
 • okolice kolan,
 • okolice stawu skokowego,
 • ramiona,
 • podbródek,
 • wzgórek łonowy,
 • gruczoł piersiowy u mężczyzn (tzw. ginekomastia).

Klasyczne odsysanie tłuszczu przeprowadza się za pomocą cienkich kaniul, które są wprowadzane pod skórę pacjenta. Aby tego dokonać, lekarz uprzednio wykonuje drobne nacięcia (około 3 mm), które po zagojeniu nie zostawiają widocznych śladów na ciele. Alternatywą dla tradycyjnego zabiegu jest tzw. liposukcja laserowa. Różnica polega na tym, że wprowadzenie pod skórę kaniul jest tu poprzedzone zastosowaniem skupionych wiązek światła, które rozbijają komórki tłuszczowe, ułatwiając ich wydobycie. Trzecim wariantem jest nowoczesna liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Zalety liposukcji infradźwiękowej N.I.L.

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. to inaczej liposukcja wibracyjna (wibroliposukcja). Przewaga tej metody modelowania sylwetki nad innymi polega na jej wyjątkowej precyzji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Do wykonania zabiegu wykonuje się przy pomocy pneumatycznej głowicy lipomatic, która wprowadza końcówkę kaniuli odsysających tłuszcz w ruch nutacyjny 3D. Dzięki temu ucisk mechaniczny na tkankę tłuszczową zostaje zmniejszony do niezbędnego minimum, a cała procedura staje się mniej inwazyjna i zdecydowanie szybsza. Odsysanie tłuszczu metodą wibracyjną wiąże się z krótszym czasem rekonwalescencji (zaledwie 4-8 dni!), niż ma to miejsce w przypadku mniej zaawansowanych technologicznie metod. Wprowadzona w ruch nutacyjny kaniula nie uszkadza sąsiadujących z tłuszczem tkanek. Porusza się płynnym ruchem w trzech kierunkach, dzięki czemu skóra po zabiegu jest idealnie gładka – pozbawiona grudek czy nierówności. Efekty uboczne również są mniej wyraźne niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Pacjenci mogą zaobserwować takie skutki niepożądane, jak:

 • tkliwość skóry,
 • miejscowy obrzęk,
 • zasinienie,
 • krwiaki.

Należy pamiętać, że liposukcja wiąże się z koniecznością założenia szwów. Zwykle są one zdejmowane po upływie 7 dni, kiedy odbywa się wizyta kontrolna. Przez pierwsze 3 tygodnie po zabiegu pacjent jest zobowiązany do noszenia bielizny uciskowej – najpierw przez całą dobę, a następnie tylko na noc. Zalecenia obejmują również stosowanie wskazanych przez lekarza dermokosmetyków.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. W trakcie pojedynczej sesji odsysania tłuszczu pobiera się od 1000 do 1500 ml materiału. Możliwe jest zwiększenie tej objętości maksymalnie do 4000 ml. Pełne rezultaty liposukcji uwidaczniają się po około 45 dniach od opuszczenia przez pacjenta gabinetu medycyny estetycznej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-