Skip to main content

Sekrety „Wampirzego Liftingu”

Opis dla: Sekrety „Wampirzego Liftingu”

Kiedy nasza skóra się starzeje, zaczynamy martwić się o jej wygląd. Dochodzi wtedy do spowolnienia odnowy komórek, a dzieje się tak, ponieważ nasz organizm staje się mniej wydajny niż za młodych lat. W związku z tym nie daje sobie rady z samodzielną regeneracją komórek. Zaczynamy wtedy stosować preparaty, które mają mieć różne działanie i przywrócić nam młodość. Jednak jest jeszcze zabieg, który można wykorzystać, aby odzyskać piękny wygląd, a jest to zabieg osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting. Wykonują go nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Wampirzy lifting swoją nazwę wziął stąd, że w skórę danej osoby wstrzykiwany jest preparat, który został uzyskany z jej krwi.

Co to jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to inaczej zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego i jest to nie tylko skuteczny, lecz także naturalny zabieg odmładzający. Wykorzystywane podczas tego zabiegu osocze bogatopłytkowe sprawia, że można pobudzić naturalne procesy regeneracyjne, a także całościową biostymulację komórek skóry. Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z próbki krwi danej osoby, można otrzymać bezpieczny preparat, przy którym nie ma problemu z wystąpieniem odczynu uczuleniowego. W związku z tym jest to bezpieczny zabieg dla alergików, którzy nie mogą poddać się zabiegowi odmładzającemu z wykorzystaniem preparatów syntetycznych.

Krew, która jest podawana pacjentowi, musi zostać odwirowana i w ten sposób uzyskuje się preparat krwiopochodny, w którym znajdują się płytki krwi, czynniki wzrostu, a także białka, takie jak: fibryna, fibronektyna i witronektyna. Dzięki takim składnikom osocze bogatopłytkowe staje się materiałem, który może stymulować pracę fibroblastów, a to pozwala skórze się odnowić. Poza tym zostaje pobudzona synteza kolagenu, dochodzi do namnażania i stymulacji komórek naskórka, pobudza się mikrokrążenie krwi, a poprzez to poprawia się dotlenienie skóry.

Jakie zalety ma zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Do najważniejszych zalet tego zabiegu można zaliczyć:

  • brak występowania alergii;
  • szybki efekt rewitalizacji skóry;
  • możliwe jest zachowanie naturalnego wyglądu;
  • jego szerokie zastosowanie, ponieważ pomaga, np. w leczeniu łysienia androgenowego, plackowatego, poporodowego, a także wspomaga regenerację skóry, gojenie się blizn potrądzikowych, pozwala spłycić zmarszczki, zredukować oznaki starzenia się skóry, ale można go również stosować w ramach profilaktyki anti–aging.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym można wykonywać u osób, które nie mogą poddać się innym zabiegom medycyny estetycznej ze względu na alergię, ale także, gdy chce się uzyskać rewitalizację skóry, spłycić drobne zmarszczki, blizny, a także blizny potrądzikowe oraz usunąć przebarwienia skóry. Poza tym można go wykonać, gdy chce się uzyskać bardziej napiętą i elastyczną skórę oraz zmniejszyć rozstępy, ale również w celu stymulacji procesów wzrostu odnowy skóry i tkanki łącznej.

Natomiast do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się: ciążę i karmienie piersią, żółtaczkę WZW typu C, immunosupresję, niewyrównaną cukrzycę, stany zapalne i ropne na skórze, opryszczkę, choroby nowotworowe, trombocytopenię, I oraz VI fototyp Fitzpatricka, kolagenozę, trądzik różowaty, twardzinę albo choroby naczyniowe, choroby autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz retinoidów (do pół roku od ich odstawienia), a także narażenie skóry na silne promieniowanie UV w przeciągu 14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg takiego liftingu twarzy składa się z dwóch etapów:

  • etap I – najpierw pobiera się odpowiednią ilość krwi z żyły, około 20-40 ml, a następnie taka probówka z krwią zostaje umieszczona w wirówce laboratoryjnej. Tam dochodzi do oddzielenia płytki od pozostałych składników krwi. Później pozyskamy w ten sposób preparat miesza się z substancją aktywującą, a może to być trombina lub chlorek wapnia, a potem odciąga się go z probówki przy użyciu strzykawki;
  • etap II – tutaj wykonywane są zastrzyki z osocza. Preparat wstrzykiwany jest na głębokości kilku milimetrów i w niewielkich odstępach. Zabieg bardzo często przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, ponieważ może powodować dyskomfort.
W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie możliwe jest zrobienie wampirzego liftingu, czyli zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego, który jest wykonywany przez naszych najlepszych specjalistów.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-