Skip to main content

Jak pozbyć się cellulitu i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej?

Opis dla: Jak pozbyć się cellulitu i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej?

Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Różne mogą być przyczyny ich powstawania. Kiedy na naszym ciele pojawia się tkanka tłuszczowa oraz skórka pomarańczowa, zaczynamy czuć się mniej atrakcyjnie. Przestajemy wychodzić z domu, spotykać się z przyjaciółmi w obawie, że będą krytykowali naszą sylwetkę. To z kolei powoduje, że mniej się ruszamy i częściej sięgamy po niezdrowe przekąski, a to powoduje powstawanie błędnego koła. Co to jest cellulit i jak sobie z nim radzić oraz co pomoże na nadmiar tkanki tłuszczowej podpowiadają nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Cellulit to inaczej zniekształcona tkanka podskórna razem z tkanką tłuszczową, która jest nieprawidłowo rozmieszczona i w ten sposób powoduje nierówności oraz wybrzuszenia skóry, przez co przypomina skórkę pomarańczową. Najczęściej można go znaleźć na udach, brzuchu, pośladkach, a u niektórych osób nawet na ramionach. Przyczyną jego powstawania są zaburzenia kobiecego układu hormonalnego, a szczególnie dzieje się to wtedy, kiedy kobieta ma miesiączkę, jest w ciąży albo karmi piersią. Poza tym pojawieniu się cellulitu sprzyja również stosowanie antykoncepcji, a także rezygnacja z aktywności fizycznej czy też prowadzenie siedzącego trybu życia. Kolejny problem to zła dieta, czyli nadmiar kalorii, jedzenie przetworzonej żywności, jedzenie w pośpiechu albo brak stałych pór posiłków.

Jeśli chodzi o nadmiar tkanki tłuszczowej, to jest ona bardzo często wynikiem niewłaściwego trybu życia, a przeważnie stosowania źle zbilansowanej diety i niedbania o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Tutaj wpływ mają też predyspozycje genetyczne. Poza tym wraz z wiekiem spada tempo przemiany materii, a to również sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Jej przyczyną może być także stosowanie niektórych leków, pojawienie się zaburzeń hormonalnych oraz występowanie niektórych chorób przewlekłych. Nadmiar takiej tkanki tłuszczowej może być umiejscowiony na całym ciele albo tylko na jego pewnych partiach. U mężczyzn najwięcej tkanki tłuszczowej jest na brzuchu, a u kobiet w okolicach bioder i pośladków. W związku z tym warto zdecydować się nie tylko na zabiegi na twarz, lecz także inne zabiegi kosmetyczne, które pozwolą uzyskać zadowalający efekt.

Skuteczne sposoby na cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej

Są różne sposoby radzenia sobie ze skórką pomarańczową, z których jedne są mniej, a drugie bardziej skuteczne. Na przykład mogą tutaj pomóc ćwiczenia na cellulit, m.in. jazda na rowerze, szybki marsz, ale też aerobik w wodzie. Pomóc może również masażer elektryczny albo zwykły, a niektórzy stosują również tabletki i kremy na cellulit.

Natomiast organizm będzie mógł zacząć spalać nadmiar tkanki tłuszczowej wtedy, gdy zostanie utrzymany deficyt kaloryczny, a polega to na przyjmowaniu mniejszej ilości kalorii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie. Należy to robić stopniowo. Można też wzbogacić codzienną dietę o produkty, które pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, np. kapsaicyna, która znajduje się w papryczkach chili, a także fitosterole obecne w roślinach strączkowych i sezamie oraz polifenole, które są w cytrusach i ciemnych winogronach. Ważne jest również regularne uprawianie aktywności fizycznej.

Jednak, kiedy te metody nie dają rady, można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest zabieg HIFU, który wykorzystuje ultradźwięki, aby poprawić w ten sposób napięcie, ale też zwiększyć elastyczność skóry albo zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej.

W czasie tego zabiegu ultradźwięki dostarczane są do głębokich warstw skóry w sposób frakcyjny. Dzięki temu, bez użycia skalpela, można unieść opadające wraz z wiekiem tkanki. Zabieg poprawia gęstość oraz napięcie skóry. Metoda ta jest mało bolesna i istnieje małe ryzyko powikłań, a do tego zabieg ten można wykonywać o każdej porze roku. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, lecz także można odmłodzić skórę, zredukować zmarszczki, poprawić jędrność skóry i jej napięcie, a nawet wskazaniem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w Bieńkowscy Clinic poprzez kontakt telefoniczny albo odwiedzenie kliniki w Bydgoszczy lub Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-