Skip to main content

Skuteczny i nieinwazyjny sposób na opadanie powieki? Znajdziesz go w Bieńkowscy Clinic!

Opis dla: Skuteczny i nieinwazyjny sposób na opadanie powieki? Znajdziesz go …

Opadanie powiek to jeden z typowych objawów postępującego procesu starzenia skóry. Skóra, która z biegiem czasu produkuje coraz mniejszą ilość włókien kolagenu i elastyny, traci swoją naturalną sprężystość i napięcie, przez co zaczyna wiotczeć i opadać. Jednym ze skutecznych rozwiązań tego problemu jest blefaroplastyka, czyli operacja plastyczna mająca na celu podniesienie powieki przy pomocy skalpela. Przynosi bardzo dobre i widoczne efekty, ale jednocześnie naraża pacjenta na ból, blizny i długi okres rekonwalescencji. Na szczęście medycyna estetyczna dysponuje dziś również całkowicie bezinwazyjnymi zabiegami leczenia opadającej powieki, do których należy m.in. dostępny w naszej klinice zabieg HIFU.

 

Lifting opadających powiek bez skalpela

 

Zabieg HIFU to doskonałe potwierdzenie faktu, że lifting powiek nie musi wcale wiązać się z bolesną operacją, kilkutygodniową rekonwalescencją i widocznymi śladami pozabiegowymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej (HIFU) możliwe jest przeprowadzenie zabiegów, które do tej pory stanowiły domenę chirurgii plastycznej. Urządzenie HIFU pozwala na wykonanie całkowicie nieinwazyjnego, niewymagającego okresu rekonwalescencji, bardzo precyzyjnego i skutecznego (już po przeprowadzeniu jednej sesji zabiegowej) liftingu powiek, jak również liftingu całej twarzy lub ciała.

 

Podnoszenie opadających powiek bez operacji – jak to możliwe?

 

Sekretem i podstawowym atutem zabiegu HIFU jest głębokość i niezwykła precyzja działania – właśnie dzięki tym cechom specjaliści medycyny estetycznej są w stanie skutecznie pracować nad niewielkimi i wyizolowanymi obszarami, jak właśnie powieki czy usta, kurze łapki lub podbródek. Urządzenie HIFU może zostać zastosowane w każdym miejscu, w którym widzimy potrzebę ujędrnienia czy poprawy gęstości skóry, przynosząc jednocześnie spektakularne efekty odmłodzenia.

 

Opadająca powieka – efekty leczenia

 

Efekty leczenia opadającej powieki przy pomocy urządzenia HIFU są imponujące. W przeciągu około 2-3 miesięcy po zakończonej procedurze zabiegowej kondycja skóry na powiekach ulega stopniowej poprawie – staje się bardziej napięta, elastyczna i przede wszystkim wyraźnie uniesiona. Dlaczego efekty pojawią się dopiero po upływie kilkunastu tygodni? Tyle właśnie czasu potrzebuje nasza skóra na termiczną przebudowę. Nieco dłuższy czas oczekiwania stanowi w tym przypadku gwarancję naturalności uzyskanych efektów. Rezultaty tradycyjnej blefaroplastyki pojawiłyby się po kilku tygodniach po operacji, ale jednocześnie narażałyby pacjentkę na bardziej uciążliwy okres rekonwalescencji, a także blizny po zabiegu. W przypadku ujędrniania skóry metodą HIFU, pacjentka może wrócić do swojej codziennej aktywności bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej. Efekty zabiegu podnoszenia powiek urządzeniem HIFU mogą natomiast utrzymać się przez kilka lat.

 

Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że nie w każdym przypadku pojedynczy zabieg przy pomocy technologii HIFU może przynieść zadowalające rezultaty. Czasami niezbędne jest powtórzenie zabiegu po upływie określonego czasu, aby pogłębić uzyskane efekty. Istnieją też przypadki, w których lekarze zalecają wykonanie tradycyjnego liftingu powiek – w szczególności, gdy mamy do czynienia z ich znacznym opadaniem. Dlatego przed udaniem się na zabieg, jak najbardziej zachęcamy pacjentki do wstępnej konsultacji medycznej w jednej z naszych klinik w Bydgoszczy lub Częstochowie, w celu doboru jak najbardziej optymalnej metody podnoszenia opadającej powieki.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-