Skip to main content

Oczyszczanie skóry to niezbędny etap pielęgnacji

Opis dla: Oczyszczanie skóry to niezbędny etap pielęgnacji

Oczyszczanie skóry – pomimo, iż wydaje się oczywiste, wielokrotnie budzi wiele niejasności. Często skupiamy się na aplikacji produktów do dalszej pielęgnacji, pomijając ten ważny etap lub traktując go niedbale.

Prawidłowe oczyszczanie skóry pozwala zapewnić odpowiednie działanie kolejnych etapów dbania o nią.

 

Wieczorne oczyszczanie skóry twarzy

Typowe, dzienne zanieczyszczenia oraz warstwy makijażu, w tym makijażu oczu powinny być dokładnie usuwane każdego wieczoru. Tylko w pełni oczyszczona skóra jest w stanie wchłonąć nakładane w dalszej kolejności kosmeceutyki.

Warto również pamiętać, że pozostawianie makijażu na noc na skórze zwiększa ryzyko niedoskonałości. Jeśli po przebudzeniu widzisz pod oczami pozostałości po tuszu do rzęs czy kredce do oczu to znak, iż mycie które stosujesz jest nieefektywne i niewystarczające.

Prawidłowe oczyszczanie skóry nie polega na całkowitym jej odtłuszczeniu i przesuszeniu, ale na perfekcyjnym usunięciu zabrudzeń przy możliwie najmniejszym naruszeniu bariery lipidowej naskórka.

Mycie wodą czy bez wody?

Aktualnie, w dobie chusteczek oczyszczających, mgiełek oraz płynów miceralnych wiele osób zaniechało używanie wody. Stosowanie wyłącznie tych środków nie gwarantuje pełnego oczyszczenia skóry. Co więcej w przyszłości może być to powód problemów skóry takich jak wypryski, podrażnienia.

Mydła czy olejki myjące?

Bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniego preparatu myjącego, który powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb skóry.

Idealny środek myjący, bez względu na typ cery, powinien:

  • być łagodny, nie pozostawiać skóry wysuszonej oraz ściągniętej
  • nie zawierać sztucznych substancji barwnikowych, zapachowych oraz pieniących
  • myć, ale również pielęgnować

Mydło

Mydło jest produktem myjącym, powstającym w wyniku reakcji zasad sodu lub potasu z tłuszczem roślinnym lub zwierzęcym. Odczyn mydła jest zasadowy w granicy pH 7, czyli znacznie wyższy niż naturalne pH skóry, które mieści się w granicy 5-6. Większość tego typu produktów, ze względu na swój odczyn, będzie prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry.

Decydując się na wybór tego produktu do mycia, należy zwrócić uwagę na mydła naturalne, pozbawione barwników, nieperfumowane.

Żel myjący

Ta forma preparatów do oczyszczania skóry posiada neutralne pH. W połączeniu z wodą zamienia się w delikatną piankę, która w pełni eliminuje wszystkie zanieczyszczenia. Jednocześnie nie uszkadza bariery lipidowej naskórka.

Czym się kierować, wybierając żel myjący?

Wybór powinien opierać się na dokładnej analizie składu produktu. Składniki INCI: „Parfum” lub „Fragrance” powinny znajdować się na końcu listy lub być całkowicie wyeliminowane. Sprawdzamy czy produkt zawiera pożądane składniki, które będą działać pielęgnacyjnie i adekwatnie do danego problemu skóry.

 

Oczyszczanie skóry dwuetapowe

Osoby, które stosują kosmetyki kolorowe, powinny korzystać z dwuetapowego rytuału oczyszczania skóry. Pierwszy etap to mycie z użyciem olejku. Cząsteczki brudu wstępnie rozbijamy i przygotowujemy do usunięcia. W drugim etapie myjemy skórę żelem lub mydłem. Środek myjący powinien być dokładnie rozprowadzony w wilgotnych dłoniach i następnie wmasowany w skórę twarzy.

 

Osuszanie skóry powinno odbywać się czystym ręcznikiem, jeśli mamy do czynienia z trądzikowym typem cery należy używać ręcznika jednorazowego.

Zastanawiasz się jaki produkt do oczyszczania skóry będzie dla Ciebie odpowiedni? Zapraszamy do skorzystania z wirtualnej dermokonsultacji z naszym ekspertem na www.skinexpert.pl

Jeżeli Twoja skóra jest mocno zanieczyszczona, ziemista, z poszerzonymi porami – skontaktuj się z specjalistami Bieńkowscy Clinic -> doradzimy jakie zabiegi z oferty klinik przyniosą najlepsze efekty.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-