Skip to main content
Szczupły brzuch na wakacje – zobacz, jak go osiągnąć!

Szczupły brzuch na wakacje – zobacz, jak go osiągnąć!

Opis dla: Szczupły brzuch na wakacje – zobacz, jak go osiągnąć!

Otyłość brzuszna to problem natury estetycznej, z którym boryka się wiele kobiet. Na odstający brzuch narzekają nawet te panie, których waga jest w normie i o nadwadze nie może być mowy. Oponka na brzuchu jest dokuczliwa przede wszystkim latem, kiedy chcemy pochwalić się pięknym ciałem na plaży czy założyć kusą sukienkę. Niestety szczupły brzuch bardzo trudno osiągnąć. Ćwiczenia połączone z dietą u wielu osób nie dają wymarzonych efektów, a na te połowiczne i tak trzeba długo czekać. Jak w takim razie uzyskać szczupły brzuch?

Wystający brzuch – przyczyny

Oponka na brzuchu jest efektem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym obszarze ciała. Jak pokazują badania, bezpośrednia przyczyna to akumulacja tkanki tłuszczowej oraz tkanki wisceralnej (trzewnej). To one stanowią 15-20% ogólnej tkanki tłuszczowej u kobiet i 5-8% u mężczyzn. Ilość tkanki zwiększa się wraz z wiekiem. Wystający brzuch często więc pojawia się u kobiet po menopauzie. Wiek to jednak niejedyny czynnik wpływający na brak szczupłego brzucha. Za pojawienie się dodatkowych centymetrów w talii i na brzuchu można obwiniać też niewłaściwą dietę, brak aktywności fizycznej, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, palenie papierosów, wysokie spożycie alkoholu.

Oponka na brzuchu – to może szkodzić

Wystający brzuch dla wielu osób jest jedynie problemem natury estetycznej. Trzeba jednak zaznaczyć, że w skrajnych przypadkach może też doprowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu zaburza pracę całego organizmu i przyczynia się do poważnych schorzeń, np. zespołu metabolicznego, insulinooporności, cukrzycy II typu, chorób układu krążenia, niektórych nowotworów, pogorszenia funkcji oddechowych, bezdechu sennego, zespołu policystycznych jajników.

Spełnij marzenia o szczupłym brzuchu!

Osiągnięcie szczupłego brzucha to proces trudny i opiewający na wiele miesięcy. Zapasy tłuszczu z brzucha są usuwane w ostatniej kolejności. Wynika to z tego, że w tym miejscu skóra jest najbardziej rozciągliwa i magazynowany pod nią tłuszcz pełni funkcję termoizolacyjną oraz ochronną dla narządów wewnętrznych. To dlatego efekty diety i ćwiczeń rzadko są widoczne od razu. Jeśli więc chcesz schudnąć z brzucha szybko, a przy tym zdrowo, zainteresuj się zabiegami medycyny estetycznej na szczupły brzuch.

Zabiegi na szczupły brzuch

Jeszcze do niedawna zabiegi na szczupły brzuch wiązały się z operacją i długim okresem rekonwalescencji. Dziś jest zupełnie inaczej. Większość z nich nie jest inwazyjnymi procedurami. Kliniki medycyny estetycznej odchodzą już od takich zabiegów na szczupły brzuch, jak liposukcja (odsysanie tłuszczu) wymagająca interwencji chirurga i znacznej rekonwalescencji. Dzięki temu płaskim brzuchem można cieszyć się bez konieczności operacji. Współczesne zabiegi na płaski brzuch to te wyszczuplające, po których można od razu wrócić do codziennych zajęć. Bazują na pozbywaniu się miejscowej, nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są rozbijane lub rozpuszczane, a organizm wydala je w procesach metabolicznych. tłuszcz z brzucha jest usuwany za pomocą dwutlenku węgla lub ultradźwięków, np. w przypadku metody HIFU – HIFU. W walce z oponką brzuszną pomogą także fale radiowe. Wykorzystywane są w zabiegu Mikrofale Coolwaves – HIFU. Zastosowane fale walczą nie tylko z wystającym brzuszkiem, lecz także cellulitem, wiotką skórą, nierównościami. Efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie – pierwsze już po jednym zabiegu, optymalne po serii 4-6 wykonywanych w odstępie 2-4 tygodni. Dzięki małej inwazyjności zabiegu żadna rekonwalescencja nie jest potrzebna. Zalecenia pozabiegowe nie utrudniają codziennego życia i są łatwe we wprowadzeniu. Obejmują jedynie:

  • picie dużych ilości wody przez 3 pierwsze dni;
  • stosowanie diety ubogotłuszczowej w dniu zabiegu i 3 dni po nim,
  • unikanie gorących kąpieli przez 2 dni,
  • zrezygnowanie z ćwiczeń fizycznych i sauny na 3 dni po zabiegu,
  • niepicie alkoholu w dniu zabiegu na szczupły brzuch,
  • intensywne nawilżanie skóry na brzuchu balsamami i kremami zawierającymi aktywną witaminę C.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-