Skip to main content

Współczesna laseroterapia – fakty i mity

Opis dla: Współczesna laseroterapia – fakty i mity

Zabiegi laserowe to osiągnięcie medycyny estetycznej, które pozwala pozbyć się niedoskonałości urody i wieloletnich kompleksów. Klientki naszej kliniki chętnie korzystają z sesji laserowych w celu usunięcia nadmiernego owłosienia, cellulitu lub blizn.

Jednak wokół laseroterapii narosło sporo mitów. Spróbujmy się z nimi rozprawić.

Spis treści:

Laseroterapia nie usuwa kolorowych tatuaży – MIT

Zabiegi laserowe są w stanie zredukować rozstępy – FAKT

Laseroterapia jest niebezpieczna – MIT

Jeden laser może służyć do rozwiązania wielu problemów urodowych – FAKT

Każdy może skorzystać z zabiegów laserowych – MIT

Laseroterapia nie wymaga długiej rekonwalescencji – FAKT

Laseroterapia nie usuwa kolorowych tatuaży – MIT

Wiele osób wciąż sądzi, że laseroterapia jest w stanie zlikwidować tylko czarny lub granatowy – klasyczny tatuaż, co nie jest prawdą. Istnieją na rynku zaawansowane systemy laserowe, które doskonale radzą sobie również z wielokolorowymi tatuażami. Doskonałym przykładem są lasery działające w technologii pikosekundowej – Cutera Enlighten niszczy każdy barwnik (również w przypadku makijażu permanentnego ust, oczu, czy brwi). Natomiast dokładna liczba sesji zabiegowych zależy m.in. od głębokości i rodzaju tuszu użytego do wykonania tatuażu.

Zabiegi laserowe są w stanie zredukować rozstępy – FAKT

Kiedyś kobiety musiały akceptować obecność rozstępów na skórze, dziś mogą bez problemu je zlikwidować właśnie dzięki laseroterapii. Laserowe usuwanie rozstępów to powszechnie wykonywany zabieg, który cechuje się wysoką efektywnością. Świetnie sprawdzają się tutaj lasery frakcyjne. Spektakularne efekty zapewnia np. Mosaic eco2 Plus (10600nm), który nadaje się również do trwałej redukcji zmarszczek i blizn o różnym pochodzeniu.

Laseroterapia jest niebezpieczna – MIT

To absolutna nieprawda. Zabiegi laserowe charakteryzują się bardzo wysokim profilem bezpieczeństwa. Zanim lasery medyczne trafią na rynek, muszą przejść szereg rygorystycznych testów, czego najlepszym dowodem są uzyskane atesty oraz certyfikaty. Ważne, aby sesje terapeutyczne wykonywała doświadczona i wykwalifikowana osoba. Oddając się w ręce profesjonalisty (lekarza, kosmetologa), nie musimy niczego się obawiać.

Jeden laser może służyć do rozwiązania wielu problemów urodowych – FAKT

Wiele osób nie wie, że jeden system laserowy może zostać wykorzystany do redukcji różnych defektów. Przykładowo, laser fraxel Dual usuwa zarówno przebarwienia, poszerzone pory, zmarszczki, blizny, jak i rozstępy. Tak więc może być stosowany na całym ciele, przywracając skórze estetyczny wygląd.

Każdy może skorzystać z zabiegów laserowych – MIT

Zabiegi laserowe są powszechnie dostępne, jednak każda procedura wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, których należy przestrzegać. Do najczęściej pojawiających się czynników wykluczających zaliczamy ciążę, choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym, świeża opalenizna, nieuregulowana cukrzyca oraz przyjmowanie leków i ziół fotouczulających. O wszystkich przeciwwskazaniach medycznych zawsze informuje nas lekarz podczas pierwszej wizyty.

Laseroterapia nie wymaga długiej rekonwalescencji – FAKT

Zabiegi laserowe to nowoczesne procedury, które charakteryzują się krótkim czasem trwania i szybkim procesem gojenia (najczęściej jest to zaledwie kilka dni). W przeciwieństwie do znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, w przypadku laseroterapii nie musimy martwić się długą rekonwalescencją.

Jeśli interesują Cię możliwości, jakie daje laseroterapia i chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych systemów laserowych, zachęcamy do kontaktu. Umów się na wstępną konsultację z jednym z ekspertów i zlikwiduj defekty kosmetyczne, które są źródłem Twoich kompleksów i obniżonej samooceny. Wszystkie zabiegi laserowe przeprowadzane w naszej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy są bardzo bezpieczne. Korzystamy wyłącznie z renomowanych urządzeń medycznych czołowych producentów.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-